Блоги → Перегляд

Як крали у Франції "Трьох мушкетерів"

Неділя, 19:19, 29.01.17

Рейтинг
3 0
Переглядів
2974

0
0

c512f7e8be578cbdcbc9b85c85c9244cfebe7745.jpg Збір податків. 5 вересня 1661 року лейтенант королівських мушкетерів Шарль д'Артаньян виконав одне із найскладніших завдань в кар'єрі: напередодні король Людовик XIV наказав йому взяти під варту суперінтенданта фінансів Нікола Фуке. У роки, коли Францією правили мати Людовика XIV Анна Австрійська і кардинал Мазаріні, розпорядник бюджетних коштів Фуке зумів підпорядкувати своєму впливу систему тотальної корупції, що вразила державу, і став фактичним господарем країни, наймогутнішою і найбагатшою людиною. Його арешт цілком міг призвести до громадянської війни, але д'Артаньян впорався зі своєю роллю - в'язень був благополучно доставлений у Венсеннський замок. У видавництві "Олімп-Бізнес" виходить книга "Корупція при дворі Короля-Сонце: зліт і падіння Нікола Фуке" американського дослідника Вінсента Піттса. "Секрет" публікує її фрагмент.

З кінця Середньовіччя основним прямим податком у Франції був збір під назвою талья. Тальєю обкладалися індивідуальні домогосподарства в обсязі, що, по ідеї, відповідав розміру оподатковуваних володінь домогосподарства. Але, як і багато іншого при Старому режимі, цей податок не був ні простим у застосуванні, ні однаковим у масштабі королівства. Сумарний плановий дохід від тальї і деяких інших прямих податків і зборів (taillon - спеціальний військовий податок, crue - додатковий податок, і т.д.) щорічно встановлювався королем і мав сплачуватися тими, хто не належав до церкви або до дворянства. Були винятки і з інших підстав. Наприклад, більшість міст купували колективне звільнення для всіх, хто живе в межах міської стіни. До того ж багато недворян звільнялися від тальї або на підставі їхніх посад, як, наприклад, королівські скарбники (trésoriers de France), або особисто, рішенням короля. У деяких провінціях, зокрема в Дофіні, звільнення дворян від податку було прив'язане до земель, століття тому зареєстрованих як "благородні", а не до людей. Якщо дворянин володів "неблагородною" землею, він повинен був платити талью з розрахунку оціночної вартості власності - в теорії, оскільки дворяни або багаті землевласники-буржуа зазвичай знаходили способи уникнути цього податку. На практиці ДАЛІ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Коментарі

mart mart 20:17
+3
Мания величия
La folie des grandeurs

https://www.youtube.com/watch?v=Dorv9VMPIuQ
https://my-hit.org/film/8614/ https://www.youtube.com/watch?v=kWiocAXRyUE


є комедiя Луї де Фінеса про трохи цей час--але це Іспанія=Испания, XVII век. Дон Саллюст (Луи де Фюнес), испанский гранд и министр по финансам и налогам при дворе испанского короля Карлоса II, отстаивает интересы аристократов и душит налогами бедняков.тільки нам це до чого?
+2

Якщо бідняки крадуть в багатих, це злочин.
Якщо багаті крадуть в бідняків, це реформи.
В ідеалі, податок має бути лише на творення шкідливого, а не на творення корисного. Так воно і буде. А інакше не буде нічого - цивілізація загине.
стопудово!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі