Субота, 19:29, 01.04.17

Рейтинг
2 0
Переглядів
3357

0
0
У цій статті згадуються

На тлі відверто провальної внутрішньої політики діючим складом парламенту. який звикли називати "постреволюційним" - в суспільстві зріс запит на нові політичні сили. 

В принципі, запит не новий, але якраз через тотальне розчарування тими, хто прийшов до влади в результаті активної фази Революції Гідності - запит як ніколи гострий. Та чи тільки на нові партії та рухи? Ні. Ключове питання - нові люди, бо під кожні вибори олігархат створює нові проекти, але "фарширує" їх "старими-добрими" кадрами. То ж, люди - ключове питання.

Безумовно, в тих партіях, які я назву нижче, не 100% нових облич, але принаймні більшість, що дає певний позитивний сигнал для виборця, а головне - надію на те, що систему "кучмізму", хай поступово, але все ж вдасться змінити. 

Отже я вирішив виокремити 4 політичні партії, які, на мою думку, підпадають під вищенаписане: "Рух Справедливість" Валентина Наливайченка, "Громадянська Позиція" Анатолія Гриценка, "Хвиля" Віктора Чумака та "Рух Нових Сил" Міхеїла Саакашвілі.

Як ви помітили, лідери рухів та партій - люди не нові, проте їх спільна риса в тому, що вони зберегли обличчя перед Народом, а також - є фахівцями у своїй справі:

Наливайченко - фаховий дипломат та двічі очільник СБУ (за його каденцій, там відбувалися найбільші реформи в контексті деКГБізації відомства, відкриття архівів по Голодомору, затримання судді-колядника Зварича, до речі, ледь не першого в історії України судді, що був затриманий за хабар та засуджений), ну і взяття полковника ГРУ (єдине в історії України затримання офіцеру російської розвідки такого рангу) в Криму, коли там вже почалася повзуча анексія. Через безкомпромісну позицію в питаннях реформ найголовнішого силового відомства країни - став непотрібний, адже ніколи не мав "нічних кураторів", та не займався переслідуванням Патріотів та Націоналістів. Електорат Наливайченка, це люди 30-50 років, вища освіта, представники інтеліґенції, малого та середнього бізнесу.

Анатолій Гриценко - намагався реформувати армію, коли очолював МО за часів Ющенка, любіював створення контрактної служби, за його каденції було знижено термін строкової служби, має досить пристойну репутацію, та сталий електорат - 40+, де окрім інтеліґенції є також військові та селяни, але останні в досить невеликій кількості.

Віктор Чумак - юрист, багато років працював на керівних посадах у Держприкордонслужбі, з 2010-го року - директор Інституту публічної політики, діючий народний депутат, позафракційний, член НАЗК, через те, що був "не ручний" - не був призначений на посаду Голови цього антикорупційного відомства. Електорат Чумака ті ж 40+, та й в інших показниках дуже схожий на електорат Гриценка.

Міхеїл Саакашвілі - лише одне ім'я говорить багато про що: Президент Грузії, що прийшов до влади на хвилі Революції Троянд, реформатор, людина, що спромоглася залучити в країну мільярдні інвестиції, до невпізнаваності змінив Батумі, реформував поліцію та систему юстиції, а найголовніше - напряму стикнувся з російською аґресією в Південній Осетії 2008-го року. Пробував проводити відповідні реформи і у нас, на ввіреній йому як губернатору території Одеської області, та через шалений спротив місцевих "еліт" і свідоме невтручання з боку АП - був вимушений подати у відставку.

Так, повторююю - ці люди не новачки у політиці, але якщо глянути на їхні команди, можна побачити 95% тих, хто вперше поринув в науку Державотворення, хоче, а головне МОЖЕ змінити країну на краще, вірить не тільки лідеру, а й програмним засадам рухів та партій, ( до речі, у всіх чотирьох сил доволі предметна та якісна програма - зайдіть на сайти почитайте), має свіжі ідеї та шляхи їх реалізації. Це означає, що лідери розуміють та виконують запит суспільства, а значить - заслуговують довіри.

Для чого я це все написав: я залишаюсь певним романтиком, вільнодумцем та мрійником, який вірить - можна змінити існуючий порядок речей, головне щось для цього робити. Серед цих чотирьох сил - я маю фаворита, але для того, аби не впливати на вашу думку - промовчу. Головне, аби Народ вчергове не зробив ставку на "старих перевірених господарників", через острах перед невідомим, не захотів чергової "стабільності та порядку", де власний шлунковий інтерес стоятиме над Державним підходом, ну і найголовніше - аби вибір Народу був проукраїнським, проєвропейським та проатлантичним, тому задача активної частини суспільства, а простіше кажучи Нації - вперто напрявляти та підштовхувати Народ саме до такого вибору.

Коментарі

mart mart 21:29
+1
а не можете організувати людей без партій?
0

Стаття, все ж про інше. Про самоорганізацію людей - буде іншим разом
Лідерів без ідей не буває. Є статисти. А партіі самі по собі джерело живлення для паразитів . Все разом доє ККД. В нашому випадку ступень деструкціі або наслілування того що відбуваєттся. Це навіть не є еволюцією. Це предцмова революцій...
0

В цій статті я вказав на те, що програмні засади та ідеї партій - досить притомнч, то ж, вважаю за необхідне принаймні почитати, бо Ви праві в тому, що ідяю потрібно мати. А от нашому народу - пораджу читати програми, а не дивитися на лідерів партій, рухів чи об'єднань
mart mart   21:58
+2

програми довгі . нудні. і брехливі.
0

А що в них має бути - розмальовка? (Це про довгі і нудні) А щодо брехливі, то підкреслюю: нам необхідно контролювати внутрішньопартійні процеси, приєднуватись до них, воювати з середини. Коротше - нам необхідне активне громадянське суспільство. І я в даному випадку кажу не про ці 4 партії, а взагалі: обирайте ту, яка Вам до вподоби і контролюйте її діяльність та виконання програмних засад і обіцянок
mart mart   22:42
0

в них має бути "дух що тіло рве до бою...." чули про такий?
0

Звісно чув. Якщо Вам потрібна саме така програма - шукайте, ну а в крайньому випадку - створіть і пропонуйте суспільству
0

Достатньо однієі фрази в програмі - обіцяю пів року жорсткоі диктатури зі скасуванням конституціі, а потім застосування логічного і лргістичного абсолютно нового устрою .
0

Є і довгий шлях на кшалт- обіцяю на грабувати та скупити предстаіників влади щоб запровадити зміни...
Панове збільшовичені, вас як заклинило колись на політиках, то й зараз ви радісно до них підлизуєтеся.
А якби спробували думати розумом ВЛАСНИМ, то одразу й збагнули б, що жоден політик та жодна партія ніколи й ніде в світі не покращили життя населення.
Та що зробиш, якщо ви свідомо і щосили прагнете залишатися тільки меншовартісними сраколизами.
0

Типово кугутська точка зору, на жаль. Себто в розвинених країнах, де сталий парламентаризм - теж життя погане? Політика має визначати курс Держави, як зовнішній так і внутрішній, не втручатися у справи бізнесу та захищати Національні інтереси. От до цього прагну я та нова ґенерація. А Ви можете й надалі ридати у свитку і волати як все погано
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі