Блоги → Перегляд

Безвіз не для всіх і справа не в грошах, а в ментальності

Четвер, 19:30, 06.04.17

Рейтинг
10 1
Переглядів
2352

0
0

Європарламент схвалив безвізовий режим для України. Здавалося б - беззаперечно позитивна новина, проте не так сталося як гадалося. Чому?

Одразу після прийняття історичного цивілізаційного рішення, багато людей в соцмережах, я серед них, почали відверто радіти розуміючи, що це по-перше - відкриті двері додому, а по-друге - це величезний крок ВІД РФ та її сателітів, крок від "совка" в бік розвитку і зміни ментальності. От зі зміною ментальності - найбільші проблеми.

Одразу понабігли коментатори, які почали розводити "плач Ярославни" про "непотрібність", "відсутність грошей", "розвертання на кордоні" і т.д, забуваючи якраз-таки про цивілізаційний вибір. Простіше кажучи - все вимірюючи грошима та шлунковими інтересами.

Що я хочу сказати: така вже вона - психологія вроджених "зрадофілів", які не здатні мислити глобально, не здатні осмислювати геополітичні процеси через призму наявної ситуації, для них - "Треба щоб було що їсти" - життєве кредо.

Є більш небезпечні особи: вони не "зрадофіли", вони люди, які в силу особистого его, яке випирає звідусіль, та самовпевненості в тому, що їм відомо АБСОЛЮТНО все. і вони знають як - так і не змогли капіталізувати своє ім'я, залишившись обабіч глобального ба навіть внутрішньоукраїнського стріму, гордо називаючи себе "вільними людьми", хоча насправді - вони просто нещасні. Нещасні і самотні...

Але найголовніша проблема в тому, що таких в Україні, на жаль, більшість. Вони не опозиціонери, не пасіонарії, не революціонери, вони "Баба Яга - проти", і от саме через таких, Україна 23 роки була в тому місці світу, яке в шановному товаристві не називають. Поки одні творили Революцію, йшли на фронт, та продовжували громадсько-політичну діяльність - ці "зверхньо спостерігали" заявляючи, що все не так як треба, хоча знову ж таки хочу запитати: "А чому ж про вас ніхто не чув, чому за вами немає людей які підтримують вашу позицію, чому ви не приєднуєтесь і не пробуєте переконати людей в правильності вашого механізму вирішення проблеми?" Чому? Та тому, що ментальність така. Бідкатись, "ойкати", засуджувати, насміхатися, але не більше. 

От саме тому, так важко йдуть реформи, так важко йде рух в бік Європи, та саме тому, Україна "в'язне" у Війні. Бо за некомпетентності, продажності, ба навіть коллаборціонізму більшості представників нинішньої влади - потрібні рішучі рішення. Складні, які подекуди вимагають кропітливої праці на результат, а інколи потребують прямої дії з особистою жертовністю. А здатних на таке - вкрай мало. Та ми є і працюватимемо, і працюватимемо на тотальну перемогу України на всіх фронтах. Питання тільки заради кого...? Напевно заради себе, і своїх дітей, які ніколи не матимуть рабського менталітету і психології бідняків.

З Безвізом нас, Україно!

Коментарі

Невже все так погано: оскільки не радію «безвізу», то одразу й «зрадофіл»?
mart mart 21:19
+1
+4
супер . влучно підмічено. не люблю укропацюків.
mart mart 21:24
+2
Ekaterina Rafael
Потеря Крыма, потеря Донбасса, более 10 000 тысяч убитых, колоссальное обнищание народа, рухнувшая экономика, сепаратистские настроения на западе страны и ....безвиз, как достижение... Вы в своем уме?
Отметка «Нравится» · Ответить · 46 мин.
------------------------

ватная бойкая москалько.
а у вас путин лгун ху;ло и воррр.

живёте как скоты, морда на замок.

и вы тут ещё варежку разеваете. чтоб не сказать морду брехливую и наглую.
Все це - теревені. І про те, яка у нас більшість, що на бажає реформ, і про те, що усі інертні...

Безвіз для пересічного небагатого українця - факт офіційного визнання Європою українців, як народу, рівного їхнім народам, а наших чеснот - їхнім чеснотам.

Бо і без безвізу тільки лндар, відразу ж по скиданні кацапського ярма, не побував на близькому чи далекому забугор'ї.

Побував з різних причин: побачити нарешті правду про "людожерський капіталізм", підзаробити, хто ким зміг або побачити омріяні ледь не змалечку місця... Знаю купу гнилих інтелігентів, хто, вже кількаразово, економлячи цілий рік, потім із насолодою погуляв тиждень чи два Парижем, Прагою, Варшавою, Венецією чи Антверпеном.

Ми ж не кацапи, яким "навіть" на бухло не вистачає. Українцям завжди були притаманні цікавість і допитливість, а тепер знімається невеличка, але перепона між нами і світом.
З одного боку - це ніби якесь для нас покращення.
А з другого - то мільйони(!) наших керівних і багатих громадян вже не раз побували в передових країнах світу.
І що з того???
Хоч дороги по-їхньому почали робити?
Ні!!!
А все тому, що 99,99% наших громадян їдуть туди ВИКЛЮЧНО ІЗ ШКУРНИХ МІРКУВАНЬ, ДЛЯ ОСОБИСТОЇ КИШЕНІ.
Бо радлюди та ще й меншовартісні підлизи СВІДОМО ПРОТИ ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ ОДНОПЛЕМІННИКІВ.
Тому спочатку українцям треба прищепити ЕТНІЧНУ СОЛІДАРНІСТЬ.
Бо лише тоді у них виробиться прагнення краще жити ВСІМ. І тільки тоді безвіз нам принесе користь реальну., а не примножить число спекулянтів.
0

Наше старше покоління, як-от ми з тобою, Дмитре, ще й досі призвичаєні до "залізної завіси", за якої за бугор було зась. Втім, ДУЖЕ БАГАТО людей вже давно туди їздить, і не обов'язково зі "шкурними інтересами".

Я, наприклад, побував там ще у 1989, через першу дірку - із так званими "визовами". Поїхав, подивився, позаздрив... І по тому. Про знайомих, абсолютно пересічних, пенсіонерів, що КІЛЬКАРАЗОВО моталися з цікавості ТУДИ я тут вже розповідав.

Для працюючого пенсіонера, принаймні раз на два роки, оглядова поїздка - це не проблема. Так само і з молоддю: якщо ти не повний дурень, є цілком реальна можливість поїхати кудись, хоч у Польщу, пожити та повчитися.

Це, між іншим, ще і крок до згаданої тобою етнічної солідарності: якщо кожен понаїдається західних наук, а потім повернеться додому якісним фахівцем - всім нам буде щастя.


А щодо "ШКУРНИХ МІРКУВАНЬ, ДЛЯ ОСОБИСТОЇ КИШЕНІ" так все це було з давніх давен: або ти крутиш в колгоспі хвости, або, бажаючи отримати якісну освіту, їдеш вчитися у найкращий ВУЗ, а потім працюєш в академічному інституті, захищаючи кандидатську, докторську, стаєш членкором, академіком.

Так і в усьому світі: всі мріють вчитися у лізі плюща, бо там - найкращі викладачі та лабораторії. А якщо у тебе в голові щось-таки є, цілком можливо отримати чималенький міжнародний освітній грант.

Люди усього світу вже давно мислять масштабами планети, бо, ставши класним фахівцем, людина може повернутися додому, або заснувати на батьківщині науковий або освітній заклад.

Думати треба ширше, а діяти - глибше!!!
+1

Миколо, просто ти пишеш про бажаний наслідок безвізу, а я - про реальний.А може я надто песиміст.
То підбадьоріть мене хоч кількома прикладами, як МАСОВІ закордонні поїздки допомагають вирішувати наші проблеми СУСПІЛЬНІ.
Мінус.
За відсутність зворотнього зв’язку.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі