Блоги → Перегляд

Якщо кандидат в Президенти за 18 років не засвоїв української мови, у нього розумові проблеми, – доктор педагогічних наук

Понеділок, 18:50, 14.12.09
У цій статті згадуються

http://zik.com.ua/ua/news/2009/12/14/208468

Якщо за 18 років Незалежності, кандидат в Президенти України не в змозі засвоїти української мови – у нього певні проблеми з розумовими здібностями. Про це 14 грудня у своїй доповіді під час ІІІ Всеукраїнського педагогічного конгресу у Львові заявив президент товариства «Рідна школа», доктор педагогічних наук, професор Петро Сікорський.

Також, за його словами, це поганий приклад для дітей, які вивчають українську мову в школі. Товариство «Рідна школа» домагається скасувати двомовність в українських школах. За словами Сікорського, це один із засобів денаціоналізації суспільства. На сьогодні, за його словами, у 80% українських школах викладання йде українською мовою, однак є ще проблемні області.

Окрім того, як зазначив Сікорський, «Рідна школа» пропонує, аби усім вчителям української мови та літератури Уряд доплачував 15% надбавки до зарплатні, адже у них дуже трудомістка праця, а також це сприятиме розвитку української мови.

Коментарі

а чому Янукович присутній в пості?...

я б скзаав шо він доволі непогано підучив мову... принаймні краще говоре ніж Юлька зі своїм галасувати і євро двадцять двиніццять)
+5

а взаглі з усіх політиків то найкраще говорив українською Кравчук
+6

Ну бо скоріш за все його мали на увазі... За Тимошенко згідний
+6

то він так і договорився, що всю ядерну зброю віддав просто так
+2

Кравчук был самым наибольшим мерзавцем из п-резидентов. Он пропил наш достаток.
+2

Пожарскому:
Ні як не зрозумію, як це Кравчук пропив ваш достаток?
Не варто вам так зухвало пиячіти з ким попадя.
+4

нє-па сталєнскі ета - піць с врагамі!
Дмитрий Пожарский - пазор прагрєсівнава лєнєнізма-сталєнізма!
25 лєт ілі расстрєл?
нада падумать..(мєдлєнна пйот
боржомі))
Бред про доплаты. Труд математика и физика не менее важен для страны.
+6

У СРСР це не було бредом. Для зросійщення годилися такі методи заохочення, а для українізації - ні?
Богдана .   19:33
+3

Підтримую доплати вчителям Української мови. Нахай навчають і заробляють належним чином.
+2

До Віктора: А вам так подобається досвід СРСР?
До Богдани: А як на мене, всі вчителі мають навчати і заробляти належним чином, а не тільки української.
Богдана .   19:44
+5

Не все із СРСр було таким поганим. Російською старались говорити навіть в глухих селах ( як не говорило, то бодай чтокало).
Вчителі (особливо за останні 18-ть років) свою роботу стали розглядати як бізнес -проекти. На уроці просиджують, а на додатковому-платному вприскують дещицю інформації. (Зараз батьки в пошуках заробітку, от вчителі і придивляються кого на яку оцінку можна навчити).
Мені особисто бридко спостерігати за таким явищем як школи -2009 року.
Краще б вивісили ПРЕЙСКУРАНТ: предмет-ціна-оцінка.
+5

До Віктора: А вам так подобається досвід СРСР?
****
Пане Павло, а може облишимо демагогію осторонь? Для витиснення української мови з україньких навчальних закладів (свідомо не чіпаю інших республік СРСР) керівництво СРСР застосувало практику БЕЗПРИМУСОВОГО сприяття зростанню викладачів/вчителів російської мови. Чи не єдиний, до речі. Чому на певний час не застосувати цей доосвід в сьогоднішній Україні?
До професорів, я не дуже добре відношуся, але думка досить гарна!
+4

З вашого ніку ясно, чому.
+3

Павло Славинський
лямблія чи амеба не звучать так трушнааа))
+5
Павло Славинський.Зараз все більше батьків шукають можливості відправити свою дитину "бодай в Польщу" на навчання.
Скажіть може це нормально для держави яка хоче розвиватись?
Діти котрі приїжджають на канікули не можуть дивитись в яких умовах живуть батьки, по яких дорогах ходять... і тікають знову в закордон.
Мене особисто-це бісить!
Чому в цьому задрипаному СРСР все таки старались виховати повагу до свого "табору", а в Незалежній державі іде спаплюженння СВОГО рідного ?
Проблема русского языка, это еще один повод показать что "вот я сделаю" на самом деле никому до этого дела нет.
Большинство политиков с русскоязычной сссровской Украины, и я прекрасно понимаю что сложно перестроиться, когда это язык твоих родителей.
Глупость многих политиков в том, что они пытаются говорить на публике или перед камерами на национальном языке, но этого у них не получается. Получается суржик или того хуже. Пусть уже говорят так, как удобнее. Пусть то будет украинский или русский. Не английский ведь, и не папуасский, все в нашей стране понимают оба языка. Главное что бы суть дошла до слушателей, и то что сказали-было правдой!!!
+3

З такими підходом, пане Олександр, Україна завжди буде залишатися в хвості культорного розвитку. "Для зручності" - це для небажаючих вчити українську мову, а без мови нема розвитку культури (в широкому сенсі цього слова). Так сьогодні більшість політиків незграбні у спілкуванні національною мовою. Але згодом прийдуть молодші з більш досконалою мвою (якби ще й з більшиою відповідальністю). Але це можливо тільки у разі відсутності прикладів обіймання високих посад без знання мови, іншими словами, навіть суржик через намагання спілкуватися українською краще за, російська "для зручності".
+7
Скажіть а росіяни, українці котрі проживають в Німеччині можуть жити не знаючи мови? Ні.
Чи можуть українці в Росії домагатись розуміння у владних структурах? Ні.
Отож давайте по чесному.
Є держава, є народ, є мова...
Далі годимося, миримося і розвиваємо нашу Державу ( бо ніде інде ми не потрібні!-Усвідомте-що тільки в Україні ми вдома!!!
+3

Істіна!
++++
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі