Блоги → Перегляд

Перспективи розвитку міжнародних організацій

Неділя, 12:16, 01.10.17

Рейтинг
4 0
Переглядів
3615

0
0

Міжнародні організації, як відомо, бувають політичні і не політичні. Велике різноманіття спрямованостей, впливу цих організацій на національні держави, так і на наднаціональні структури. Найчастіше, ці об’єднання гуртуються навколо певних держав задля регулювання певних питань у рамках розвитку взаємин та більш глобального рівня дипломатичних відносин.  

Зазвичай, прийнято вважати, що країни, через своїх представників відіграють значну роль на процес у цих організаціях. Сама структура будь якої великої організації лінійна та ієрархізована. Вона носить характер плановості та стратегічних перспектив, як НАТО, ОБСЄ та інші.

Сам розвиток таких організацій як ООН, ЄС та подібних їм, мали на певному політичному та історичному етапі мету, навколо якої згуртовуються держави. Як відомо, після вирішення певних питань, які були поставлені на меті, ці організації залишаються і трансформуються. Це можна побачити на прикладі ЄС. Де спочатку країни «Бенілюксу» об’єднали свої економічні напрямки задля підняття власних національних економік. Потім ЄС перетворився на атрактор інших держав західної Європи, а потім розширення ЄС на схід.

Тобто, мова йде про те, що на певному етапі, ЄС, як передусім економічна організація, виконала свою мету, але з появою нових політичних гравців, вона почала трансформуватись у певну політично-банківську організацію з безпековими покажчиками. Поява внутрішньої конкуренції між країнами, розбіжності у політичному розвитку ЄС, як організації, плюс, підключення впливу НАТО на стратегічних розвиток країн, які мають миритись із загальними принципами розвитку «європейського дому».

Мова йде про те, що багато організацій не вмерли, виконавши свою мету, а навпаки, реанімуються у інших напрямках, що створює штучну, або не штучну конкуренцію іншим. Наприклад, виклик Євразійського союзу ЄС, як економічній та політичній структурі, створення альтернативного каналу міжбанківського зв’язку S.W.I.F.T. на азійському просторі. Це все творить новий світоустрій через призму капіталістичних центрів, які інтегрують у просторі економіки багатьох країн.

Це говорить на про те, що світ не є одно полярний сьогодні, і навіть не біполярний. Функціонування ООН, та НАТО подібні у структурних зносинах по відношенню до вже минулого біполярного світу. Тепер, вони грають лінійну функцію на реакцію нових викликів. Поява нових організацій є безумовно покажчиком розвитку світової системи, але й відмиранням минулої, творення нових криз у вигляді невиконанні певних зобов’язань, не існування механізму примусу щодо виконання обов’язків. Це говорить про кризу міжнародної правової системи.

Але, творення нових центрів політичного й економічного розвитку світу, засвідчує нам про творення нового світового устрою. Це говорить про одне, у світі перемагає концентрація капіталу навколо острівка «центру». У даному випадку мова йде про КНР.

Отже, потрібно казати про те, що розвиток міжнародних об’єднань повністю залежить від концентрації економіки певної групи країн або країни. Отже, національні держави все ще завдають ритм у світі, а не міжнародні організації. Скоріше останні, намагаються грати роль «координаторів» та інтегруючої сили економічних і політичних відносин. Роль політичного все більше намагаються грати міжнародні організації, у тому числі культурні.

Новою силою організаціям додають громадянські міжнародні організації. гуртуючись навколо певної глобальної проблематики, вони намагають привернути увагу вже не тільки національних держав, а міжнародних структур та світової спільноти.

 Таким чином, перспективи міжнародних організацій є наступними:

1. Створення нових організацій творить платформу до переключення із старих організацій до «нових» - це сценарій «спасіння» політичного світу у політичному вимірі й економічному у рамках системи світоустрою.

2.Конкуренція між організаціями посилить диференціацію між країнами.

3.Структурних і цільових змін у житті існуючих організацій не буде змінено, а будуть лише реакційними.  

4.Неминуче посилення громадянського суспільства. Поява цього лобі серед існуючих міжнародних структур. 

Коментарі

mart mart 20:24
0
мова це добре але тупий високопарний загальний текст це гірше від соковитого матюка.

наприклад=
''З'їзд схвалив конкретні заходи, прийняті ЦК КПРС з врегулювання розбіжностей з Компартією Китаю на принциповій основі марксизму-ленінізму. КПРС виявляла готовність в будь-який момент розглянути спільно з керівництвом КПК виникли у нього розбіжності, щоб знайти шляхи для їх подолання на принципах марксизму-ленінізму. З'їзд висловив упевненість, що компартії і народи Радянського Союзу та Китаю, подолавши всі труднощі підуть в одному строю в боротьбі за загальне велике революційне справа

XXIII з'їзд КПРС проходив у складній міжнародній обстановці. Поглиблення загальної кризи капіталізму, загострення всіх його протиріч супроводжувалися активізацією імперіалістичної реакції. Імперіалізм, насамперед США, посилив підривні дії проти країн, що стали па ШЛЯХ соціального прогресу загострив міжнародну обстановку. Правлячі кола США продовжували втручатися у внутрішні справи країн і народів Африки, Азії та Латинської Америки

Радянський Союз наполегливо викривав імперіалістичних агресорів, надавав всіляку допомогу і підтримку жертвам агресії. З'їзд КПРС прийняв Заяву з приводу війни США у В'єтнамі, в якій засудив агресію США проти братнього в'єтнамського народу, зажадав її припинення і виведення всіх військ інтервентів з В'єтнаму, вказав, що в'єтнамський питання може бути вирішене тільки на основі визнання справедливих вимог уряду ДРВ і Національного фронту визволення Південного В'єтнаму. З'їзд звернувся до всіх комуністичним і робочим партій із закликом наполегливіше домагатися єдності дій у боротьбі проти американської агресії, надавати ефективну допомогу і підтримку в'єтнамському народові.

Зовнішня політика Радянської держави, говорилося в резолюції з'їзду, має на меті: забезпечити сприятливі міжнародні умови для будівництва соціалізму і комунізму; кріпити єдність і згуртованість соціалістичних країн, їх дружбу і братерство; підтримувати національно-визвольні рухи і здійснювати всебічне співробітництво з державами, що розвиваються; послідовно відстоювати принцип мирного співіснування держав з різним соціальним ладом, давати рішучу відсіч агресивним силам імперіалізму, позбавити людство від нової світової війни.

З'їзд підкреслив, що принцип мирного співіснування непридатний у відносинах між гнобителями і пригнобленими, між колонізаторами і жертвами колоніального гніту. Для оздоровлення міжнародної обстановки, зміцнення миру і розвитку мирного співіснування на даному етапі необхідно покінчити з агресією США у В'єтнамі. З'їзд заявив, що в умовах загострення імперіалістичними агресорами міжнародної напруженості КПРС буде і надалі підвищувати пильність радянського народу, кріпити оборонну міць країни.

В області внутрішнього розвитку Радянського Союзу звітний період був завершальним етапом виконання семирічного плану. Робочий клас, колгоспне селянство і інтелігенція під керівництвом партії, вирішуючи поставлені Програмою КПРС історичні завдання, домоглися великих успіхів у розвитку економіки і культури, в підвищенні життєвого уфовня.

Промисловість достроково виконала семирічний план. Її основні виробничі фонди збільшилися майже вдвічі. Побудовано 5,5 тисячі великих промислових підприємств. Прискореними темпами розвивалися енергетика, хімічна, нафтова і газова промисловість, машинобудування та приладобудування. У 1965 році було вироблено 507 млрд кіловат-годин електроенергії видобуто 243 мільйони тонн нафти 129 мільярдів кубометрів газу 578 мільйонів тонн вугілля вироблено 66 2000000 тонн чавуну, 91 мільйон тонн сталі. Збільшилася продукція легкої та харчової промисловості.

Підвищився матеріальний рівень життя трудящих. Впорядкована і підвищена оплата праці в усіх галузях господарства. Для значної частини населення скасовані або зменшені податки. Збільшено розмір пенсій багатьом категоріям трудящих і встановлено пенсії для колгоспників. Загальне число осіб, які отримували пенсії, за семиріччя збільшилася з 20 мільйонів до 32 мільйонів чоловік. У містах і сільській місцевості збудовано майже ...
mart mart   20:30
0

навіть і пам"ятаю ці пенсії,пізніше 16-20-25 крб рубл(ой як тішились 25 бо на селі це було багато), але чого ми з дідом йшли красти траву на колгоспний лан вночі бо єдина корова прибігала шкіра і кості після череди де паслась?
я піонер і дід 70 річний колгоспник.
mart mart   20:32
0

тупий високопарний загальний формальний текст
Проблема в тім що більшість організацій це політичні. Тоб то партійні гуртки. Тоб то клуби політичних найманців. Є ще клуби економічних найманців. Є клуби таємних впливових організацій. Є ордени військово-релігійних організацій. Населення землі власне ніхто і не представляє. Навіть розділ економіки світу не опреділений - ми зі своїм елітним аграрним продуктом середньої цінової категорії запихнуті бо зна де. А це навіть не проблема засмічення планети чи то технологічного тупіка в який нас закотили .
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі