Блоги → Перегляд

Абсолютна більшість населення (80%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною.

Неділя, 10:48, 21/01

Рейтинг
10 0
Переглядів
1048

0
0

 

У тому, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, впевнені 74% населення. Одним із  трьох головних сигналів, що країна йде  у правильному напрямку,  для населення,  поряд зі «встановленням миру на Донбасі» та «загальним зростанням економіки», було б «притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів».

Абсолютна більшість населення (80%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 46% - повністю провальною.    Успішність у боротьбі з корупцією вбачають  15%, причому лише 2,5%  оцінюють цю боротьбу як цілковито успішну. 

%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8.jpg

 

43% населення не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить у  засобах масової інформації,  журналістах (26%), Національному антикорупційному бюро (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%). Серед державних інституцій, призначених боротися з корупцією, відносно кращими, на думку населення, видаються  лише  Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) та Національна агенція запобігання корупції (9%). І зовсім не бачать як «борців з корупцією» такі державні інституції, як  Генеральна прокуратура (5%), СБУ (6%), поліція (3%), суди (2%),  Президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%). 

Громадяни готові довірити формування антикорупційного суду двом інстанціям - представникам антикорупційних громадських організацій (42%) та експертам із західних країн (41%). Значно менше готові доручити цю справу депутатам  Верховної Ради (10%), суддям від органів судового самоврядування (10%), представникам Президента (6%). 

Більшість населення (54%) вважає, що слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією посадових осіб  використовувати метод провокації хабаря, не згодні з цим 26%.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в межах проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів

https://www.prostir.ua/?news=80-vvazhaje-borotbu-z-koruptsijeyu-v-ukrajini-neuspishnoyu 

 

 

 

Коментарі

Коррупція як спосіб вижити це результат відсутності базових рішень. Якщо я не можу отримати право в принципі я його куплю. Якщо змінити того хто надає право на іншого в тій же системі це абсолютно нічого не змінить але породить страх та незручності. Тоб то тільки зміна системи і базових правил гри .
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі