Блоги → Перегляд

Російська опозиція знову дозволила Путіну перемогти

П'ятниця, 12:14, 30.03.18

Рейтинг
0 0
Переглядів
1547

0
0
У цій статті згадуються

1.jpg

Незважаючи на обіцянки чинити гідний опір правлячому режиму і поставити під сумнів легітимність переобрання Володимира Путіна на новий термін, російська опозиція продемонструвала на минулих 18 березня президентських виборах лише розрізненість і некомпетентність в політичній боротьбі. Представникам демократичного табору не вдалося мобілізувати спільні зусилля проти чинного президента, а їхні заяви часто суперечили один одному, остаточно заплутуючи протестний електорат. У виборчих бюлетенях серед прозахідних політиків значилися лише 65-річний Григорій Явлінський, який набрав всього 1,04%, і дебютантка виборів Ксенія Собчак, яка посіла 4 місце з 1,67%.

Осторонь від офіційних виборів виявився Олексій Навальний, який вважається найпопулярнішим російським опозиціонером. Він не зміг взяти участь у виборах з юридичних причин, але чомусь не став акумулювати свій електорат на підтримку інших кандидатів. Команда Навального під час передвиборної кампанії відкривала штаби по всій Росії, організовувала страйкові заходи і обіцяла зірвати явку виборців за допомогою закликів не брати участь в голосуванні. Але в підсумку ближче до виборів кількість людей на вуличних акціях невблаганно скорочувалася, а ефект бойкоту при підсумковій високій для Росії явці в 67% оцінити неможливо. Варто зазначити, що частина опозиційних діячів активно готувалися до вуличного протистояння з владою. У Новосибірську і Бійську прихильники Навального планували брати під контроль державні установи, розробляли детальні плани та інструкції для активістів.

plan.jpg

Але на момент написання статті ніяких новин про масові вуличні протести з російських міст не надходило.

Таким чином, найефективніші методи боротьби з владою російськими опозиціонерами реалізовані не були, а ті, що були втілені в життя, наприклад, інсценування фальсифікацій, не мали великого резонансу. У результаті лідерам російської опозиції за 6 років підготовки до виборів не вдалося ні вибудувати грамотної стратегії, ні підібрати ключ до російських виборців, ні відмовитися від внутрішніх чвар. При всій наданій Собчак і Навальному дипломатичній підтримці з боку Брюсселя і Вашингтона, а також незважаючи на безпрецедентний тиск всього цивілізованого світу на Кремль, російська опозиція не тільки не зробила крок вперед у порівнянні з попередніми виборами, а й значно втратила в рейтингах і кількості прихильників.

2.jpg

33 тисячі опозиційних спостерігачів з команди Навального не виявили вагомих порушень під час процесу голосування, тим самим тільки підтвердив високий рівень підтримки Володимира Путіна, який набрав за підсумками виборів 77% голосів, і легітимність його переобрання. Прийшов час говорити про те, що провал російських прозахідних демократичних сил не можна пояснити лише недосконалістю російської виборчої системи або адміністративними важелями влади. Переоцінка своїх можливостей, "віртуалізація" страйку, відірваність від потреб російського суспільства, відсутність роботи над помилками - це вже хронічні хвороби парламентської і несистемної опозиції в Росії. Минулі президентські вибори продемонстрували нездатність російських політиків прозахідного спрямування акумулювати існуючий протестний потенціал і правильно задіяти наявні у опозиції великі фінансові ресурси і сучасні технічні засоби. Більш того, своїми обіцянками, невірними прогнозами і нескоординованими діями опозиційні лідери останні роки перед виборами вводили в оману світову спільноту, яка очікувала якнайшвидшого політичного перезавантаження в Росії і зміни її агресивного зовнішньополітичного курсу.

Коментарі

nika nika 16:39
0
Автор не понимает, не оппозиция, а российский народ разрешил Путину победить.
0

Российский народ четко сказал что ему ... Все равно в общем. В вопросах выживания им без разницы кто то кто о них никогда не узнает и не вспомнит. У них есть свои удельные князья, своя мафия и свои правила. Проще говоря что им дадут то употребляют, что скажут то и делают. Население какой нибудь Якутии выросло в 300 процентов на миллион квадратных километров и хорошо - поди проверь или найди там местный суд. Крым вроде тоже с Якутскими паспортами и другие поставленные территории так же. Кому до этого дело - башка слетела. Позиция жить хочет. Народ царя узрел и взрогнул - на вере не держится хоть и демоны освячивают , чисто территория страха и деградации. А так да - народ разрешил. Усрался но разрешил... Не жалко. Теперь страх и стыд будет огнем литься по городам и транспорту. Аминь...
Росыйська "опозиція" - примара з примар! З моменту розвалу совка практично всі, хто мали хоч крихту розуму, здатного до аналізу, драпонули звідти якнайдалі.

Залишилася мізерна за кількістю купка патріотів-утопістів, які живляться ефемерними сподіваннями невідомо на що; невиліковні романтики, хто не уявляють собі життя за кордоном; стареча, яка вирішила померти на рідній землі...

Сама ж кацапська імперія, лишившись без своїх різноплемінних розумників та милиць "союзних республік", приречена на довгий-довгий регрес. Вже зараз ментальність тамтешнього населення впала на рівень середини 19 сторіччя. Тим більше, що переважна частина тамтешнього поголів'я ніколи й не жила у нормальному світі.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі