Середа, 13:00, 06.06.18

Рейтинг
10 0
Переглядів
3681

0
0
У цій статті згадуються
Олег Ляшко
Політик

«Спочатку було слово..»

6 червня 1992 року Національна Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ. День журналіста відзначається згідно з Указом Президента 1994 р. щорічно в цей день.

Зізнаюсь, вперше за майже 25 років відчуваю якийсь огидний присмак в це свято.. Не тому, що мені щось не подобається в українській журналістиці, а тому, що бачу - справжню журналістику, дійсно Українську - ми ще не збудували.
Коли мої колеги називають окупантів сєпаратістамі, в ефірі українського ТБ ведучі роблять наголошення в словах укрАїнський, укрАїнці, як це роблять імперці за парєбріком – розумієш, що це не украЇнські журналісти, а примітивні савєцькі писаки та бовтуни.

4225896_original.jpg

Погодьтеся, сьогодні в українських медіа ми маємо савєцьке зросійщине неподобство. Більшість редакцій замість журналістів заполонили повії олігархів і маріонетки різних політпроектів. Кожна журналістська зграя (а не спільнота) обслуговує свого хазяїна. І їм не важливо – правду кажуть чи ні, чи об’єктивна інформація, чи відповідає вона дійсності. Наприклад, відома ведуча телеканалу 1+1 Коломойського в одному етері зрівнює з багнюкою конкурента свого господаря Саакашвілі, а зараз, коли цей популіст потрібен Бєні для повалення «злочинної влади» його похваляє. Такі самі стандарти на решті каналів. Програма «События» ТРК «Україна» Ахметова не соромиться майже щодня вставляти лише ОДНОГО експерта по всім політичним питанням – Олега Ляшка. 90% етеру – за ним. Його можуть змінювати лише два обличчя – донецькі олігархи Тарута і Колесніков. Та ж сама картинка на НьюзВан кремлівського олігарха, українофоба Мураєва, 24 дружини Садового, на Інтері, НТН, каналах Пінчука ICTV, СТБ, Новий.. 4 канал, Zik Домбровського, 112 Шуфрича etc.
Де ви там бачили журналістику? Тим більш українську? Отож бо..

Ви ніколи не задавались питанням, чому за 4 роки війни жоден з ТБ-каналів олігархів не створив жодної інтелектуальної передачі? Хоча навіть у бідних 1990-х роках були в нас проекти конкурсів серед школярів на різні предмети, інтелект шоу, змагання з ерудиції.. Зараз маємо лише дебільні кулінарні, пісенні та шлюбні шоу. Для чого це робиться7 Хіба замало в країні молодих і перспективних україномовних журналістів та шоу-менів? Просто вони не потрібні магнатам. Їм потрібні раби і мовчазні виконавці джинси.

4521331_original.jpg

А як вам наші новини? В один день відкривається на Херсонщині вітростанція, в Черкасах відкрили сонячну ЕС, під Житомиром якусь молочну ферму, а на Тернопільщині запрацював середній завод.. Замість цих новин на провідних каналах вам розказують: якась бабця врятувала кішку на дереві, хлопчисько зламав ногу через невідремонтовану сходинку в школі, десь загорілась автівка якогось буржуя і хтось там за кордоном знов пожурив нашу владу. Все! Світогляд українців формують виключно на негативі і це під час війни! Олігархам потрібна паніка, недовіра до влади, яка цих олігархів відсторонила від влади, не віра в нашу перемогу над Росією. Їм байдуже на країну, після них, хоч бур’ян не рости.. А так звані журналісти їх обслуговують на користь ворогу.

Ви бачили мої огляди Як в Україні ничегониделаеца? Близько 250 випусків по 25-40 гарних нових в кожному. І всі вони визначальні для розвитку і розквіту нашої держави. І це менше ніж за рік! Такі огляди я можу робити по три випуски на день, але вільного часу бракує. Скажіть, хоча б 10 відсотків цих новин вам показали продажні телеканали? А багато ви сьогодні чуєте про перемоги українців на спортивних майданчиках світу і Європи? А вони відбуваються щодня!!! Але вам і нашім дітям цього не покажуть, навіщо виховувати спортивний і здоровий дух в українцях, навіщо їм пишатись співвітчизниками і країною, їм краще покажуть чергове дебільне шоу хвойди журналісти…

На останок хочу знов торкнутися теми риториці, позначень і вживання деяких політичних термінів. Наші так звані журналісти на кримську тематику часто пишуть і говорять: так звана влада Криму, прісоєдінєніє до РФ тощо. Замість вживання українських термінів за законом: окупаційна влада, тимчасово анексований Крим.

ВРУ визнала останні вибори на РФ не легітимними – і президентські, і до Держдуми. І що, якесь українське ЗМІ сьогодні пише чи говорить нелегітимна Держдума РФ, нелегітимний президент РФ Путін? Ні. Їм байдуже, вони говорять мовою нашого зовнішнього ворогу. Наші журналісти кажуть ДНР, ЛНР замість тимчасово окуповані території Донбасу, кажуть апалчєнци, замість русскіє окупанти і терористи. Їм здається, що правильно вживати прийменник «в» по відношенню імперії РФ та її окупованої колонії Криму. Хіба Крим республіка чи держава? Ні. Ось і вживайте правильно «на Кримі», а не «в Криму», на Росії, бо то не держава, а імперія декількох майбутніх державоутворень.

3501414_original.jpg

Творіть українське інформаційний простір, викорчовуйте з себе совєтізми, російськість та ворожий сленг. Саме через українськість і називання речей своїми, по українські іменами ви отримаєте право вважатися українськими журналістами, а не постсовковими найманцями проросійських олігархів.

4528642_original.jpg

Заради справедливості скажу, що українська журналістика існує і розвивається. Прикро, що дуже повільно. Хочу щиро привітати справжніх українських журналістів, які роблять свою справу незважаючи на всі перепони і спокуси: колектив 5 каналу, «Прямого», редакції UA|TV, UA|Крим, творців циклів «Громадянська оборона», «Антизомбі» на ICTV, окремих журналістів на Еспресо TV, колектив «Укрінформу» та багато інших медійників, які вміють відрізняти зерна від плевел.

Час Упячок, брехливих бєніних «Грошей», журнаглістів і зрадогнид повинен канути в Лету. Мрію, щоб в нас створилася справжня, Українська за змістом і духом журналістика. Шануймося, колеги, бо ми того варті! І слава Україні – смерть ворогам! Тримайте свою клавіатуру і олівці в українському вимірі.

Коментарі

Аби щось інтелектуальне створити - потрібен інтелект, або хоча б його крихта. На жаль, у нас ще й досі плутають, за совковим принципом, освіту та хитрожопість із здібністю якісно мислити.

В жодному разі не можна казати, що в Україні нема людей із потрібними якостями. Просто, за старовинними принципами діб первісного накопичення капіталу, першою у нас догори спливла, як водиться, відповідна класична субстанція, хоча, за деякими ознаками, її час добігає кінця.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі