Субота, 14:04, 07.07.18

Рейтинг
1 0
Переглядів
2009

0
0

Kniga-206x300.jpgА це вже скандал: Міносвіти нагородило знаком «Відмінник освіти» харків’янку Ірину Старагіну, яка створює навчальні матеріали для освітнього простору Російської Федерації.

«Шкільний інспектор» проаналізував, хто написав підручники для «Нової української школи». Серед авторів «Букваря» виявилася Ірина Старагіна, робочі зошити з російської мови для учнів початкової школи якої друкуються широким накладом у московському видавництві «Віта-Прес».

Ось, до прикладу, робочий зошит для 3-го класу.

Навчальні матеріали Ірини Старагіної друкуються в Росії впродовж усього часу, відколи Міністерство освіти і науки офіційно заявило про припинення науково-технічної співпраці з країною-агресором. Але цей факт проігнорувала конкурсна комісія Інституту модернізації змісту освіти, яка серед інших схвалила проект підручника Ірини Старагіної “Українська мова. Буквар”, написаний у співавторстві з Надією Сосницькою. Не виникло запитань до автора і в членів Колегії МОН, які рекомендували видавати цей «Буквар» під грифом міністерства. Річ у тім, що «зелене світло» для підручника запалив впливовий покровитель.

Знайомтесь: Роман Шиян. Кандидат біологічних наук. Заступник директора Інституту модернізації змісту освіти із зарплатою у 29 420 гривень. Саме Романа Шияна можна часто побачити поруч із першими особами міністерства на різноманітних заходах.

Roman_Shijar.jpg

Роман Шиян, Павло Хобзей, Лілія Гриневич на нараді у Міністерстві освіти і науки

Як і міністр Лілія Гриневич, і її заступник Павло Хобзей, Роман Шиян – зі Львова. До кінця весни 2018-го понад 15 років очолював Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Проте у самому Львові застати його було непросто.

Як експерт з освітньої політики, Роман Шиян контролював реалізацію низки проектів, фінансованих Міжнародним фондом «Відродження», Програмою розвитку ООН, Світовим банком, Інститутом Світового банку, Європейською комісією, фондами з Польщі та Російської Федерації, а тому закордонні відрядження змінювалися одне за одним. В останні роки в тісній співпраці з Павлом Хобзеєм та Лілією Гриневич курував проект розробки Державного стандарту початкової освіти та типової освітньої програми, який фінансувався у рамках Програми допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща. Шиян сам обирав колектив розробників і подавав їхні кандидатури на затвердження. Серед авторів концепції «Нова українська школа» знаходимо й Ірину Старагіну, яка з липня 2015-го працює заступником директора з наукової та методичної роботи харковського незалежного науково-методичного центру «Розвиваюче навчання». Старагіна із 2000 року розробляє навчальні програми і посібники з розвивального навчання за системою російських психологів Д. Ельконіна та В. Давидова. 2004 року вона закінчила аспірантуру Психологічного інституту Російської академії освіти й захистила дисертацію «Вікові можливості молодших школярів у побудові письмового висловлювання» (науковий керівник — доктор психологічних наук Галина Цукерман).

«Філолог, психолог, педагог – справі наших, нашій головній справі вона віддано служить у Харкові. Служить віддано і талановито», — так відгукується про Старагіну професор Інституту психології ім. Л.С.Виготського Російського державного гуманітарного університету Володимир Кудрявцев.

За сприяння Шияна Ірина Старагіна друкує свої наукові праці у журналі «Культурно-історична психологія». Це видання Московського міського педагогічного університету, в якому із 1992 року працює кандидат психологічних наук Ігор Шиян. Рідний брат Романа Шияна займає посаду заступника директора Інституту системних проектів ММПУ.

Тому можна не сумніватися, що вся інформація, пов’язана з освітнім процесом в Україні, детально проаналізована й розкладена у відповідні папочки зацікавленими федеральними структурами.

Проте «віддана і талановита служба» Романа Шияна відразу двом системам освіти не стала для МОН перешкодою при відзначені розробників Держстандарту початкової освіти. Відзнаку «Відмінник освіти» отримала й Ірина Старагіна.

Pavlo_Hobzey.jpg

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей нагороджує Ірину Старагіну відзнакою «Відмінник освіти України» під час підсумкової конференції у рамках українсько-польського проекту «Нова українська школа-2» у Київському міському будинку вчителя 2 грудня 2017 року.

Вочевидь, посада в Інституті модернізації змісту освіти — не остання кар’єрна висота Романа Шияна, який користується протекцією не лише у високих міністерських кабінетах, а й у сусідній державі-агресорці. Але це вже тест на уважність і професійність вітчизняних спецслужб.

ПРОДОЛЖЕНИЕ

Коментарі

"Бабло не смердить!" - життєве гасло усіх, маленьких та не дуже, наших білякоритних. В першу чергу - внаслідок совка в головах.

Чого стидатися, якщо перші з них, най-найвгодованіші, вважають прийнятним напівтаємний зріст торгових відносин із бтдлостаном Чмоландією: вони ж друзяки. Кум Пуйла медведчук ширяє до колишньої столиці СиРиСиРи, лкдь не кожен день. Дристливий пастор-губошльоп не зміг дати наказу стріляти по старшим братам у Криму. А брюхате вище військове бидло кришує торгівлю із ОРДЛО...

Верховний головнокомандувач із дружбанами, вже котрий рік саботує обороноздатність України, чим тільки зможе.

Із такою "владою" ніяких аорогів не треба: ОЦІ нас продадуть ні за цапову душу своїми власними руками!!!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі