Блоги → Перегляд

На Вінниччині активно реалізуються інвестиційні проекти в агросекторі

Середа, 12:38, 15.08.18

Рейтинг
1 0
Переглядів
1389

0
0

 

investitsii-e1528112250286.jpgАграрна сфера Вінниччини динамічно розвивається та демонструє високі результати господарювання.

У 2017 році область виробила 8,3% продукції сільського господарства України, залишаючись лідером у виробництві валової продукції сільського господарства, зернових культур, цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса, молока та за чисельністю поголів’я ВРХ та птиці. В загальній структурі експорту Вінницької області за 2017 рік продукція агропромислового комплексу займає 81,7%, що на 26,3% більше, ніж у попередньому році.

Обсяг капітальних інвестицій в аграрний бізнес Вінниччини за останні 5 років зріс майже у 3,5 рази. Обсяги капітальних вкладень в сільське господарство в минулому році зросли на 36,5% і становлять 4,4 млрд. грн. Питома вага капітальних інвестицій в агропромисловий комплекс складає 48,0% до загального обсягу капітальних інвестицій по області.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, у поточному році у Вінницькій області на реалізацію інвестиційних проектів аграрного спрямування вкладено 1,7 млрд. грн., з них 95 млн. грн. - в галузь рослинництва, 995 млн. грн. - в тваринництво, 31 млн. грн. – в інфраструктуру зберігання сільськогосподарської продукції.

Від початку року в агропромисловому комплексі області вже реалізовано 9 інвестиційних проектів загальною вартістю 391,5 млн. грн. Серед них - будівництво зрошувальної системи на площі 140 га в Ямпільському районі, будівництво овочесховища на 2,5 тис. тонн на Тиврівщині, а також будівництво ще однієї бригади по вирощуванню курчат бройлерів птахофабрики «Вінницький бройлер» у Тульчинському районі. Загалом створено 67 нових робочих місць.

Також продовжується впровадження ще 80 інвестиційних проектів на суму 12,9 млрд. грн., по завершенні яких буде створено більше 1,3 тис. нових робочих місць.

У галузі рослинництва впроваджуються 5 проектів, зокрема, висадка садів на площі 973 га, будівництво та відновлення зрошувальних систем на 1000 га та зведення тепличного комплексу для вирощування овочів на 10 га. Також реалізовуються 10 проектів із будівництва та реконструкції сучасних зерноскладів загальною потужністю 453 тис. тонн, 5 проектів із будівництва та реконструкції фруктосховищ на 10,7 тис. тонн, 1 проект овочесховища на 120 тонн.

У харчовій та переробній галузях запроваджують 27 проектів загальною вартістю 683 млн. грн.

У птахівництві реалізують 4 інвестиційних проекти, в тому числі 2 проекти із будівництва бригад по вирощуванню курчат-бройлерів у Тульчинському районі ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» загальною потужністю 23,5 тис. гол./місць.

У галузі тваринництва проводиться реконструкція 9 молочно-товарних ферм на 3,98 тис. голів, 4 тваринницьких приміщення для відгодівлі ВРХ на 470 місць, здійснюється будівництво та реконструкція 7 свинокомплексів на 52,5 тис. гол./місць.

Успішно продовжується реалізація Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки. Тільки у 2018 році на надання пільгових кредитів з обласного бюджету виділено 1,5 млн. грн. Пріоритетними напрямками кредитування є створення та підтримка діяльності молочарських сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств. Зокрема, на часткове відшкодування витрат за установку індивідуального доїння або холодильну установку для зберігання і охолодження молока передбачено 2,5 млн. грн.

Як бачимо, в агропромисловому комплексі Вінницької області та України в цілому спостерігаються колосальні зміни, зумовлені новими підходами до ведення та фінансування галузі сільського господарства.

В державі діє ряд програм, спрямованих на підтримку аграріїв. Особливостями цьогорічних програм підтримки агросектору є максимальне спрощення процедур та мінімізація участі чиновників у процесі розподілу коштів завдяки залученню фінансових установ.

Нагадаю, що на поточний рік на ці програми передбачено фінансування загальним обсягом у 6,3 млрд грн. З них 4 млрд – на розвиток тваринництва, по 1 млрд. – на компенсацію вартості сільгосптехніки та підтримку фермерства, 0, 3 млрд. – на розвиток садівництва.

Успішна реалізація державних та обласних програм в агросекторі сприятиме не лише розвитку галузі, і й зміцненню національної економіки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі