Блоги → Перегляд

ЯК ДЕТЕКТИВ-АЛКОГОЛІК ПІДПИСАВ ПІДОЗРУ ЗАСТУПНИКУ ГОЛОВИ СБУ?

Вівторок, 16:34, 18.09.18

Рейтинг
0 0
Переглядів
2117

0
0

Минулої п’ятниці, 14 вересня 2019 року, Служба безпеки України на своїй офіційній сторінці оприлюднила документи, з яких випливає, що звинувачення щодо першого заступника глави СБУ – начальника ГУ по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Павла Демчині, які попередньо були опубліковані на сайті НАБУ, є цілком безпідставними. Генпрокуратура вже зареєструвала кримінальне провадження щодо детектива НАБУ Сергія Яндюка, який підготував повідомлення про підозру у незаконному збагаченні Павлу Демчині.

Підставою для відкриття кримінального провадження стало те, що старший детектив НАБУ Яндюк, який підготував повідомлення про підозру, був ознайомлений з ухвалою Володимирецького райсуду Рівненської області. Згідно з нею, у Павла Демчини і громадянки Ольги Волощук немає спільного побуту і їх не можна вважати сім'єю. Таким чином повідомлення про підозру Павлу Демчині є сфальсифікованим.

"Я не знаю, чи інші співробітники НАБУ читали текст ухвали Володимирецького райсуду, але саме Яндюк підписав підозру і саме він забирав у суді цю ухвалу, він не може не знати про її існування", - заявив під час брифінгу перший заступник голови СБУ.

Інформація про те, Сергій Яндюк спробував оголосити підозру завідомо невинуватій особі умисно ввівши в оману процесуальних керівників з Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не могла не викликати інтересу до самого детектива. Виявилося, Яндюк дуже добре підходить на роль цапа-відбувайла, який без вагань виконає будь-яку, навіть незаконну, вказівку свого керівництва, щоб догодити останньому. Адже, незважаючи на негативні характеристики з попереднього місця роботи, за особистим наполяганням керівника НАБУ Артема Ситника його таки працевлаштували до новоствореного антикорупційного органу. Причому, негативні особисті якості Сергія Яндюка, на які вказувала кадрова служба НАБУ.

Отже, старший детектив Сергій Вікторович Яндюк, 1988 року народження, в 2011 році закінчив Національну юридичну академію ім. Я.Мудрого. Того ж 2011 року його батько, Яндюк Віктор Іванович, домовився про працевлаштування сина до Житомирської виправної колонії управління Держдепартаменту з питань виконання покарань у Житомирській області. 16 червня 2011 року випускник Харківського вишу Яндюк, згідно направлення на роботу, був призначений начальником відділення соціально-психологічної служби Житомирської виправної колонії №4. 21 червня 2011 року його атестували і присвоїли спеціальне звання лейтенанта внутрішньої служби.

Однак, у зв’язку з корупційними ризиками та встановленням позастатутних стосунків з ув’язненими, щойно призначеного начальника  відділення соціально-психологічної служби колонії №4 Сергія Яндюка вже через місяць відрядили у розпорядження управління Держду з питань виконання покарань у Харківській області. 20 липня 2011 року його призначили начальником відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи Олексіївської виправної колонії №25.

 Виявляється, що під час роботи в місцях позбавлення волі, як і тепер, під час роботи в НАБУ Яндюк у ході розслідувань злочинів і порушень засудженими, не намагався вникати у суть справ та належним чином збирати докази, для встановлення вини чи невинуватості засуджених. Так, згідно з висновком службової перевірки оформлення матеріалів справ засуджених, які утримуються в ДІЗО-ПКТ  від 22 березня 2012 року, було встановлено, що в матеріалах проведення перевірки за фактом скоєння порушення засудженим Воронковим М.А. відсутні пояснення свідків, витяг з протоколу ради колективу засуджених і рапорт психолога.

Атестаційний висновок лейтенанта внутрішньої служби Сергія Яндюка містить доволі цікаві відомості про сьогоднішнього старшого детектива НАБУ.

«Вимоги наказів, інструкцій та інших нормативних документів, які регулюють діяльність виправних установ, знає, але не завжди керується ними у своїй службовій діяльності. До виконання своїх посадових обов`язків ставиться не завжди відповідально, потребує контролю. На посаді виявив себе невмілим організатором. Не завжди реально оцінює стан справ, слабо аналізує позитивні та негативні результати роботи, на низькому рівні розробляє та реалізовує необхідні заходи, спрямовані на покращення результатів службової діяльності. На критичні зауваження реагує, але не робить жодних висновків. Свої спеціальні знання в системі службової підготовки підвищує слабо, до проведення занять ставиться байдуже», — зазначалося в його службовій характеристиці.

А це вже виписка з наказу про дисциплінарне стягнення:  «За допущені грубі порушення статті 7 Закону України «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України», Норм професійної етики працівника кримінально-виконавчої служби, начальника відділення соціально-психологічної служби С.Яндюка притягували до дисциплінарної відповідальності».

Далі — більше. Під час роботи в Олексіївській виправній колонії щодо Яндюка неодноразово надходила інформація про можливу передачу ним заборонених предметів та товарів засудженим. Так, згідно з протоколом засідання Ради зборів середнього та старшого начальницького складу колонії від 03 квітня 2012 року, на ній обговорювалося питання зберігання спиртних напоїв в службовому приміщенні установи начальником відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи лейтенантом внутрішньої служби Яндюком Сергієм Вікторовичем.

Під час комісійного обходу території та приміщень установи в службовому приміщенні відділу нагляду в шкафчику №21 було виявлено та вилучено пакет з пластиковою пляшкою самовиробленої горілки, ємністю 0,7 літра. Проведеною перевіркою встановлено, що пакет із спиртними виробами в службовому приміщенні відділу нагляду залишив начальник відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи лейтенантом внутрішньої служби Яндюк С.В.

Також С.Яндюк неодноразово порушував службову дисципліну та прогулював роботу через зловживання спиртними напоями. Зокрема, 2,3 та 4 квітня 2012 року лейтенант внутрішньої служби Яндюк не вийшов на службу та не відповідав на телефонні дзвінки керівництва установи. За адресою його проживання в м. Харків здійснювалися виїзди, про що були складені відповідні акти. Так, під час одного з виїздів співробітники поспілкувалися з співмешканцем детектива Яндюка Дмитром, який пояснив, що проживає разом з С.Яндюком, а сам С.Яндюк нібито поїхав до батьків у Житомир. Керівництво установи розшукувало свого підлеглого декілька днів, у тому числі надсилаючи поштою листи з вимогою до вийти на роботу. Листи надсилалися також до його батьків, які проживають у  Житомирі, з проханням допомогти з’ясувати місцезнаходження сина.

Зрештою, 26 травня 2012 року наказом №64о/с лейтенанта внутрішньої служби Сергія Яндюка звільнили з Олексіївської виправної колонії  за п.64 «є» за порушення дисципліни. От уже дійсно, як кажуть у народі, з тюрми, і то вигнали.

Ніби й звучить смішно, вигнали з тюрми, але прийняли в НАБУ. Та насправді такий підхід до формування кадрового складу новоствореного правоохоронного органу, який мав би очолити боротьбу з корупцією в України, лякає. Виникають також запитання й до Ради громадського контролю НАБУ, представники якої беруть участь в усіх співбесідах з кандидатами на прийняття на роботу в НАБУ. Невже наведені факти недостатні для того, аби зрозуміти, що кандидатура Яндюка була далеко не найкращою для прийняття на посаду старшого детектива? Тим більше, що проти була й кадровий підрозділ НАБУ. Але мабуть слово Артема Ситника, якому потрібні бездумні виконавці його волі, нехай навіть скомпрометовані, є вирішальним в таких випадках…

Нагадаю, минулого тижня патрульні поліцейські Києва затримали іншого детектива НАБУ Антона Бондаренко-Барбуля. Проти нього відкрили провадження за ст.309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі