Блоги → Перегляд

100 років зовсім не дитячої брехні

П'ятниця, 23:44, 18.12.09

http://mgo.unk.org.ua/publ/100_rokiv_zovsim_ne_ditjachoji_brekhni/1-1-0-77

Вже виповнюється 100 років як в Росії та її колишніх землях(в тому числі й Україні), замість святого Миколая приходить такий-собі Дєд Мароз. Цей дідусь мало того, що виглядає напідпитку(актори, що його грають активно цьому допомагають), ходить в голубому(!? ) кожуху, так ще й потенційний педофіл, адже виявляє цікавість до молоденьких дівчат. Адже його онучка Снєгурочка чомусь не має батьків і бабусі, та й взагалі історії життя Дєда нема. Санта Клаус хоч і комерційний проект, але американці на відміну від комуністів хоч біографію нормальну спромоглись вигадати… Тому дуже прикро бачити в незалежній Україні, що саме штучно створений радянський персонаж приходить з подарунками до дітей. І хоча Миколай все ж добре поширений на Заході України, та конкуренти в образі Дєда Мароза і Санта Клауса з часом його витіснять. Ясна річ не повністю, але троє дідусів з подарунками це вже забагато. Миколай фактично теж не є нашим національним персонажем, але він найдавніший і має релігійне підґрунтя. Адже ніхто не сміє насміхатись над святим, як це роблять над американським та російським аналогами. В будь-якому разі, для правильного виховання дітей краще обрати доброго й морального чудотворця, ніж дідугана-збоченця...ДАЛІ ЧИТАЙТЕ ЗА ЛІНКОМ

Коментарі

Невідомий користувач 23:57
-2
Даешь национально-свидомый балаган! Остальное - уже все сделано!
Невідомий користувач 00:06
0
Вы жития читали? О добром дедушке? Здесь есть два ракурса, один исторически сложившийся ритуал, другой - просто неприличная мифология, прямо таки хула на святого.
Ритуал рождественских подарков:
1. Существует байка, что в честь Рождества Николай Ликийский подбросил бесприданнице-аристократке несколько мешков золота в камин.
Срослась с коммерческим мифом о Санте, каких-то оленях, эльфах и прочей бесовщине.

Ритуал детских утренников:
2. Есть предание, что мясник разделал соседских детей и засолил на продажу(Ханзель и Гретхен, у многих народов есть такая сказка). А потом пришел Николай и из засоленного мяса воскресил детей. Это по поводу отмечания детских утренников на 6(19) декабря.

Так что, если Вы за индустрию рождественских подарков, утренники и веселые песенки - пусть это будет какой-нибудь Санта или тому подобный клоун, но не Николай.
Если Вы настаиваете на привязку к святому - откажитесь от магии, маркетинговых тематических кампаний и т.д.
Невідомий користувач 00:08
0
Пусть помогает торговцам продавать китайские подарочные фигнюшки комиксоид Санта.
Dyakuju!
+1

за що це подяка?
Лiна Мила   00:45
0

Та за лінк , звичайно!:-)
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі