Блоги → Перегляд

Україна. 1984

П'ятниця, 11:01, 09.11.18
У цій статті згадуються

54d8d1fa4d10680c085f4ad1aebb02a7.jpg

Остогидло. Весь цей абсурд під ідіотською назвою “українська демократія”. Ви серйозно? Мені вже 32, а я ще зі шкільних часів пам’ятаю усі ці обличчя. Юля, Яценюк, Ляшко, Порошенко, парадокс, але навіть Вакарчук і Зеленський. Це демократія? Ні, шановні, це перетасовування кроплених карт в одній і тій самій колоді! Це якась химерна подоба демократії, жорстокий фарс, фантасмагорія. Ми ніби живемо в антиутопії Оруела, ходимо на вибори, влаштовуємо Майдан – один, другий. А обличчя ті самі. Вони виїдають з України всю соковиту плоть і висмоктують усю кров до останньої краплі, її вже немає, але вони її вижимають, як вологу білизну, як в тому анекдоті про горілку “Давай кицюню, ще крапельку”. Для чого ця подоба демократії? Вони всі гарно всміхаються на камеру своїми штучними білосніжними зубами вартістю в десятки мінімальних зарплат, щоденно демонструють ідеальні зачіски і манікюри вартістю у кілька місячних прожиткових мінімумів, хизуються костюмами і краватками вартістю у річну вчительську зарплату, міняють годинники вартістю у операцію на серці дитини,  і сварять бідність, корупцію та попередників на радість демократичній Європі.

Ми – це Європа. Ви серйозно? Де ви бачили в Європі таке? Де ж це бачено в Європі, аби ті самі люди, вже стільки разів cкомпроментовані та викриті на злочинах проти народу і держави, проти закону і порядку, проти моралі та честі, що стільки разів приймали участь у скандалах, ба – навіть, бійках, привселюдно, на камери, у залі Верховної Ради – ГОЛОВНОГО ЗАКОНОТВОРЧОГО ЗАКЛАДУ країни, знову й знову всміхалися з екранів та білбордів і обіцяли кращого життя українцям?  Де молода кров? Де справжні патріоти  і фахівці? Їх багато в країні. Наша держава – це колиска інтелектуалів та геніїв. В них безліч ідей і стратегій. “Чому ж вони мовчать” – спитаєте Ви? А тому що у них немає грошей навіть на життя, тим більше немає грошей, аби йти в президенти, немає грошей на внесок, на передвиборчу кампанію, і – найголовніше – немає грошей на піар і на цілі мережі куплених аналітиків, журналістів, телеканалів, які душать менш “заряджених” конкурентів і роблять імідж своєму кандидатові, звісно, штучний і далекий від реальності імідж. Максимум чого досягають люди із дійсно світлими головами та щирими й безкорисливими намірами щодо держави – це бути купленими одним зі знову ж таки тих самих “старих облич”. Всі їх таланти працюють на користь того чи іншого кандидату. Це найкращий варіант. А гірше і частіше – це після років намагань і безрезультатної чесної праці, яка розбивається о брудну дорогУ політику-бізнес, ці люди опускають руки, бо не бачать перспектив та можливостей виборсатися із цього замкненого інкубатору для сірої маси, такого далекого від закритого “політичного клубу”. Скільки волонтерів, активістів, політологів, економістів залишили країну, розчарувавшись у безнадійній подобі демократичного устрою, не побажавши стати запроданцями сучасної (вже 20 років як) політичної “еліти”.

Одного дня прокидаєшся і накриває розуміння простої, ясної, як день, істини: ти непотрібний своїй країні.

Від злості стискаються кулаки і скрегочуть зуби: з нас роблять дурнів вже по-сучасному. Після Майдану в нас провадяться реформи, працюють недержавні організації, волонтери, суспільні активісти, іноземні місії та фонди, благодійні організації – це все ознаки демократичної держави. Але далі рівня пересічного громадянина, так званого “середнього класу” все це не йде. Справжні політика (чи краще її називати бізнесом?) робиться зверху, куди нам – зась, хоча нас і запрошують до участі в форумах, голосуваннях, мітингах, опитуваннях. Все це лише видимість громадської думки, ініціативи, участі і реалізації волі громадян. Адже всі рішення приймаються у кулуарах, в кабінетах та прес-залах готелів.

Ми – це Європа. Ні, шановні. Європа – це там, де президент їздить на роботу на ровері, де прокурор купляє ковбасу і яйця в тому ж супермаркеті, що й лікар поліклініки, де прем’єр ходить обідати із наплічником на пікнік у парку, де депутат щодня ходить на роботу і отримає зарплатню меншу, ніж прибиральниця, а за роботу і кожну копійку звітує щомісячно перед громадою, де лідери партій залишають політику через штраф за неправильну парковку, де молодим спеціалістам відкрита дорога і працедавці конкурують за надання робочого місця світлим, талановитим головам. А у нас – це так, дорога театральна вистава за мотивами роману Оруела.

Добре хоча б більше не потрібна віза, аби врятувати своє життя…

Коментарі

Українці далі вірують, що саме гуманітарії (та ще й сумнівними цілями) зможуть змінити їх життя на краще. За це нас і покарано.

Ситуацію можуть змінити тільки технарі!
Тарас Григорович Шевченко в своєму Журналі писав: "...Великий Фультон! И великий Ватт! Ваше молодое, не по дням, а по часам растущее дитя в скором времени пожрет кнуты, престолы и короны, а дипломатами [политиками] и помещиками [олигархами] только закусит, побалуется, как школьник леденцом. То, что начали во Франции энциклопедисты [революционеры], то довершит на всей нашей планете ваше колоссальное гениальное дитя. Мое пророчество несомненно."
0

І день іде, і ніч іде. І, голову схопивши в руки, Дивуєшся, чому не йде. Апостол правди і науки? 5 ноября [1860, С.-Петербург]

Техніка, це матеріалізація логіки.
А що таке гуманітарка? Плачі, квили, нарікання, пусті обіцянки і погорози.. (
Не все схвалюю, але
https://www.youtube.com/watch?v=vvElHQf7bdM&feature=share
тут також
https://www.youtube.com/watch?v=G402UHlnDNI
можна і більш конкретно..
mart mart 22:35
+1
Михайлина Дворецька
Журналіст
Facebook.com
Політичні погляди Соціалізм
Місто Рівне
Інтереси Соціальна психологія, юриспруденція, геополітика
Сфера діяльності Психологія
Посада Психолог


-------------------------------

проти правди не попреш----добре написано
0

Злочинність соціалістів у тому, що вони нав'язують суспільству ієрархічне правління (а не рівні права), гноблять індивідуальне для "блага соціуму", тобто - для зміцнення своєї влади і сили над людьми.

В 1984-му ДМБ-льнувся з війська..
Соціалістичного.. )
Один відомий земляк і колега авторки допису також соціалізм сповідував і правельні речі говорив, а у владі скурвився.
+1

Олеже, якщо вже почав, то кажи правду, не торгуйся.
0

Мітки: вибори, кандидати, європа, політика..
- Все це "діла давно минулих днів". Зараз йде зовсім інша епоха..
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі