Блоги → Перегляд

ВІРА, ТОМОС І ЗЕМЛЯ.

Середа, 14:55, 12.12.18

Рейтинг
1 0
Переглядів
3318

0
0

 

         ВІРА, ТОМОС І ЗЕМЛЯ.                                                   

    В останній час, дискусії навколо томосу, заполонили інформаційний простір. І дуже жаль, що у цих дискусіях, майже відсутня розмова про саму ВІРУ. Про віру у Творця. Адже томос і церква це лише інструменти донесення Божих заповідей до людей. І на мою думку, українська церква від російської має відрізнятись не лише томосом, а і відсутністю у головах священників – «Боже царя храни…»,  та не є таємницею, що сьогоднішні тексти «Біблії» не завжди відповідають тим першоджерелам з яких вони переписувались. І ось цю «імперську іржу», також варто було б вичистити.

   Але повернемось, до того що є. В питаннях «ринку землі», який Україні нав’язали її «правителі», після впровадження 10 пунктів програми «Вашингтонського консенсусу» (програми яка була розроблена для латино-американських країн боржників МВФ), що призвело до безладу у сільському господарстві, промисловості, а далі і зубожіння, у цілому, в Україні, церква зайняла роль по стороннього глядача. І сьогодні, коли уже навіть не дискутують, а насильно штовхають  Україну у прірву «земельного ринку» - церква знову мовчить.

   А хто ж тоді має пояснити і захистити те, що є Божим творінням - «Господня земля, і все, що на ній, населення і мешканці її…» (Псалом 24)?

    І як святі отці мають пояснити ось це – «Блаженні лагідні,  бо вони успадкують землю.» ( Євангелія від Матвія 5:5)?

  Чи ось це - "... та гнів Твій прийшов, і час настав мертвих судити, і дати заплату рабам Твоїм, пророкам і святим, і тим, хто Ймення Твого боїться малим і великим, і знищити тих, хто нищить землю". (Об'явлення св. Івана Богослова 11:18)?

    Адже томос, це не лише церква, а і виконання заповідей  Творця.

      

   Хто сказав, що українська земля це товар? Чому одне покоління має вирішувати і продати те що належить не їм, а створене Богом і дано лише у користування усім тим хто жив, живе і житиме на території України? Чому б’ючи перед іконами поклони, а потім вставши з колін, ми йдемо торгувати тим, що не належить нам?

   І чи є достатньо аргументів у тих хто пропонує ввести ринок земель сільськогосподарського призначення? Ні не має! Усі їхні аргументи лежать лише в одній площині - земля товар за який можна отримати гроші.

    Тому  тим хто знаходиться при владі та й усім жителям України, не потрібно забувати, що стаття 5 Конституції України стверджує, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ.        

    А я  хочу нагадати притчу про злочинних винарів, яку розповів  Ісус Христос первосвященникам і фарисеям: «Був господар один. Насадив виноградник він, обгородив його муром, видовбав у ньому чавило, башту поставив, - і віддав його винарям, та й пішов. Коли ж надійшов час плодів, він до винарів послав рабів своїх, щоб прийняти плоди свої. Винарі ж рабів його похапали, - і одного побили, а другого замордували, а іншого каменували. Знов послав він інших рабів, більше як перших, - та й їм учинили те саме. Нарешті послав до них сина свого і сказав: «Посоромляться сина мого». Але винарі як побачили сина міркувати собі стали: «Це спадкоємець, ходімо, замордуймо його, - і заберемо його спадщину!» І, схопивши його, вони вивели за виноградник його та й убили. Ото ж як прибуде той власник винограднику, що зробить він тим винарям?»

     Первосвященики і фарисеї кажуть Ісусу: «Злочинців погубить жорстоко, виноградник віддасть іншим винарям, що будуть плоди віддавати йому своєчасно». Ісус промовляє до них: «Чи ви не читали ніколи в Писанні: «Камінь, що його будівничі відкинули, - той наріжним став каменем; від Господа сталося це, і дивне воно в очах наших! Тому кажу вам, що від вас Царство Боже відійметься, і дасться народові, що плоди його буде приносити. І хто впаде на цей камінь – розіб’ється, а на кого він сам упаде – то розчавить його». (Євангелія від святого Матвія, 21)

 

Лев Миколайович Толстой в своїй сповіді: «В чому моя віра?» пише: «…По вченню Христа, як винарі, які жили в саду, не ними обробленому, повинні розуміти і відчувати, що вони в неоплатному боргу перед господарем, так і люди повинні розуміти і відчувати, що від дня народження і до смерті, вони завжди в неоплатному боргу перед кимось, перед тими хто жив до них, хто живе зараз і має жити в майбутньому, і перед тим, що було і є і буде початком всього. Як винарі які або забули, або не хочуть знати того, що їм переданий сад обкопаний, огороджений, з викопаним колодязем і що хтось уже попрацював до них і тому також чекає від них роботи; так само і люди які живуть тільки особистими інтересами, забули чи хочуть забути все те, що зроблено  раніше  до їх народження і робиться за весь період їхнього життя і тому від них чекають віддачі; вони хочуть забути, що усі блага життя, якими вони користуються їм дані і даються лише тому, що вони мають передаватись або віддаватись. Ця поправка погляду на життя і є наріжним  каменем вчення Христа, як він і сказав в кінці своєї притчі. Саме передаватись і віддаватись, а не ділитись і привласнюватись.»    

      А що ж ми?  Що  зараз з нами відбувається? Жителі України все більше і більше нагадують парашутистів, яким на висоті двох тисяч метрів замість парашутів повішали рюкзаки, і давши в руки якийсь шнурок, розказують, що якщо потягнути за цей шнурок, то «парашут» розкриється.  І ми вперто смикаємо за цей шнурок, достеменно знаючи, що у нас за спиною.

 

                                                                                       Сергій Медвідь.

              

           12. 12. 2018 року.

Коментарі

mart mart 20:01
+1
хто пояснить людині з-за кордону яка ситуація з землею тепер?
0

Україна платить корупційну данину Кремлю - всі довольні..
0

Марте, у двох словах справа полячгаэ в тому, що У БІЛЬШОСТІ українців грошиків на купування землі - чортма. Так що починати продаж - самогубство: все розхАпають олігархи. Хоча, де-не-де, поступово, хлопцям вдається щось-таки зробити.

Хоча ця царина с- ільське господарство - штука непевна: он у цьому році яблук народило - море. А продати поталанило не всім. Бо надійної системи експортерів - не відшукати.

Так що продаж землі у найближчі роки АБСОЛЮТНО недоречний.
mart mart   21:41
0

Микола Метикайло =я питаю яка ситуація тепер? що люди мають на селі?
колгоспна земля що робить?
Українці щосили і свідомо все роблять тільки по-радянськи - якомога дурніше та затратніше. Чи то з цінностями матеріальними, чи з духовними та моральними.
А все тому, що категорчино не хочуть ставати НАРОДОМ і набувати власного мислення (світогляду).
Адже тисячі років живуть чужими слугами - і дуже їм безтурботно.
mart mart   23:53
+1

+1
як хтось дурний--то це надовго. приклад--василь
0

Написав суто технічні статті у Вікіпедію. Набігли гуманітарщики - все знищили.. (
Вся надія зараз на наших технарів..

Т.Г.Шевченко писав у своєму Журналі: "...Великий Фультон! И великий Ватт! Ваше молодое, не по дням, а по часам растущее дитя в скором времени пожрет кнуты, престолы и короны [сучасною мовою - імперії], а дипломатами и помещиками [тобто політиками і олігархами] только закусит, побалуется, как школьник леденцом. То, что начали во Франции энциклопедисты [революціонери], то довершит на всей нашей планете ваше колоссальное гениальное дитя. Мое пророчество несомненно."
+1

А сатана так и шепчет на ухо: «Пиши, что ни попало, ври, сколько душе угодно. Кто тебя станет поверять. И в шканечных журналах врут, а в таком, в домашнем, и Бог велел».

Звідки Шевченко знав кредо Бородатого?
0

Василь Wasyl 09:48
А сатана так и шепчет на ухо: «Пиши, что ни попало, ври, сколько душе угодно. Кто тебя станет поверять. И в шканечных журналах врут, а в таком, в домашнем, и Бог велел».

Звідки Шевченко знав кредо Бородатого?
==========
Що, пану Василю, тут не сподобалось?
Це слова Шевченка, а мої слова тут виділені..
Василь Wasyl 09:48
А сатана так и шепчет на ухо: «Пиши, что ни попало, ври, сколько душе угодно. Кто тебя станет поверять. И в шканечных журналах врут, а в таком, в домашнем, и Бог велел».

Звідки Шевченко знав кредо Бородатого?
==========
Що, пану Василю, тут не сподобалось?
Це слова Шевченка, а мої слова тут виділені..
Хлопці, для чого вам манія "особистої правоти"?
Чому ви не хочете замінити її реальною практикою ВЗАЄМНОЇ ВИГОДИ?
+1

Взаємовигода, це для мудрих. Ми дУрні, яких світ не видів - на найбагатших землях живемо найбідніше в світі..
mart mart   21:42
0

і сваримся
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі