Блоги → Перегляд

Коли лицемір’ю немає межі

П'ятниця, 18:26, 04/01

Рейтинг
2 0
Переглядів
1445

0
0

155415.jpg

Сьогодні отримав у  Фуйсбук повідомлення від знайомої, копнув, виявилось що : 

"В Україні знову відбувся спалах спам-атаки повідомленнями про необхідність донорської крові для малолітніх дітей, такі повідомлення отримали багато користувачів та поширили серед друзів, однак це багаторічне шахрайство, що прийшло до нас з Росії. Поширенням таких повідомлень ви не допоможете дитині, якої в реальності немає, а дасте заробити російським шахраям, котрі за десятки років вже мають непогані статки на такому жалюгідному бізнесі.

Приклад спаму:

Привіт. Допоможіть розіслати, шукають донора дитині. Розішліть будь-ласка, кому можете. Помирає 10-ти місячна дитина. У нього пухлина головного мозгу, терміново потрібна операція, потрібен донор, група крові: третя мінус, тел.: О95 - 195 - О9 - 42. У батьків дитини недостатньо грошей і "Epuis" і "Onet" згодні їм допомогти. "Onet" перевіряє скільки осіб отримали цей лист. За кожні відправлені три листи батьки дитини отримують на рахунок 32грн. Якщо Ви відправите мінімум 12 листів, то у Вас у профілі буде значок "Спасибі". Допоможімо! ( Моє повідомлення аналогічне, тільки телефон - 095 - 195 - 09 - 42

Історія цього шахрайства бере свій початок з 2000 року, коли перші такі повідомлення з'явилися на форумах. Оголошення варіюються від кількамісячних дітей в яких виявили пухлину до дитячих травм, єдине спільне у більшості повідомлень рідкісна 3 група крові з резусом "-". Дитина потребує крові від українських сіл та міст до ближніх слов'янських країн.

Номер телефону в таких оголошеннях може бути поданий так:

89501950942
8(950)1950942
8(950)195-09-42
8-950-195-09-42
8 950 195 0942
+7(950) 195-0942
+79501950942
+7(950)1950942
+7(950)195-09-42
+7-950-195-09-42

Зареєстрований він у Росії, в Свердловській області, мобільний оператор ТОВ "Єкатеринбург-2000". Компанії «Epuls» і «Onet», які вказані в повідомленнях - посередники, які надають послуги з розповсюдження спаму за певну суму коштів. Дане прохання поширюється на форумах, у месенджерах та соціальних мережах. Дзвінок людини на даний телефон перенаправляється на короткий номер з автовідповідачем, відповідно короткий номер є платним. В Україні сума, яка знімається з рахунку починається від 50 гривень, в Росії - 300-400 рублів.

Лохотрон діє на довірі і жалості людей до дітей, які у повідомленнях завжди в критичному стані і дуже необхідна термінова допомога, так як більшість захочуть допомогти і отримати цей значок "Спасибі", у реальності жодна організація не може перевірити чи ви надіслали комусь повідомлення і тим більше у соціальних мережах чи месенджерах поставити вам значок.

Попереджаємо, при отриманні від невідомих людей схожих повідомлень просіть надати медичне підтвердження про діагноз та необхідність донорства крові та банально перевіряйте номери телефону в пошукових системах, де люди пишуть відгуки про шахрайські дії."

Джерело :https://varta1.com.ua/shahrajstvo-na-donorstvi-krovi-koly-lytsemir-yu-nemaye-mezhi/  

ЩЕ :"Начнем с того, что, по одному из достоверных источников, впервые «развод» с сообщениями об умирающем ребенке был замечен еще в далеком 2008 году. Его распространяла в соседней Польше группа мошенников. С тех пор смысл текста не менялся, в нем все также продолжают спасать 10 месячного мальчика или девочку. Болезнь всегда примерно одинаково опасная - раковая опухоль головного мозга и срочно нужен донор, кровь - 3 отрицательная, умирает ребенок. Кроме того, иногда пишут о том, что ребенок упал с горки и разбил себе голову.

В рассылаемом сообщении говорится про компании «Epuls» и «Onet». Onet - это польская газета, а Epuls - социальная сеть . Никаких благотворительных акций они не проводят и отношения к фондам помощи детям не имеют. Эти компании упоминаются мошенниками просто так.

Некоторые письма могут содержать номер телефона 8-950-1950-942 , куда стоит звонить для уточнения информации. Номер телефона с виду стандартный, однако, при ближайшем рассмотрении можно заметить интересный факт, в номере 8-950-1950-942 - цифр больше, чем обычно. Это указывает на платный номер мобильного оператора. За соединение возьмется неприлично большая сумма денег. Ответа соответственно никто не сумеет дождаться.

В нашем случае, номер трансформировался в 095 - 195 - 09 - 42. Код свидетельствует об операторе Vodafone, при звонке на номер становится ясно, что абонент не на связи. В соцсетях пишут, что за звонок на этот номер снимается 50 грн, однако это не так. Скорее всего, мошенники распространяли номер 8-950-1950-942, однако он трансформировался из-за самих пользователей сети - люди увидели незнакомые цифры, подумали, что туда вкралась ошибка, и переделали его. Однако, это всего лишь предположение - мы настоятельно не советуем звонить на незнакомые номера, которые явно оставили мошенники.

В случаях, когда не указывается номер телефона, а содержится скрытая ссылка, также следует опасаться больших проблем. В таком случае, перейдя по ней, вы можете загрузить на мобильный телефон вирусную программу-троян. Вся незащищенная информация на устройстве становится достоянием хакеров. Так мошенники могут получить пароли к аккаунтам, личные фотографии, переписки и многое другое. Лучше не открывать ссылки в сообщениях странного содержания, даже при получении его от своего друга."

http://tt.inf.ua/blog/onizzuka/razvod-v-seti-blagodeteli-epuis-i-onet-idut-na-pomocsh

 

Коментарі

Це все безкарність - її "плоди"..
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі