Блоги → Перегляд

Зеленський vs Порошенко: прогнози експертів щодо другого туру виборів

П'ятниця, 19:04, 05/04

Рейтинг
2 0
Переглядів
491

0
0
У цій статті згадуються

 

Вибори 2019: яким буде "останній бій" Порошенка із Зеленським? /ВВС/

 

Як буде розгортатися боротьба команд Володимира Зеленського та Петра Порошенка перед другим туром - розповіли ВВС News Україна політтехнологи та політологи.

Чи будуть дебати?

106260650_651b45a8-0576-445e-8f1b-1fbdd2685e93.jpg

Фото: GETTY IMAGES

У ніч першого туру керівник штабу Володимира Зеленського Іван Баканов у відповідь на питання BBC News Україна про можливість дебатів з Порошенком відповів: "Ми не вважаємо, що це проблема. У принципі".

Згодом і сам Зеленський заявив, що готовий дискутувати чи то з Порошенком, чи то будь з ким іншим.

Утім, уже зранку риторика у "Зе команди" трохи змінилася.

Політичний консультант їхнього штабу Дмитро Разумков у коментарях різним медіа відзначив, що хоч Володимир Зеленський і готовий до дебатів, його команда вирішуватиме, чи справді це потрібно виборцям та чи не перетвориться це на технологію опонентів.

Політтехнологи ж вважають - якщо дебати і відбудуться, то вони все одно не стануть головним фактором чиєїсь перемоги у другому турі.

"Радикально зменшити кількість голосів Зеленського дебати навряд чи зможуть. Але вони можуть мотивувати виборців, які налаштовані проти нього", - каже директор Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський.

Але він припускає, що за певних умов Зеленський справді піде на дебати: "Команда Зеленського може провести їх у такому ж режимі тролінгу. І це не буде погано для його виборців".

"Які б не були дебати, чистого переможця у них не буде", - додає він.

 

нший політтехнолог, керівник Социально-інжинірингового агентства "Гайдай.Ком" Сергій Гайдай звертає увагу, що хоча дебати теоретично і можуть вплинути, але прогнозувати щось заздалегідь неможливо.

"Є досвід дебатів 2004 року - тоді всі вважали, що розумний Ющенко просто повністю покаже неспроможність Януковича вести дебати. Але так не вийшло. Електорат Януковича вважав, що виграв Янукович, а електорат Ющенка вважав, що Ющенко не показав всього й дебати не відбулися такими, як очікували", - каже Сергій Гайдай.

Водночас він не вірить у те, що дебати Порошенко-Зеленський все ж відбудуться:

"У когось знайдеться важливий аргумент, чому вони не відбудуться. У 2014 році Петро Олексійович відмовився від дебатів (перед першим туром виборів. - Ред.) - і нічого, пережили й обрали його. Так і Зеленський може відмовитися, і його все одно можуть обрати".

У 2010 році дебатів також не було - Віктор Янукович вирішив не брати участь у публічних дискусіях з Юлією Тимошенко, що також не завадило йому потім перемогти.

Пошук союзників

106260654_unian_874738.jpg

Зеленський майже у два рази випередив свого найближчого суперника. Фото: УНІАН

Важливим завданням між двома турами для кандидатів буде пошук політичних союзників та залучення їхніх виборців.

"Для Порошенка дебати важливі не лише, щоб зцементувати свого виборця, а й щоб залучити виборців, які або вагаються, або голосували за інших кандидатів: Гриценка, Кошулинського", - пояснює Ярослав Павловський.

Ще один кандидат, на голоси виборців якого теоретично може розраховувати Петро Порошенко - Ігор Смешко, що зі своїм результатом став однією з сенсацій першого туру.

"Але Смєшко власним електоратом не керує. Якщо він завтра вийде і скаже: всі голосуємо за Зеленського, то такого не буде. Так само, як і не передасть він всі свої голоси прямо Порошенку. Але реципієнтом виборців Смешка все ж у більшій мірі є Порошенко, ніж Зеленський. Те саме стосується і Кошулинського", - каже Ярослав Павловський.

"Обидва штаби будуть домовлятися з іншими кандидатами про публічну підтримку, або ж щоб ті закликали не голосувати за опонента. І не треба вважати, що якщо Зеленський називає себе "новим кандидатом", то він не буде ні з ким домовлятися. Домовлятися вони будуть і цей процес вже триває", - додає політичний експерт.

Він не виключає, що у підсумку такі домовленості можуть бути досягнуті зокрема між "Зе Командою" та штабом Юлії Тимошенко, хоча у Зеленського вже кілька разів заперечували такі переговори: "Вони можуть і будуть домовлятися, тому що це дуже важливо і для Тимошенко, і, насправді, для самого Зеленського".

Водночас у цьому сумнівається політичний експерт центру "Дім демократії" Анатолій Октисюк:

"Зеленському не потрібні переговори з іншими політиками, вони будуть для нього токсичними", - вважає він.

Чи може Порошенко "відігратися"?

106260655__106249744_unian_874769.jpg

Фото: УНІАН

Всі опитані BBC News Україна експерти вважають, що "відіграти" таке суттєве відставання від Зеленського команді Петра Порошенка буде вкрай складно.

"Проти нього виступили і Тимошенко, і Гриценко, які закликали своїх виборців не голосувати за чинного президента. Плюс проти нього олігархія та їхні медіа: канали "1+1", "Інтер". А ще - опоненти в коаліції, такі як Яценюк і Аваков. Дуже важко буде подолати розрив за таких умов", - пояснює Анатолій Октисюк.

"Має відбутися якийсь форс-мажор, ескалація чи взагалі зрив виборів, щоб все це "відіграти", - додає він.

Схожої думки і Ярослав Павловський: "У президента зараз завдання - перевести вибори у формат "Порошенко або Путін", порівняти Зеленського з Путіним чи Коломойським - тобто, з якимось узагальненим образом ворога. Буде нагнітатися ситуація, що другий тур - це "останній і рішучий бій", посилюватися формат чорно-білого".

"Але для виборців Зеленського вже не потрібен формат "Путін-Антипутін", у них інший погляд на громадянську відповідальність і вони думають уже у форматі "все дістало", - додає він.

А "Зе команда", вважає Анатолій Окстисюк, і далі діятиме так, як раніше: "Їм, по суті, не треба робити нічого нового. Вони будуть наголошувати на своїй антисистемності. А ще - представляти команду".

"Тут вже грає роль антирейтинг - він у Порошенка дуже високий й багато виборців вже не будуть за нього голосувати з різних причин", - додає експерт.

"Зі своїх інсайдів вам скажу, що всі хочуть Зеленського, щоб почати конституційну реформу, обмежити повноваження президента й залишити йому лише дипломатію і функції верховного головнокомандувача", - резюмує Анатолій Окстисюк.

ВВС

 

 

 

Коментарі

Молоде-дурне-зелене проти старого-пороха-порохна..
Послухав Саакашвілі і Гавела..

На вопрос: «Зачем вы проводите люстрацию и даёте власть молодым — они ж ничего не умеют», Вацлав Гавел отвечал: «Лучше 5 лет ошибок, чем 50 лет саботажа».
Дебати... Де брати, а де красти... Пустопорожня демагогія на грані маячні... ТУТ ІСТИНА В РЕСПУБЛІКАНСЬКІЙ ІНСТАНЦІЇ НАЙБЛИЖЧОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ! НЕГІДНИКИ! ВЕРТЯТЬ НАМИ, "ХАХЛАМИ", ЯК ЦИМБАЛ СОНЦЕМ І МРІЮТЬ, ЩО ОТАКЕ ЖЛОБСТВО ЇМ МИНЕТЬСЯ БЕЗКАРНО... НЕ МИНЕТЬСЯ: КАРА БОЖА І ВСЕНАРОДНА ГРЯДЕ…
https://www.facebook.com/messages/t/100017498855964,
https//www.lpu.in/Nahornyy.Oleksandr.Lviv, https://www.facebook.com/search/top/?q=%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20oleksandr%20nahornyy&epa=SEARCH_BOX, https://www.facebook.com/nagornybook, https://www.facebook.com/search/str/oleksandr+nahornyy/keywords_search?epa=SEARCH_BOX, https://www.facebook.com/search/str/https%3A%2F%2Fwww.nagornybook.com/keywords_search?epa=SEARCH_BOX, https://www.nagornybook.linkedin.com, https://Нагорний.Олександр.Миколайович, https://nagornybook.com...
В ім‘я порятунку Нації України, вважаю, слід вчинити нетривіальний, історичний УКРАЇНСЬКИЙ суспільно-політичний сценарій: «схрестити» не «вужа та їжа», коли націю околпачує колючий дріт, але національне жовто-блакитне лібертаріанство (ле-гальний / легітимний революційний капітал) з червоно-чорним патріотичним націона-лізмом, аби оцим патріотичним вузлом пов’язати лапи загребущі отих «легітимних» хапуг, що вони в оффнорах хоронять реформи й націю на загал…
https://www.facebook.com/messages/t/177684529258046?hc_location=ufi, https://www.facebook.com/messages/t/vadim.rabinovich.39, https://www.facebook.com/messages/t/RPLOFICIAL, https://www.facebook.com/messages/t/RPL.Sumy, https://www.facebook.com/messages/t/franko.lviv.ua... Без ЦИВІЛІЗОВАНОЇ, замість хамської, ІДЕ-ОЛОГІЇ жодної національно й громадянськи орієнтованої політики не станеться. Бо поДлітика має усі преференції над НАЦІЄЮ, яку тримають тут за "хохляндію"...
mart mart   23:36
0

=
Дебати... Де брати, а де красти... Пустопорожня демагогія на грані маячні... ТУТ ІСТИНА В РЕСПУБЛІКАНСЬКІЙ ІНСТАНЦІЇ НАЙБЛИЖЧОГО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ! НЕГІДНИКИ! ВЕРТЯТЬ НАМИ, "ХАХЛАМИ", ЯК ЦИган СОНЦЕМ І МРІЮТЬ, ЩО ОТАКЕ ЖЛОБСТВО ЇМ МИНЕТЬСЯ БЕЗКАРНО... НЕ МИНЕТЬСЯ: КАРА БОЖА І ВСЕНАРОДНА ГРЯДЕ…

Без ЦИВІЛІЗОВАНОЇ, замість хамської, ІДЕ-ОЛОГІЇ жодної національно й громадянськи орієнтованої політики не станеться. Бо поДлітика має усі преференції над НАЦІЄЮ, яку тримають тут за "хохляндію"...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі