Блоги → Перегляд

Про опаришів 2019

Середа, 19:18, 17.07.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
1598

0
0
У цій статті згадуються

Що мені нагадує теперішня передвиборча муйня.

Уявіть, що ви приходите до екзотичного ресторану. Вам подають меню. Читаєте назви і дивуєтеся. Мля! Нічого знайомого! Що робити?

Обираєте одну позицію, та гуглите її. Виявляється, що це звичайний борщ тільки мовою якихось дуже диких пігмеїв. Ну як так, то принаймні розладу травлення не станеться. Замовляєте.

Після цього вам приносять інструкцію, як ним користуватися. Уважно читаєте, та упевнюєтеся, що його треба таки вживати ротом. Підтверджуєте замовлення. І вам приносять розписку у тому, що не відмовитеся виконувати інструкцію. Підписуєте.

Тоді вам кажуть, що слід почекати поки таке незвичайне блюдо приготують, бо бульйон варять тільки з папуги ару. Добре. А поки вам пропонують горілку. Щоби просто так не сидіти. Кажуть, що дуже незвичайна, бо її спеціально виробляють на Сан-Томе з листя бамбуку, який перед тим жували кенгуру.

Ну для апетиту чого же не випити? Але закуску теж треба готувати, тому погоджуєтеся без неї. На смак горілка виявляється схожою на "Союз-Віктан" у якому випрали мочалку після лазні. Через деякий вам, щоби не нудьгували, знов пропонують горілку.

Закінчується тим, що ви нажераєтеся. З'являється бажання відразу спати, блювати та срати. Тому швидко розплочуєтеся (у тому числі і за той борщ, якого не дочекалися) і квапитися додому...

Вранці знаходите на столі квитанцію зі штрафом за невиконання зобов'язань, які ви підписали, коли замовляли борщ.

* * *

Вибори партій (у тому числі за списком) - це, взагалі, якесь диво. Береться красива коробка, наповнюється лайном. Зверху наносять шар крему, роблять кольорові мармеладові квіточки, посипають шоколадом. Закривають. Пишуть назву (скажімо "Торт Казка"). Наступного разу беруть іншу красиву коробку, та перекладають у неї вже перевірене лайно. Далі - усе за попереднім сценарієм. Тільки назва інша. У попередні вибори вирішили додати новенького лайна. Цього разу сказали, що те старе лайно вже псувалося, слід його замінити цілком. Лайна то в нас чимало, і кожне хоче полежати в красивій коробці.

* * *

Так сталося, що в зелепнів я вважаюся порохоботом. Бо шаблонне мислення відтінків не розрізняє: як проти Вовочки, то - за Рошена. Марнувати час на те, щоби когось примусити сумніватися у постулатах його релігії не збираюся. Хай самі у цьому живуть. А от свій списочок претензій до попередньої влади вирішив-таки скласти. Може (хоча надія слабка) теперішня щось з цього виправить...

1 Війна на сході. Справа, навіть, не у самих бойових діях, а у тому, що тут не було утворено жодної концепції вирішення проблеми. Так званий закон про деокупацію виявився лише приведенням до правового поля статус-кво та ліквідацією у зв'язку із тим деяких суперечностей у законодавчій базі. За чутками генштабом розроблений план військового звільнення. (Чи посміялися вже над ним у Кремлі?). Але для його реалізації треба, щоби склалися певні політичні умови. Так от із цим найбільша проблема. Навіть трансляцію українських каналів на окуповані території спромоглися частково відновити лише на 4 рік війни. (Ну не трахтібідог?) А що заважало випадково підірвати нах транслятор за "Текстилем", який передає рашиську заразу на підконтрольну територію? І взагалі, ніякого плану щодо політичних кроків, крім мітичних муротворців, не було озвучено.

2 Спекуляція на темі війни. В кривавого пастора взагалі заїло диск "путя нападе". Після того, як було офіційно озвучено, хто наш зовнішній ворог, треба було більше зосередитися на темі, що ми робимо, для того, щоби запобігти поширенню вторгнення. До будь яких жахалок через деякій час звикаєш, вони не працюють на мобілізацію, а ще далі починають лише дратувати. На зміну мав прийти позитив - тобто "ми робимо усе, щоби цього не сталося". Цього не було. Більше того, багато військових епізодів проросло недостовірною фантастикою. Гадаю, що у подіях 4-5 річної давнини вже нема ніякої державної таємниці. Історія війни від захоплення Криму до битви під Дебальцеве мала бути вже детально описана. То нашим начальникам є що приховувати від народу.

3 Впровадження непродуманої блокади. З власних інтересів купка авантюристів під прикриттям гучного гасла "Торгівля на крові" почала хазяйнувати поблизу зони АТО та встановлювати свої правила гри. У цьому були зацікавлені:

- окремі політики, яким хотілося дешевої слави;

- мер Львова Садовий, якому дуже треба було перемикнути увагу від сміттєвого скандалу;

- шахраї, які протоптали свої схеми тіньового контрабандного обміну з окупованими територіями;

- конкуренти підприємств, які мали свої промислові потужності в окупації (у тому числі структур Ахметова);

- різні пройдисвіти, яких ніяк не влаштовувало життя без майданів та зворушень (бо більше вони ні до чого не здатні).

А влада замість того, щоби підстрачниками розігнати цих маргіналів, через деякий час узаконила їхні дії. При цьому держава отримала лише збитки:

- підприємства, що сплачували податки в Україні, втратили контроль над своїми виробництвами за лінією фронта;

- проукраїнські налаштовані працівники, які отримували в Україні зарплатню на картки, втратили підтримку;

- вата та ті, що коливалися, остаточно узяли бік РФ;

- сепари заборонили діяльність непідконтрольних ним ресурсів та ввели т.з. "зовнішнє управління";

- країна в цілому отримала негативний імідж, який був на радість кремлівським пропагандистам.

При цьому залишалися різні соцвиплати "туристам" через лінію зіткнення, і кошти з бюджету все одно продовжували утікати в ОРДЛО.

4 Не визначені та не прописані загальні соціально-економічні відносини з окупованими територіями. З одного боку напів-законна блохада. З іншого постійні переміщення через лінію розмежування. Навіть не було озвучено, чи треба сплачувати переселенцям за комунальні послуги у покинених ними квартирах. Чи після визволення борги залишаться? Як узаконити операції з нерухомістю на окупованій території? Хтось помер, від спадкоємців вимагають довідку з того боку. При цьому вона має бути з печаткою скасованого і забороненого там українського БТІ та комунальних підприємств, які вже 5 років як користуються своїми штампами. А там не визнають українських документів. Влада мала врегулювати ці питання. Але хіба це для неї цікаво...

5 Не проведена конституційна реформа. Оскільки йде війна, то її цілком провести не можна. Але закріпити децентралізацію не тільки було реально, а й необхідно. Це вибило би з рук сепарів половину їхньої зброї та закрило би різні закиди що до федералізації. Треба було чітко прописати розгалуження повноважень між центром та регіонами. Сам принцип, який мав стати універсальним. Якщо щось у цьому напрямку і робилося, то не афішували. І це дуже серйозна помилка.

6 Після підписання договору про Євроасоціацію, це документ мав зіграти ролю нової національної ідеї, яка би об'єднувала різні верстви та групи. Його виконання мало стати головною повісткою діяльності держави. Звіти поступовий рух у цьому напрямку мав з'являтися у публічному просторі чи не кожні пів-року. І де це? Обидва уряди за ці 5 років на це не звертали увагу. А були зобов'язані.

7 Не були скасовані різні бюрократичні збочення та заборони. Щоби розпочати нормальну діяльність необхідно отримати купу дозволів, узгоджень, довідок, висновків і т.д. При цьому, що процедури чітко не прописані, і кожна установа вигадує свої правила. Не покращилися умови спілкування з державними службовцями. Влада залишилася замкненою у собі сектою. Про яку боротьбу з корупцією може взагалі йтись мова, коли відсутня (або не працює) регламентація та нескасовані безпосередні контакти з чиновниками. Проект iGov десь підвіс на латентній стадії.

8 Не скасували депутатську недоторканність. Ця позиція постійно відсовувалася з повістки денної. За цей час приймали безліч законопроектів від захисту кожанів до необхідність прибирати за своїм собакою лайно. В наслідок цього на чергові вибори йдуть різні злочинні елементи, щоби переховуватися від закону.

9 Закони приймаються у такому вигляді, щоби їх можна було обходити. Суди використовують їх вибірково залежно від обставин. Можна сказати, що наша Феміда увесь час підглядає одним оком, а іноді, взагалі, пов'язку знімає.

10 Хибна та вигідна магнатам партійно-пропорційна система продовжує наступ на народне представництво при владі - мажоритарну. Про це я вже неодноразово писав.

І це ще далеко не все...

* * *

За певних обставин в нас передвиборчій маратон перетворися на естафету. Мені вже пів року доводиться чути тезу, що за 5 років нічого не змінилося, тому слід тепер діяти радикальніше. Загалом цим обґрунтовують необхідність зміни політеліт. Хоча, насправді, такі зміни мають відбуватися постійно, а не тільки у разі коли папєрєднікі...

Брехня не тільки не закінчилася 21 квітня, як рекламувала Ге!команда, а й розвивається тепер вже завдяки їй. Особливо важко її викривати, коли вона рясно пересипана цяточками правди. Але від цього вона не припиняє бути брехнею.

Почнемо із самої тези. Вона вже фальшива тому, що зміни відбуваються постійно. Хочемо ми того, чи ні. Приймаємо ми участь у них, чи ні.

Можна казати, що зміни були не такими, як комусь хотілося. Але, якщо навіть ці хотілки є спільними для всіх (а не протилежні за напрямком), то варто задуматися: "А чи можливі вони взагалі?". Якщо можливі, то за яких умов?

А для зрадойопів є окреме питання: "Чим конкретно злочинна влада заважала їх реалізувати?". При чому тут не канають загальні фрази про корупцію, сп1ждження бюджету чи диктатуру. Хай кожний чесно і чітко відповість: "Я намагався зробити от таке щастя, а мені перешкодили через ... (що?)". Я на 99% відсотків впевнений, що, як і вдасться виудити правду, то виявиться, що одними виборами ця проблема не вирішується.

Можна казати, що зміни відбувалися дуже повільно. Так. Але що саме завадило прискорити? Якщо мова про регламент ВР, то варто зрозуміти, що цей орган існує для обговорення різних позицій, узгодження їх та вже потім прийняття рішень. Швидко такі речі робляться лише при 100-відсотковому одобрямсі. А за яких умов таке можливе, гадаю, нагадувати не треба. Фактично є лише три штучні причини, які можуть уповільнити цей процес:

- блокування трибуни (останнє скликання, здається, цим менше інших зловживало);

- відсутність кворуму (прогули чи навмисна відмова від реєстрації) та

- штучні завади (як це робили вілкули із заявами до КС чи вимогами розглянути альтернативну маячню).

Була би надія, якби в наслідок виборів до влади приходили серйозні політичні сили із достатнім досвідом та готовою нароботкою проектів законів. Але цього не відбувається. В черзі до корита стоять чергові шахраї та авантюристи частково розбавлені ідеалістами та випадковими порядними людьми. Вони явно натякають теперішнім, що ви вже нарохкалися, а тепер дайте нам. Не робляться за пів-року нові партії. І в цьому також чергова брехня.

А тепер про головне. В нашого телепролетаріату, до хору якого частково приєднюють з різних причин свої голоси деякі люди з головою, є така хибна по суті думка: "Ми віддали тобі (Вітя, Пєтя, Вова...) свою згоду зробити нам диво, то от і роби". При цьому з якого лайна він це має утворити, ніде не йдеться. Усі чомусь впевнені, що як він у передвиборчі перегони щось насвистів, то він знає де вкрасти чарівну паличку. Думати, хоча би дупою, ніхто не бажає.

А от якби хоч трішки думали, то замислилися, якщо це брехня, то з яких причин цей обранець туди лізе? Що спонукало його засовувати голову у зашморг? Бо такі посади, якщо до них ставитися відповідально, потребують не тільки ретельної праці, а й певної жертви. Вірите в філантропію? Я більше довіряю розумному егоїзму, коли приватні інтереси окремих дюжих фігур збігаються з національними. Тому варто відразу дізнатися, що то за інтереси, і до якої міри вони можуть співпадати.

Повернимося до самої тези. А чому ви вирішили, що хтось має 5 років для вас щось робити? ТО ВИ МАЛИ 5 РОКІВ ЩОСЬ РОБИТИ! А влада існує для того, щоби забезпечити вам умови. Або, принаймні, не перешкоджати. І що ви, бл@ть, усі ці 5 років робили?

* * *

Чи буду я коли-небудь підтримувати Порошенка?

Скоріше за все, ніколи. Хоча через цих ЗЕ!бонутих може усяке статися...

По-перше, цього року уперше віддав за Рошена голос не з любові, а ситуативно. Лише тому що не згодний з тією авантюрою, яку несе альтернативна сторона. Принаймні мені вже не буде соромно, бо його все одно не обрали.

По-друге, стосовно других пришесть в мене особиста підозра. Якби Кучма не пішов на другий термін, йому би вже прижиттєві пам'ятники становили.

По-третє, я завжди виступав проти партійно-пропорційної системи . А БПП після переформатування в ЄС нічим особливим не відрізняється. Така саме нова коробка зі старим лайном.

По-четверте, потрібні нові молоді обличчя. На жаль усі (хіба що крім Кошулинського, який просто до 2019 десь зник) хто прийшли у політику внаслідок останнього майдану, встигли собі заробити у горяк чимало негативу.

По-п'яте, здається, він зробив вже все, що міг. А треба рухатися далі.

Поки Вовочка визначається зі своєю "Ге!командою" та пхає до своєї гвардії випадкових людей, ніяких чітких позицій не видно. Він нікому нічого не винний, бо нічого нікому конкретно не обіцяв. У більшості лише смутні надії на зміни. Але в кожного вони свої...

* * *

І от 11.07.2019 ВРУ прийняла поправки до законодавчої бази стосовно виборів. Завдяки цьому була зруйнована система народного представництва при владі. Відтепер унеможливлюються вибори поза інститутом політичних попів. Кожний кандидат зобов'язаний бути членом якоїсь партії. Цим фактично навіть мажоритарники поставлені в залежність від офіційних політичних банд. У народу більше нема свого власного голосу при владі, крім можливості раз на 5 років обирати серед запропонованого лайна красивіше гівно. Зараз ця зрада подається всіма ЗМІ, пилососами та прасками як велика перемога демократії.

Оскільки я завжди був поступовим противником партійно-пропорційної системи, то вважаю, що Верховна Рада  зробила злочин проти нації. Тому заявляю, що від тепер я перебуваю в опозиції до держави Україна у тому вигляді, якою вона стала. Не залежно від того, хто при владі. Бо вона існує у своєму паралельному світі. Вона витерла о мене ноги. Тому я знімаю з себе відповідальність за її дії. Це не моя держава.

Стосовно моєї участі в якихось протестах, майданах та інших акцій проти влади, то вони можливі лише у двох випадках:

1 за скасування партійно-пропорційної системи виборів

2 коли вкрай потрібно змінити більшого говнюка меншим

 

Коментарі

mart mart 20:03
0
Юр--дайте текст комусь на редакцію перед випуском:нажераєтеся, розплочуєтеся, говнюка , Вона витерла о мене ноги.

але ---якщо ви самі вчили мову то це велике досягнення
0

Не їпіть мені моск - пишу, як хочу. А можу і відправити на йюх
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі