Блоги → Перегляд

«Як 19 річний сербський націоналіст став причиною початку Першої світової війни»

Четвер, 15:12, 01.08.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
922

0
0

«Як 19 річний сербський націоналіст став причиною початку Першої світової війни»

Гаврило Принцип був особою сербської національності. Він був патріотом Сербії та бажав своїй батьківщині всього кращого. А ще він, ненавидів Австрію, яка окупувала країну в якій він жив – Боснію. Проте до 28 червня 1914 року не задумувався, що саме він стане головним та єдиним вбивцею Франца Фердинанда, і що його постріли призведуть до війни, у якій загине 10 мільйонів людей. Напередодні «Сараєвського вбивства», організація «Млада Босна», спланувала замах на імператора Австро-Угорщини. Цей замах мав стати актом помсти за окупацію Боснії, яка відбулася ще 1878 року, а друга причина, то невдоволення політикою імператора. Терористична група «Чорна рука» складалася з 6 людей: Неділько Чабриновіч, Даніло Іліч, Велько Кубріловіч, Мішко Йовановіч, Мехмедбашич, Гаврило Принцип. Зброю і все необхідне для замаху, їм надавала Сербія, яка марила ідеєю «Великої Сербії» та хотіла приєднати до себе Боснію. Замах на Франца Фердинанда, мав відбутися 28 червня 1914 року, коли він прибув у Сараєво. В 10 ранку, коли автомобіль та кортеж імператора, проїжав біля центрального відділення поліції, вітаючи натовп, Чабриновіч кинув гранату та промахнувся, бо попав в третю машину кортежу, де не було Фердинанда. Внаслідок був вбитий водій та кілька поранених, сам Чабриновіч проковтнув цианістий калій, але його вирвало та було схоплено, забігаючи наперед, Принципа після замаху також вирвало, коли він ковтнув отруту. Доволі цікава деталь в цьому вбистві, чому терористам дали недоброякісну отруту? І в результаті вони були схоплені та допитані!

Після першого замаху, Фердинанд поїхав до міської ратуші, де вислухав промову бургомістра. Ще одна цікава деталь, чому після замаху Фердинанд і його охорона, не припинили візит, а продовжили? Після промови барон Морсе, запропонував наміснику Боснії, генералу Оскару Пітіореку розігнати натовп. На що Пітіорек сказав: «Ви думаєте, що Сараєво кишить вбивцями?» і як результат, Франц Фердинанд поїхав в лікарню, провідати поранених. Ще одне питання виникає, чи не був Пітіорек в змові? Ще одна деталь та аргумент про змову, нібито Пітіорек, забув повідомити шофера Франца Урбана про зміну маршруту. Коли шофер повернув на вулицю Франца Йосифа, то Пітіорек тільки тоді сказав, що по набережній треба було їхати! Шофер почав розвертатися і по дивному, ну дуже дивному збігу, там опинився Гаврило Принцип, який виходив з магазина Моріца Шиллера. Він підбіг до машини, дістав браунінг та сходу вистрелив дружині Фердинанда - Софії у живіт, а коли імператор, який сидів спереду дружини, повернувся, то Принцип, негайно вистрелив йому в шию. Як і Чабринович, він намагався отравитися, але його вирвало, далі зробив спробу застрелитися, але підбігші люди, відібрали у нього браунінг та схопили!

Фердинанд та його дружина, була перевезені у резиденцію губернатора, де через годину померли! Всі шестеро терористів були арештовані. Вони відмовилися відповідати на питання слідчого. Тільки один з них, можливо Даніло Іліч, розкрив всі деталі замаху. І про те, що Сербія дала їм зброю. Кубріловіч, Йовановіч, Іліч – 3 лютого 1915 року були повішені, а Чабріновіч, Мехмедбашич були притягнені до тривалого ув’язення. Принципа не стратили, бо по законам Австрії, він був ще неповнолітнім, тому його посадили на 20 років. Це ще одне питання, чому вбивць зразу не стратили? В липні того 1914 року, Австрія висунула принизливий ультиматум Сербії. Сербія погодилася, але крім одного пункту, згідно якого австрійська влада та поліція, мала проводити розслідування вбивства на її території. 28 липня 1914 року, Австро-Угорщина оголосила війну Сербії! Ще 5 липня, Німеччина публічно підтримала Австрію, а Росія сказала, що не допустить окупації Сербії, а 29 липня Микола Другий, відправив телеграму Вільгельму Другому з проханням віднести австро-сербське питання на Гаагзьку конференцію (Цей крок, чесно суперечить російській так званій «толерантності», але потрібно згадати, що у Миколи, вже не було російського коріння). Та відповіді не було, і це був останній шанс, уникнути ту кровопролитну війну! 1 серпня 1914 року Німецька імперія оголосила війну Російській імперії! І почалася Перша світова війна, згодом Франція, Британія оголосила війну Німеччині, Австро-Угорщина оголосила Росії, Франції, Британії, і почалася «скотобійня». Здавалося, що жалюгідний конфлікт Австрії та Сербії, стане причиною, початку війни між великими імперіями Європи. А той конфлікт почався з двох пострілів Гаврила Принципа, який 28 квітня 1918 року в Терезінштадті (нині Терезін, Чехія) у в’язниці помре від туберкульозу. 7 місяців не вистачило Принципу, дожити до закінчення «Великої війни», яку він по суті, символічно зародив!!! А нині Принцип національний герой Сербії, якого дуже поважають, незважаючи на те, що від двох його пострілів, загинуло 10 мільйонів людей! Таке наше життя, що ти можеш бути ніким, але одна мить, одна дія, внесе твоє імя, назавжди в історію людства!

 

 

 

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі