Понеділок, 15:48, 11.11.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
2169

0
0

«Перша світова: несправедлива поразка Німецької імперії»

11 листопада 1918 року в Компєнському лісі у вагончику поїзда, було підписано капітуляцію Німецької імперії у війні. Хоча 1918 рік, спочатку був вдалим для Німеччини та ніс їй перемогу, але… Та для початку, потрібно згадати як починалися події 1918 року. Німецька армія воювала на «окопному» Західному та Східному фронті, проте 3 березня 1918 року в Бресті (Білорусь), було підписано мирний договір між Німецької імперією та Російською Соціалістичною Федеративною Радянською Республікою (РСФРР). Тобто німці підписували мир з більшовиками Леніна, якого вони і прислали в Петроград для проведення революції, а не з законною імперіалістичною владою! Це ще один факт, який вказує, що Ленін був «німецькою профінансованою маріонеткою». Згідно цього договору, Берлін отримував Східну Польщу з центром у Варшаві, Литву, Латвію, Естонію (тобто Балтійський берег), частину Західної Білорусі, вимога вивести війська з Фінляндії та України, роззброїти армію (тобто царську), припинити політичну пропаганду в країнах «Троїстого Союзу». Всі вказані території, ще до війни належали Російській імперії, по ходу бойових дій, було втрачено Польщу. Де-юре, цей договір є незаконним, бо більшовиків, тоді майже ніхто не визнав на міжнародній арені, крім «центральних країн», а де-факто реальним, який відповідав, появі нової домінуючої влади на просторах колишньої Російської імперії. Та в будь-якому випадку, договір ліквідовував Східний фронт Першої світової. А Берлін зміг перекидати війська зі Сходу на Захід, але не всі, бо для підтримування німецького режиму на окупованих територіях, потрібно було залишити чисельну армію.

На Західному фронті, Німеччина з березня по липень 1918, здійснювала наступ у Пікардії, Фландрії, річках Ена та Марна. В результаті, «кайзерівська армія» просунулася на 40-70 км у глиб фронту. Німці, як в 1914 почали наступ на Париж! Німецький народ в ті дні дуже радів, бо розумів, що вигравши на Східному фронті, а на Західному відновивши наступ та погрожуючи Парижу, німецька армія здобуде довгоочікувану перемогу. Можливо саме та самовпевненість, погубила потенціал «кайзерівської армії». Тоді здавалося, що Європа в кроці від того, щоб стати «німецькою», а світ «кайзерівською дудкою». Все йшло до впевненої перемоги і здавалося, що німецькі втрати за 4 роки будуть виправдані! А наступ на Париж, вважався «Битвою за Мир»! Проте «Друга битва на Марні» (15 липня – 5 серпня 1918), де на ряду з французами та британцями, воювали «свіжі» американці, які своєю присутністю та вступом у цю війну, переламали хід бойових дій. Париж був врятований, німці відкинуті, а через три дні, для них настало «чорне 8 серпня». В цей день було розбито 6-7 німецьких дивізій, що призвело до масової здачі німецьких солдатів в полон. А далі впритул до початку листопада 1918 року, відбувався наступ військ Антанти. В результаті, звільнялися окуповані території Франції та Бельгії. Багато істориків зазначають, що помилкою було те, що незважаючи на вирішальний наступ німецьких солдатів на Заході, на Сході, продовжували займати регіони непідконтрольні, ні більшовикам, ні білогвардійцям. Коли ті солдати, потрібні були в іншій частині Європи. Хоча тут амбіції влади, а не головнокомандування. А на Заході «кайзерівській армії», катастрофічно не вистачало матеріальних та головне людських ресурсів! Як результат, німецькі солдати, які були приголомшені впевненим наступом сил Антанти, просто здавалися в полон, що було небаченим у німецькій армії. Офіцери та командування, були безсиллі у тій ситуації. Якби зі Сходу перекинули більше дивізій, то можливо, хоч не взявши Парижа, то хоча би закопалися біля нього в окопи, і тоді домовлялися про мир на своїх умовах. Але…

4-5 жовтня 1918 року, Німеччина погодилася на «14 пунктів Вільсона», згідно яких, визнавала свою поразку та звільняла всі окуповані території на Сході, Балканах, Франції та Бельгії. Ще одним, впливовим фактором на остаточну поразку Німеччини, був вихід її союзників з війни: Болгарія (29 вересня 1918), Османська імперія (30 жовтня 1918), Австро-Угорська імперія (3 листопада 1918). Якби Берлін, зразу дав Україні створити державу під своїм протекторатом, то німецька армія на Заході, могла поповнитися сотнями тисяч українців. І тут, як і у Другій світовій, Німеччина зробила фатальну помилку у виборі надійного союзника, а він був поруч, лишалося дати зробити державу і все! Це ще одна була помилка Берліна. А останнім ударом для Німецької імперії, стала профінансована Антантою, «Листопадна революція» 1918 року у місті Кіль! 4 листопада 1918 року, матроси міста Кіль, повстали проти Кайзера та вимагали його відставки. Їх підтримували соціалісти, які роздули цей бунт на всю імперію. Так Кайзер отримав «ляпас» від комуністів, ідеологією яких, знищив Російську імперію, а згодом і свою! Принцип «бумеранга» вийшов, тільки той «ляпас» в 1945 році, став нокаутуючим ударом для Німеччини! В ті дні починалася історія нової німецької держави, під назвою «Веймарська республіка», яка проіснує до приходу, до влади Гітлера у 1933 році. А підписання мирного договору – 11 листопада 1918 року, стало формальністю і де-факто припиненням існування «Кайзерівської імперії».

1918 рік, спочатку був вдалим для Німецької імперії та її Кайзера. Виведення з війни Російської імперії, шляхом свого «засланого козачка» - Леніна, дав великий шанс здобути перемогу на Заході, яка до середини липня 1918, була реальною. Але вступ США у війну, переломив хід подій не на користь Берліна, а амбіції столиці на Сході, забрали значні людські ресурси, яких не вистачило на протилежній стороні, для вирішального удару по Парижу. Також ненадійність союзників та не бачення нового, надійного союзника у вигляді України. Катастрофічна нестача продовольства, боєприпасів, зброї, солдатів, зробили свою справу. А втома та роздратування народу від великих втрат на фронтах, призвели до революції, яка поховала всі шанси Німеччини, мати першість у Європі та світі. Якби Німецька імперія виграла цю війну, то не було б Другої світової, бо Кайзер встановив свою тотальну першість у Європі та планеті. Весь наш континент залежав від німецьких фінансових активів, Україна отримала державу під протекторатом Кайзера. США, які мали велику кількість вихідців з Німеччини, уклали союз. Британія та Франція не спромоглися на реванш, бо стан їх армій, напередодні Другої світової, яскраво це показує. «Кайзерівська армія» продовжувала технічно оснащуватися та підтримувати свою першість. А Ленін і його більшовики, які були профінансовані німцями, змушені були жити в мирі з Берліном, бо ще до того, мали велику німецьку діаспору-колоністів на своїй території, ще ввезених за часів Катерини Другої. Таким би мав бути світ, після Першої світової або «Великої» війни, але точно це відомо тільки небесам!  

                                                                                                             Вічна память всім полеглим у цій війні!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.