Блоги → Перегляд

Звернення Громадянської Ради Харківщини

П'ятниця, 18:10, 29.11.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
910

0
0

Звернення Громадянської Ради Харківщини

до наукової і суспільно-політичної громадськості,

органів державної влади та місцевого самоврядування України

Спілка об’єднань громадян «Громадянська Рада Харківщини» відзначає цього року своє 10-ти річчя. Вона була утворена 10 червня 2009 р. на установчих зборах, в яких прийняли участь представники 38 громадських і політичних організацій, профспілок тощо. Спілка визначила в своєї Декларації метою діяльності утвердження в Харкові і області реального народовладдя, організацію сталого розвитку регіону та створення всім його жителям необхідних умов для гідного і щасливого життя шляхом суспільно-корисної самореалізації.

Задля досягнення своєї мети учасники Спілки розгорнули активну діяльність у всіх сферах суспільного життя, у тому числі у складі громадських рад при місцевих органах державної владі і органах місцевого самоврядування. Були започатковані також два соціальних проекти – «Влада - народу!» і «Григорій Сковорода».

Проект «Влада - народу!» мав на початку на меті формування органів самоорганізації населення (ОСН) в Харкові і Харківській області, як основної передумови становлення народовладдя. Але незабаром проект набув загальноукраїнського масштабу і вже у 2011 році у Києві було ініційовано створення всеукраїнського громадянського руху "За Народовладдя!", учасники якого працюють сьогодні вже по всій Україні саме у напрямку самоорганізації територіальних громад, щоб вони дійсно стали первинними суб’єктами місцевого самоврядування. А на президентських і парламентських виборах цього року тема народовладдя стала головною у всіх лідируючих політичних сил.

Проект «Григорій Сковорода» має на меті становлення в Україні державності на основі ідей Г.С. Сковороди. Це насамперед ідея самоврядування («Всякому місту - звичай і права»), ідея сродної праці, і головне – ідея щастя людського. Головне, що було зроблене в рамках цього проекту, - ідейно-теоретичне осмислення і широке суспільне обговорення системної моделі суспільства майбутнього на базі ідей Г.С. Сковороди. Завдяки цьому зараз вже не тільки напрацьована така модель у вигляді Ідеології гармонійного суспільства, але і посіяні в суспільно-політичному середовищі її базові ідеї, у тому числі ідеї духовного відродження. Теми гармонії, любові і щастя почали вже обговорюватися в українському політикумі.

Святкуючи своє перше десятиріччя і підбиваючи підсумки своєї діяльності, Спілка із задоволенням відзначає вірність обраного курсу на народовладдя, гармонію і щастя, позитивно оцінює зроблене за цій період та планує продовжувати активну діяльність на цьому напрямку.

Зараз Україна переживає особливо важливий період в становленні своєї державності, прискорились системні реформи. Реагуючи на останні події навколо продажу землі, Спілка вважає своїм обов'язком заявити, що з позиції народовладдя при проведенні реформ необхідно суворо дотримуватися положень головного державоутворюючого правового акту - Декларації про державний суверенітет України, саме за здійснення якої і віддали свої голоси українські громадяни на референдумі 1991 р. у підтримку Акту проголошення незалежності України.

Згідно з Декларацією матеріальною основою народовладдя і суверенітету України є виключне право українського народу на володіння, користування і розпорядження національним багатством України, до складу якого входять: земля, її надра, повітряний простір, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, весь економічний і науково-технічний потенціал, що створений на території України. Виходячи з цього, Спілка вважає неприпустимими будь які спроби продавати українську землю, розглядає це як злочин проти народу України. Народ нікому не надавав права на таки дії.

Спілка підтримує проведення системних змін в країні, але вважає за необхідне спочатку затвердити на референдумі стратегічний курс реформ, обговорення якого може послужити узгодженню позицій і об'єднанню країни на спільних цінностях і уявленнях про українське майбутнє. Тільки так в Український дім може прийти мир і злагода. Зі свого боку, Спілка вносить на всенародний розгляд свої напрацювання - Доктрину народовладдя і Ідеологію гармонійного суспільства, і звертається до наукової та суспільно-політичної громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування України з пропозицією консолідувати зусилля на організації спільного думкотворчого процесу.

 Єднаймося!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.