Блоги → Перегляд

Значення етнічності в домінуванні економічної доцільності при вирішенні планетарної кризи (копія)

Субота, 20:34, 30.11.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
11460

0
0
У цій статті згадуються

ЗНАЧЕННЯ ЕТНІЧНОСТІ В ДОМІНУВАННІ ЕКОНОМІЧНОЇ ДОЦІЛЬНОСТІ  ПРИ ВИРІШЕННІ ПЛАНЕТАРНОЇ КРИЗИ (копія)

 

Завдяки свідомим(тільки, на жаль, безграмотним) та цілеспрямованим зусиллям національних і світових правлячих еліт та їхніх професійних груп підтримки (ідеологи, силовики, політики тощо) нинішня цивілізація   на           поверхні планети Земля (самоназва -людство) цілком офіційно та все швидше входить у чергову всепланетну кризу. І нас зараз мало тішать запевнення низки наук про минуле, що наша теперішня цивілізація є вже десь п’ятою на поверхні планети. Бо де вони, тодішні розумники, сьогодні?...

Адже з усього виходить, що наші попередники зникли з земної тверді вочевидь через свідоме самознищення, тобто, через власну світоглядну неграмотність (побутовий відповідник – здуру). І вже зараз чимало метатеорій свідчать, що всяке суспільство як активна система має той чи інший управлінський центр із керівників, правителів, управлінців тощо. То це означає, що вже десь чотири(!) рази керівники попередніх земних цивілізацій свідомо, тобто, на основі тодішніх їхніх світоглядів, централізовано приймали рішення про самознищувальні дії, зазвичай міжусобні конфлікти. Саме так, наші попередники загинули тільки із свідомої ласки своїх правителів. А таке  можливе тільки тоді, коли ці правителі свідомо приймають дуже ризиковані рішення щодо своїх підлеглих, будучи абсолютно впевненими у повній безпеці власній. Тобто, при цьому вони свідомо і охоче(!?) прирікали власне населення на вірну і страшну загибель.

Проте й тут наука внесла принципову поправку у реалії: абсолютної впевненості просто не існує. З тієї простої причини, що світ наш ймовірнісний. Тому й кожен, хто у чомусь впевнений абсолютно, насправді ж впевнений лише суб’єктивно, а тому й безпідставно.

До того ж, достеменно відомо, що загальний розвиток попередніх земних цивілізацій був технічно гарантовано вищим від нашого сьогоднішнього. Інакше, із слабшими можливостями, вони просто не змогли б себе винищити з такою всепланетною ефективністю. А для становлення і стихійного загострення конфліктної ситуації було потрібно, щоб у земному минулому щоразу розвивалися щонайменше по дві ворогуючі сторони, правлячі еліти яких непримиренно намагалися знищити одна одну. І їм це успішно вдавалося щоразу!

Безсумнівно, що кожна наступна земна цивілізація в тій чи іншій мірі знала про трагічну долю своїх попередників. Та схоже, що конструктивних висновків для себе вони, виходить, не захотіли(?) зробити. Тому й загинули. Хоч, повторюємо, технічний їхній розвиток цілком дозволяв їм мирно і спільно розвиватися безмежно і навіть заздалегідь успішно разом уникати загроз космічних. Тим більше, що про ймовірні космічні катастрофи розвинута цивілізація спроможна дізнатися за багато років до них. Отже, й може спокійно до них якось конкретно підготуватися.

Сказане означає, що принаймні тричі(!) наші земні попередники чомусь(?) не захотіли(!?) врахувати загрозу неминучого і повного самознищення(!). На трагічному прикладі тих, що успішно жили й розвивалися до них. Проте з якогось певного моменту, з якихось причин свідомо та неминуче щоразу(!) свідомо(!?) повторювали їхню катастрофу!?

Невже таке можливе, що в якийсь момент свого високого розвитку вони чомусь масово(!) втрачали принаймні інстинкт самозбереження і свідомо давали своїй техніці наказ на знищення всього живого. ???

Насправді ж це припущення хибне. Бо вже зараз у людства є зрозуміле, доказове і достатнє пояснення безмежного всебічного і мирного прогресу для всіх разом та одночасно. А в наших попередників загальний розвиток, як теоретичний, так і практичний був ще набагато вищим. В тому числі і прогностичні можливості були кращими, як щодо самих потенційних небезпек, так і щодо їхнього уникнення. Наголошуємо, що без випереджального розвитку прогностики в широкому розумінні цивілізація взагалі не може розвиватися. Проте якраз ставалося фатальне та ще й щоразу. І щоразу на певному піку розвитку, хоч, можливо й різному.

І тут ми впираємося в таку високоймовірну і принципову проблему у розвитку активних систем певного класу, як некомпетентність верховних правителів (керівників, вождів, президентів тощо). Саме так, за управління централізованим позаекономічним примусом вершина управлінської піраміди (вождь, імператор, генсек, президент тощо) відразу ж і автоматично потрапляє у пастку двох дефіцитів.

Бо з одного боку – при цьому катастрофічно не вистачає даних для оптимізуючого управління підпорядкованою системою, а з іншого – ще й власне робочого часу для розробки оптимізуючих алгоритмів навіть для вже наявних показників (індикаторів) чинної системи управління. Не рятує ситуації і експоненційне та неминуче нарощування чисельності працівників самої управлінської піраміди – перед кожним з них автоматично і враз виникають ті ж самі два дефіцити, що й перед їхнім керівником верховним.

До речі, ще у 80-роках минулого століття під керівництвом київського кібернетика В.М.Глушкова робили масштабну спробу створити автоматизовану систему управління економікою СРСР.  Щоправда, точної назви цього чергового більшовицького самодурства ми не пам’ятаємо. Та це й не потрібне.

До речі, шановні, щоб ви, бува, не подумали, що  цим самим ми самовпевнено вивищуємо себе над вченими-кібернетиками. Та в жодному разі!

Справа в тому, що вже тоді у прогностиці та інших нових науках почало формуватися розуміння меж компетенції. Це коли із збільшенням відстані від конкретних, однозначно відомих параметрів даної системи починає експоненційно знижуватися ймовірність її опису, прогнозу.

То так і в кібернетиків наших вийшло, що ускладнення їхньої моделі всього народного господарства СРСР дуже швидко вийшло за прогностичні межі всіх можливих управлінських алгоритмів.

Проте вони цього діалектичного бар’єру не розуміли, тому й героїчно пнулися долати проблему по-більшовицьки, лобом. Хоч, правду кажучи, відомо багато влучних і навіть багаторічних прогнозів – як от від тих чи інших пророків. Проте всі вони зроблені на незрозумілих для самих їхніх авторів засадах, все ще  невідомих навіть людським дослідникам.

Тож в історії людства було багато сумних прикладів такого масового централізованого самодурства. І чи не найприкріший з них – це кричуща забюрократизованість буквально всього життя у древньому Шумері. Такий гнітючий факт – вже тоді, близько 6 тисяч років тому вони добросовісно, хоч і марно намагалися описати практично весь свій матеріальний світ і охопити його невсипущим обліком та контролем у всіх життєвих ситуаціях. Про що свідчить хоч би переклад переважної більшості їхніх клинописних табличок.

Схоже робили і через тисячі років людського розвитку в гітлерівській Німеччині. Коли ще з 18-го століття корисно відомий deutche Ordnund (німецький порядок) фашисти своєю механістичною абсолютизацією довели до повного абсурду та гальма суспільного виробництва.

І якщо в минулому практично ніхто не розумів суті цього явища, то вже у столітті 20-у самі ж німецькі філософи та мислителі(напр., Л. фон Берталанфі) внесли вагомий внесок у його пояснення. Однак лише філософи. Проте абсолютна більшість німців, в т.ч. і їхні правлячі еліти, цього не розуміли принципово – вони були по вінця, щоб не сказати – вкрай безграмотно, переповнені механіцзмом.

Зате самоуправно, та ще й за пасивності затурканого суспільства, всім командували безпідставно самовпевнені еліти. Які гарантовано привели до поразки і третю спробу німців завоювати цивілізований світ.

Ті ж самісінькі регламентаційні граблі радісно і впевнено осідлали більшовики в Російській імперії. Цього разу вже нібито на основі діамату та політекономії. Хоч насправді після своїх лікнепів у хатах-читальнях їхній освітній рівень і не міг збагнути навіть основ діалектики. Тож вони вже своїм кривавим бюрократизмом, здавалося б, повністю за суттю і переконливо за формою, для всього світу вичерпали весь смертельний потенціал механіцизму та позаекономічного примусу людини людиною.

І після розвалу СРСР від позаекономічного примусу здавалося б, людство покладе край цьому кривавому самодурству. Однак ні, кричуща світоглядна безграмотність процвітає ще пишніше. Та ще й чим економічно могутніші країни, тим більше їхні правителі приписують ці успіхи собі, особисто та персонально?!

Дійшло до того, що керівники США, РФ і, в меншій мірі, КНР цілком серйозно спрямовують велику частину національного багатства своїх країн на поширення своїх порядків (читай – буцімто мудрості) для всіх решти у світі. Причому, дуже схоже, що їхні правлячі еліти всерйоз вірять у власну обраність.

Та, зрештою, а що інакше їм лишається, коли їхні теоретики та ідеологи після краху більшовизму вже взагалі відверто і офіційно принципово відкинули науку про суспільство як таку?!

Мовляв, відтепер людству треба вишукувати з-поміж себе тільки таких лідерів, які власною політичною волею робитимуть всім і вся виключно добро та суцільну благодать?!

І таке божевілля все охочіше радісно витоптує планету…

 Кричущий цьому факт. Буквально перед останніми українськими виборами нинішній наш Президент відверто зізнавався в тому, що «політики він не розуміє». Проте зразу(!) ж після обрання він почав усвідомлено (але на основі яких саме знань?), безсумнівно і однозначно командувати суспільними процесами. Нагадуємо, навіть уявлення не маючи про саме існування цих процесів!?

Зрештою, точнісінько так, як це відбувалося у Росімперії після захоплення влади більшовиками та сіоністами – про це даних повно. Проте всі світові еліти таку гностичну ситуацію свідомо ігнорують, навіть якщо дехто з них про це і здогадується.

Саме світові, бо Україна мимоволі опинилася в центрі конфлікту нинішніх бездоказово самовпевнених (побутово – самодурів) світових лідерів – РФ і США. Які в буквальному розумінні можуть і морально готові знищити сьогоднішнє людство заради виключно безпідставної – персональної! - самовпевненості та пихатості. Та ще й з усіх сил продовжують свою гонку озброєнь навіть у космос. А слідом за ними нарощують зброю і десятки інших вождиків. Які, проте, з подачі своїх груп підтримки, уявляють себе також чи не месіями локальними кожен.

До того ж, на сьогодні ці їхні групи підтримки вже у значній мірі підготували, так вони вважають, практичну гарантію безпеки для самих цих правителів, їхніх персонально близьких та всілякої обслуги, по самих себе включно. Йдеться про відповідні підземні сховища  із запасами, де вони сподіваються успішно переждати десятки років після ядерної війни та загибелі, фактично, всього людства.

Проте ця безпека для них уявна  лише на їхній примітивний освітній рівень. Насправді ж такий варіант гарантує їм загибель ще страшнішу, ніж у тих їхніх підданих, яких вони полишають напризволяще.

Тобто, неминуча загибель всіх у 3-й світовій буквально щодень все більше підтверджується.  Як на рівні конкретно-емоційного мислення (якісного) у різних масових сценаріях та заходах небайдужих громадян, в публіцистиці, масових ЗМІ, кіно, ТБ, Інтернет-балачках і навіть у широкому побуті, так і засобами мислення абстрактно-логічного (кількісного) – у сухих числових показниках, таблицях, графіках, діаграмах, все ширшій та тривожнішій статистиці тощо.

Дійшло до того, що навіть всі чинні правлячі еліти почали все частіше для виду збиратися на свої щораз масовіші та титулованіші заходи - від ООН і Давосу аж по всілякі регіональні демонстрації себе.

Проте, на жаль, чинні обговорення цієї вкрай катастрофічної перспективи для людства, за всієї своєї нібито всеохопності та різноманітності, все ще проходять у принципово жорстких пізнавальних обмеженнях, можна навіть сказати – у прокрустовому ложі офіційної єдиноправильності та єдиномудрості правлячих еліт в асортименті.

Гірше того, навіть найсвіжіші прояви кризопереляку (пора вводити цей термін) тисяч так званих відомих вчених завершуються їхніми неконкретними висновками й закликами «щось робити!..» Та ще й зверненими до працюючих професійних груп. Які, власне, лише слухняно виконують рішення (а офіційно навіть вважається, що це низи втілюють якраз верховну мудрість)  цих правлячих еліт.

Хоч кожній реалістично мислячій людині вже давно зрозуміло, що кількісно основним матеріальним рушієм цієї кризи вже давно є безглузда і тупа гонка озброєнь, свідомо спричинена найманіакальнішою частиною цих еліт. Тобто, суть проблеми полягає у звичайнісінькій світоглядній безграмотності персонально щонайбільше буквально кількох десятків(!?) цих навіть побутово дурнуватих самодурів.

Проте ореол єдиномудрості правлячих  еліт їхні групи підтримки за тисячоліття різноманітного агітпропу настільки вправно та всеохопно прищепили решті суспільних груп, що останні панічно бояться - навіть подумки! - хоч найменшого сумніву щодо обов’язкової та неминучої геніальності зверху.

Мовляв, як же так – такий вождь, єдино та всебічно мудрий – і раптом може бути таким принципово хибним у найголовнішому, в житті і смерті своїх підданих і навіть себе самого та своїх рідних і близьких?!

Проте, на жаль, якраз подібна «логіка» все ще повністю панує навіть в головах тих «вчених», «експертів», «аналітиків» і т.п., які табунами і поодинці заполонили світові та наші ЗМІ і решту інформаційного простору. І якраз тому, що правлячі еліти  свідомо утримують всіх цих титулованих «фахівців» спеціально для вихваляння себе. То де вже тут  доказова правда про суть цієї кризи проб’ється крізь мракобісся вірнопідданого славослів’я?!

То так і всебічно та повсюдно свідомо блокують доказові, правдиві(!!!) знання про причини цієї криза та шляхи й методи її взаємовигідного, а тому й гарантованого вирішення. Через це пряме звертання справжніх науковців до громадськості неефективне, та й навіть неможливе практично.

Зокрема, візьмемо тезу пануючих зараз у світі плюрало-лібералів про процвітаюче етнічне розмаїття як одну із цілей соціального прогресу.

Це справді хороша мета – вільний та всебічний розвиток всіх етносів. Але як це у плюрало-лібералів виходить на практиці, хоч би на прикладі України?

Адже відомо, що запоруко людського прогресу є соціальна справедливість. А от матеріальною основою міри соціальної справедливості завжди і всюди є оплата кожному за його результатами. Яку можна реалізувати тільки на ринку, в умовах добросовісної конкуренції. А це, у свою чергу, можливо зробити лише ринковими методами і лише в умовах суспільства ринкового.

Проте в Україні від самого початку чинної незалежності малоосвічені нахаби з «політичною волею»(!?), замість наукового розуміння суспільства і людини, офіційно взяли курс на виховання і формування якогось міфічного українця-лідера(?) Щоб кожен з пуп’янку пнувся всім навколо лізти на голови і ними ж командувати, як заманеться.

При цьому, попри тотальне замовчування, в тій чи іншій мірі, але багато хто вдумливий у нас хоч здогадується, що практично всі українці  споконвіку  усвідомлено меншовартісні. А тому у нашому, зараз багатоетнічному суспільстві вони автоматично можуть пріоритетно представляти себе тільки як виконавці і слуги всіх решти громадян України, але вже не етнічних українців.

До того ж, ще в кінці ІІ-го тисячоліття у світі запанував суспільний характер виробництва, де керують технології і панує технологічна рівність всіх працюючих. При цьому найвища - для суспільства в цілому -  ефективність досягається тільки тоді, коли якомога повніше і повсюдно панує якраз доцільність економічна. Така ефективність неминуче спричинює стихійне, автоматичне(!) ринкове оцінювання всього у ринкових грошах, як реального, так і уявного – від вартості сміття на узбіччі і до тих чи інших криптовалют. Бо тільки така оцінка є кількісно однаковою для всіх і кожного, як суб’єктів суспільства ринкового. То це і буде для даної сукупності людей їхня істина об’єктивна, однакова та одна для всіх зараз. І при цьому, одночасно, вона відносна теж для них всіх, залежно від кон’юнктури в широкому розумінні.

Як бачите, в розумінні суспільства без діалектики ніде й не рипнешся. Хоч би як ліниві та брехливі найрізноманітніші неуки не казилися.

А от всілякі інші критерії оцінки всього і вся походять тільки від переважно неусвідомлюваної істини суб’єктивної, придуманої свого часу переважно кимось одним. Хоч нерідко кричущі нісенітниці своїм очевидним безглуздям якраз і привабливі для багатьох неуків одночасно, як та ж ефективність позаекономічного примусу людини людиною.

Тому, до речі і так багато в людській історії однотипних самодурів, які нібито героїчно та самовіддано, а насправді тупо й нахабно щосили пнуться робити щось найдурніше. Та ще й своєю самовідданістю, званою навіть пасіонарністю(!?) підбивають на дурне ще й, буває, безліч інших. Тоді вже ця масова дикість заслужено потрапляє в ранг подій історичних, а сам цей самодур – у творці історії і, відповідно - в діячі. Якими, на превеликий жаль рясніють підручники історії, а не посібники з психіатрії.

А все через відверту ворожість правлячих еліт до науки про суспільство та людину. Зі знаннями якої, виявляється, вони не родяться, а все це треба наполегливо вивчати, та ще й нарівні з плебсом. То хто ж із них до такого опуститься!?...

Тому, до речі, і наші, і світові правлячі еліти такі дубові та дрімучі  в доказовому розумінні самих себе та суспільства.

А за такого зневажливого офіційного ставлення до науки у світі і етнічним українцям продовжують підсилювати якраз і тільки їхню етнічну меншовартість та зміцнювати в них усвідомлене і першочергове підпорядкування етнічним неукраїнцям.

Тож у цих умовах етнічний українець взагалі не може стати суб’єктом виробництва, бо просто не розуміє суті ринкового суспільства, взаємодії та ролі попиту і пропозиції.

У такої людини просто не може сформуватися навіть саме поняття соціальної справедливості, як міри заробленого власною працею. При цьому всякий матеріальний рівень, добробут кожного одноплемінника він вважатиме несправедливо завищеним, а свій – теж несправедливо, але вже заниженим.

А от добробут громадян України - українців не етнічних цей же українець етнічний оцінює принципово інакше – як справедливий за всякого його розміру. Просто в силу етнічної вищості цих громадян у своєму, одвічно українському «табелі про ранги».

Звідси й повна та неминуча катастрофа України від причин внутрішніх, світоглядних, яка насувається на очах.

Проте, на щастя, українські дослідники вже створили однозначне вирішення цієї, насправді всього лише безграмотно задуманої безвиході. Вирішення просте і гарантовано взаємовигідне для всіх, як в Україні, так і за її межами.

Потрібно всього лише узгодити економічний розвиток всіх етносів України з їхнім розвитком етнічним. Тим більше, що вся необхідна теорія, і навіть додатково ще й у варіанті популярному, давно вже створена нами та українською мовою.

Бо насправді гарантований та безмежний прогрес людства можливий тільки всіма етносами спільно та одночасно. А для цього треба вирівняти етнічний розвиток всіх наявних етносів. Бо ж зараз безграмотні і підлі плюралоліберали цинічно і свідомо затримують відсталі етноси у їхньому розвитку. І лише для того, щоб самим з комфортом їздити в  їхні резервації і тупо милуватися відсталішими від себе. Тому і правлячим елітам потрібно чимшвидше визначатися із власною персональною етнічною приналежністю. А не тупо хизуватися лейбликами якоїсь міфічної політичної нації.

А коли наші сьогоднішні правлячі еліти та зрівняються зі своїми підданими етнічно, тоді можна рівняти їх і економічно. На основі Закону «Про пряму залежність прибутків держуправлінців від добробуту населення на підпорядкованих їм територіях», теж концептуально розробленого нами.

Звісно ж, наші нинішні еліти і слухати не хочуть про таку свою рівність із плебсом. Бо з низки причин зараз вони глибоко переконані, що тоді їм всім однозначно і сильно погіршає життя.  Проте так вони вважають виключно від власної малоосвіченості. Хоч насправді вже зараз наука напрацювала багато принципово нових аргументів, в тому числі і гарантованого покращення життя навіть найвідвертішим дармоїдам та паразитам.

Тим більше, що цей соціальний експеримент найзручніше провести на Україні та РФ. Українці не заперечуватимуть, бо вони взагалі бездумно й радісно мавпують все закордонне. А от для професійного злочинця Путіна напрацьовані такі аргументи, за які він сам враз вхопиться руками й ногами.

Однак лишається найголовніше і найстрашніше – це найлютіша ненависть українців до власних новаторів та їхньої новизни. А відтак і закордон зазвичай ігнорує те, що так щиро топчуть і паплюжать самі ж українці. Бо при цьому більшість за кордоном все ще наївно вірить, що українці – це громадяни нормальні.

Коли ж насправді вони  з певних причин все ще укри. То виходить, що спочатку цих укрів треба зробити українцями, а вже потім вони самі будуть на рівних, без цієї огидної меншовартості, спілкуватися з усім світом. Але якраз над цим ми б’ємося вже щонайменше років 30(!) – і все марно…

Тож і дотепер ця світова наукова новизна безсило б’ється об українську ж меншовартість та етнічну продажність і упередженість до власних новаторів. І незмінно, попри прискорене вимирання та розбігання українців по світах, жоден із аборигенів навіть у найгіршому сні не бачить себе повноправним суб’єктом господарювання на власній землі у власній країні.

Тож єдина надія на закордон – щоб хтось із них та зробив укрів українцями. І на їхньому трагічно кричущому прикладі створив надійний механізм взаємовигідної нормалізації всіх буйних та самодурів, нинішніх борців «за все хороше та зі всім поганим» і героїв у решті світу.

Література:

Про це ми, сестра і брат Марія та Дмитро Клеці детально написали тисячі сторінок текстів різної складності і гностичної доступності.

Також тисячі інших дослідників створили багато метатеорій для доказової і пізнавально доступної картини світу та нормального життя в ньому. І всю цю доказову правду панівні брехуни й махінатори все ще не палять відкрито, хоч і ховають по різних запасниках від людей допитливих.

Та ви, панове, все одно зараз цього читати не хочете, особливо, українці етнічні. Бо дуже вже вам припали до душі тисячоліття безтурботного наймитування всім і вся. Це таки і справді досягнення світове – від народження і до глибокої старості дбайливо оберігати свій чималий мозок від найменшого розумового забруднення, у кришталевій чистоті.

Ще й найбрехливіші та найпродажніші з вас радісно і добросовісно прислужилися зміцненню укрменшовартості та протидії «виродкам-укрноваторам».

То ж ви, панове одноплемінники, цим текстом і не переймайтеся. Та не псуйте ясного погляду і не ламайте язика на якихось складних словах. Бо ж печінкою чуєте - не наші вони, еге ж?

Проте коли вже що скажуть ваші богоугодні дбайливці та провідники – тоді те вже й вчитимете. З їхнього благословення ви все засвоюєте враз і назавжди.

Однак раптом ще знайдеться серед читаючих укрів т.зв. вдумливий виродок-другий, то ті звертайтеся. Тільки без розголосу, щоб пильні самопатріоти і борці за народ не вздріли у вас ворогів та зрадників священної укрменшовартості.

23.11.2019р.

Скайп:  dmytro_kl1  моб.т.: 096 233 67 23.

Коментарі

Але це не наукова стаття. Бо висновки ґрунтуються на гіпотезах і припущеннях, а не на фактах. Це,скоріше, має відношення до пропоганди чи релігії. Мені шкода - непереконливо (хоча може й вірно...)
0

Юрію, то вкажи мені,будь ласка, статтю наукову на цю тему. Звісно ж, з належними доказами правоти і користі для суспільства.
0

Мовчиш, Юрію?
Бо й сам знаєш, що доказово кращих текстів від моїх із сестрою нема ніде в світі навіть близько.
А це означає, що якраз ці наші тексти на суспільну тематику є на сьогодні ІСТИНОЮ!
А ти просто від укрзаздрості до укрноваторів мене свідомо і злісно ОББРІХУЄШ. Як і всі меншовартісні та продажні укри, зрештою.
Але я на тебе не серджуся, а постійно працюю над тим, яким би чином із вас, укрів, та зробити нормальних українців.
Хоч всі ви дружно і відчайдушно цьому протидієте.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі