Неділя, 11:07, 15.03.20

Рейтинг
13 0
Переглядів
6290

0
0
У цій статті згадуються

80f9265f026403e2143c4ae88f75463d-full.jpg Як і обіцяв, публікую свій аналіз   стосовно прийнятого у Мінську   рішення про створення   Консультативної ради при ТКГ.   Це рішення стало причиною,   якщо не істерії в мережі інтернет то точно ажіотажу, який і мене теж зачепив. 

За ради об’єктивності почну з того, що:

1. Рішення про утворення Консультативної ради при ТГК, як і формула Штайнмаєра – є результатом, ініційованого   Порошенко Мінську-2, який є справжнім злом для України.

2. Зеленський не може вийти з мінських угод і ніякі причини його не виправдовують, бо ці угоди невпинно  повертають нас під російський чобіт. Але, на мій погляд,  в нього ще є час на те, щоб звернути з цього хибного шляху.    

Тепер по суті. Обговорювати це питання можливо, лише використовуючи  два джерела, це протокол від  11.03.2020р.  м. Мінськ і пряму річ голови ОП А. Єрмака.

В п.4. Протоколу сказано: «На черговому засіданні (25 березня 2020р.) Підписати Рішення Тристоронньої контактної групи про заснування Консультативної ради (робочої групи) після консультацій з представниками ОБСЄ, Французької Республіки та Федеративної Республіки Німеччина».

Тобто в протоколі зазначено про намір створення такого органу. Про те якій він буде, хто в ньому буде, по якому принципу будуть відбиратися кандидати, про його повноваження - жодного слова 

Висновок: в протоколі, який є   офіційним  документом   Консультативний орган  заявлений  без  повноважень щодо визначення суб’єктності ОРДЛО  і  переводу  РФ із статусу учасника Мінських угод в статус спостерігача разом зі  Францією і Німеччиною.

Тепер, про що публічно заявив А. Єрмак, цитую:

1. « На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення Консультативної ради, яка створюється в політичній підгрупі як дорадчий орган, який може розглядати питання, узгоджені в пакеті Мінських домовленостей, і давати свої пропозиції, які можуть бути використані або невикористані в роботі політичної підгрупи»

2. «Протягом всіх років єдиними представниками, які були присутні в ТКГ в статусі спостерігачів, були представники так званих ОРДЛО. Українські громадяни, які змушено проживають на підконтрольній владі території, були зовсім позбавлені права мати голос і висловлювати свою позицію з цих питань»

Офіційно, представником влади заявлено про те, що ТКГ має намір долучити до роботи спостерігачів з числа громадян, які мешкають на підконтрольній території  України. Консультативна  рада буде мати лише дорадчу функцію.

Виходячи з вищесказаного,  будь-яка мисляча людина, зробить висновок, що Консультативна рада, аж ніяк не може відмінити закон Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і надати суб’єктність ОРДЛО і уж тим більше змінити статус агресора на статус спостерігача.  Тому, спроба стверджувати, що ця робоча група має повноваження на якісь там незаконні речі – це звичайна маніпуляція  конкурентів.

Два слова для тих у кого є політичні кумири і хто вважає, що я це пишу на замовлення чи заради підтримки влади. Моя позиція наступна: я не кажу, що це добре,   для мене все, що відбувається за рамками Будапештського меморандуму – це, м’яко кажучи неправильно. Але ж я за те, щоб чорне називали чорним, а біле білим.

Тепер про головне.

Хочемо ми чи не хочемо, але ж ми вимушені жити в реальності мінських угод. Так, дійсно  свідомі громадяни протистояли їм, як   тільки могли і я особисто приймав в цьому участь. Але ж настав час і ми проковтнули мінські угоди, а згодом і формулу, а зараз, як на мій погляд, суспільство пропустить скрізь себе і Консультативну раду. І це говорить про те, що рішення про її створення буде прийнято.

І мене більш цікавить не те, як на це в ток-шоу будуть реагувати опозиційні політики чи диванні експерти, мене непокоїть єдине питання: а що далі? Нажаль мало хто про це думає,  більшість же замість цього отримує свою порцію адреналіну від спілкування з собі подібним у фейсбуці.

Якій у нас вибір? Насправді їх два: 1) суспільство погодиться з наміром утворення Консультативної ради; 2) категорично не  прийме цю ідею.

І перший і другий, виходячи з того, що мінські угоди не той майданчик, на якому можна виковувати перемогу, не можуть бути корисними для держави. В першому ми штучно продовжуємо життя, практично мертвої структури і цим ще раз погоджуємося на її існуванні; в другому, ми також не відходимо від мінських угод, але в такому випадку ініціативу утворення Консультативної ради повністю залишаємо в руках чиновників і антиукраїнських сил.

З урахуванням того, що скоріш за все 25 березня рішення про Консультативну раду буде прийнято, то і ми повинні будемо для себе прийняти рішення, чи приймаємо ми в цьому участь чи ні.  Під ми, я маю на увазі переселенців з Донбасу і перш за все тих, хто зі зброєю в руках захищав Україну.

Дивлячись на це з призми раціональності, я впевнений що ми обов’язково повинні приймати участь в роботі ради. Бо, якщо ми погодимося з другим варіантом, то ділки які в 14-му  підвозили  матеріали для барикад біля Луганського СБУ,  озброювали місцеві банди і підтримували референдум (на кшталт Кравченка, Королевської, Голенка,  Струка…) займуть місця в цьому дуже важливому органі.  А щоб підкріпити свої позиції вони туди затягнуть ще і тих, хто  чекав руського миру, попиваючи каву на Хрещатику. Після цього  від нашого імені вони почнуть формувати порядок денний ТКГ. А ми як підірвані дурні знов почнемо  кричати про зраду.

То в мене питання, перш за все до тих мешканців Донбасу, які на фронті доказали своє право називатися українцями : хто після цього нас назве розумними ? Чи  знайдемо ми слова для свого виправдання? Нас постійно, вищевказані особи   переграють,  зараз вони намагаються зробити теж саме. То, може  нам пора з ними зіграти в свою гру?

Тому, зараз потрібно всю свою енергію і можливості направити на те, щоб в цій Консультативній раді, якомога  більше було наших представників. Серед нас є  багато освічених фахівців, які можуть принести велику  користь, саме в цьому органі.

Щоб я порадив владі.

Перше: не в якому разі не робити закриті чи хитрі конкурси, типу LIFTа,  на членство в цій групі. Потрібно зібрати представництво з авторитетних проукраїнських мешканців Донбасу і доручити їм це зробити. Згідно закону окуповані території Луганської і Донецької областей  є територіями України, тому ініціатива у формуванні цього органу повинна залишатися у України. Дуже важливо щоб КР утворював легітимний орган, який би не визивав сумніву у громадян. Рішення є, але ж я  не буду зараз описувати в деталях цю процедуру, бо вона не для розголосу, якщо буде цікаво, то запросите і я поясню.

По-друге: зробити так, щоб і з того боку нас представляли лояльні до України громадяни. Мова йдеться про фільтри, які б не уможливлювали попадання в раду відверто антиукраїнських елементів.  Це теж можливо і я готовий поділитися напрацюваннями.

І останнє для влади: почніть вже прислуховуватися до думки тих, хто розуміється на певних речах і долучайте їх до роботи, від цього всі тільки виграють.

М’яч зараз знаходиться на нашому боці і це потрібно використовувати. Порядок денний в ТКГ повинна формувати українська сторона, опираючись на думку наших  спостерігачів від нашої громадськості. Таке можна зробити лише за умови, якщо буде  правильно організована робота по формуванню Консультативної ради. Тільки так можна досягнути необхідної якості її учасників, що гарантовано дасть позитивний результат.

Якщо нам не дають воювати, а затягують знову в Мінськ, то давайте пограємо  з ними в цю гру, тільки грати потрібно з ними в шахи, в цьому випадку ми   обов’язково їх переграємо.

Підводячи підсумок, раджу всім заспокоїтись, зрозуміти що йде війна і ми ще дуже далекі від Перемоги. Але ж приближення цього дня залежить від  кожного з нас, від  нашого вміння раціонально  мислити і приймати  правильні рішення.   

Все буде Україна!

 

 

 

Коментарі

В фейсбуці з цього приводу справжня істерія. Дякую Вам, пане Костянтине за те що надали такий зрозумілий аналіз. Тепер все стає на свої місця і головне те, що з ними дійсно потрібно грати і їх перегравати.
Хоть, кто-то пишет разумные вещи.
Авторе та решта радлюдей, невже вам не доходить, що нашша влада, починаючи з першого ж джня незалежності, оцінює наших же громадян виключно за міро їхньої хитрості та спритності. Тобто, наскілький даний громадянин зміг піднятися сам над навколишніми, тобто, наскільки він зміг збагатитися сам за їхній рахунок.
Інших критеріїв компетентності вони просто не знають, як тільки такий "Обдури україцця першим". То хто це робить краще, той і є ціннішим для них кадром.
А з такими кадрами наші верхи можуть тільки творити брехні та маїхінації.
Трезвые мысли.Надеюсь попадут в тупые головы власти.
"Хочемо ми чи не хочемо, але ж ми вимушені жити в реальності мінських угод".

Я не згоден з цією тезою.
0

Так і я ж про це, от тільки від вашого чи мого: хочу нічого не залежить.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі