Блоги → Перегляд

Адміністрація, Секретаріат чи Офіс - назва нова, а табличка стара

Четвер, 12:31, 02.04.20

Рейтинг
2 0
Переглядів
1675

0
0
У цій статті згадуються

Кожен Президент при вступі на посаду першим ділом займається опороченням попередника та створення власного, «свіжого» іміджу. Це спочатку дозволяє створити картинку незалежності та новітньості.
Зазвичай, в першу чергу під удар чомусь потрапляють символи, а найбільш вразливим впродовж усієї Нехалежності була посада керівника Офісу Президента України.
Зануримось в недалеке минуле і наведемо хронологію того, яких змін зазнавало найменування посади з 1991 року.
1) При Кравчуку був Секретар Адміністрації Президента України, який зібрав в собі всі подальші назви цих посад, як покаже майбутнє. При ньому був єдиний і незмінний - Микола Хоменко
2) При Кучмі вставку «секретар»було вирізано, а посаду перейменовано на Главу Адміністрації Президента України. П’ять осіб мали честь її обіймати в той час і найбільше цкраїнцям мав запам’ятатися Віктор Медведчук.
3) При Ющенко рішучі реформи усіх інституцій розпочалися з того, що посаду було концептуально перейменовано в Державного секретаря України. Незважаючи на одну каденцію, їх було теж п’ять, а найвідомішим серед них став Віктор Балога.
4) Янукович, очевидно, імпонували 90-ті, тому і назва посади Буда запозичена із кучмівських часі - Глава Адміністрації Президента України. Мабуть, тут вирізнився Сергій Льовлчуін.
5) І лише Порошенко, якщо не брати до уваги тимчасові повноваження Турчинова, не витрачав часу на ці безглузді демонстрації, тому і назва посади не зазнала змін. І йому вистачило лише двох помічників - Борис Ложкін та Ігор Райнін, жоден з яких особливо не відзначився на публіці.
6) І от при Зеленському найменування посади зазнало ще біль радикального перевтілення - Керівник Офісу Президента, що повністю розриває зв’язки із попередніми режимами та дає віри у те, що країна вже не буде попереднього...(або - ні). За півроку їх уже було два, з яких -  Андрій Богдан, що  став героєм десятків епатажних витівок та Андрій Єрмак, який має реальні можливості перевершити свого попередника.  

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі