Субота, 19:33, 25.04.20

Рейтинг
8 0
Переглядів
4662

0
0
У цій статті згадуються

 

0addd8fe22bc8ba2a26cd9ef82ad419a-full.jpgКомпанія ДТЕК, власником якої є Ренат Ахметов зупиняє роботу найпотужніших у країні шахт та гірничо-збагачувальних комбінатів. Навколо цієї події розгортається справжня інформаційна війна.

Держава традиційно програє, демонструючи свою слабкість.

На при кінці 90-х Ахметов розпочав агресивну експансію вугільної галузі. Держава, в особі президентів: Кучми, Ющенка і Януковича здорово з цим допомагала, віддаючи йому з порушенням законів   підприємства в оренду, а деякі і в концесію. Вражало те, що відбувалося це з однією умовою: інтереси держави взагалі не обговорювалися, в рахунок бралися тільки інтереси Ахметова.  

Якщо коротко, то на протязі десятиріччя ДТЕК проваджував політику економічного вампиризму.  Спочатку в суспільство був запущений меседж про  те що, начебто вугільні шахти неприбуткові і потребують від держави дотацій. Якщо пам’ятаєте,  про це кричали з кожного телевізора.  Потім, дуже швидко запрацювала схема.

Від неї вигравали всі учасники. Що ж вона давала?

1.Ахметову надходження великих коштів на утримання підприємств за рахунок держави. Прибуток в чистому вигляді залишався йому. Тобто затратна частина залишалася державі і ми її,  як платники податків  сплачували, а прибутки від вугілля отримував власник.

2.Завдяки безпринципній позиції держави в країні народився цілий прошарок під назвою - вугільна мафія. Це гендиректорат тих вугільних об’єднань, які ще залишилися в державні. Вони теж отримали дозвіл  безкарно  розкрадати державну дотацію, яка тепер також йшла і до них. Крім того, штучно доводячи свої підприємства до банкрутства, мафія організовувала видобуток вугілля не в промисловий спосіб, а на молотках. Цей обсяг взагалі ні де не рахувався і кошти від реалізації вугілля йшли прямо в кишені злочинців.  

Таким чином держава, надавши можливість Ахметову красти підприємства, а згодом і бюджетні кошти, стала заручником ситуації. Тепер вона була вимушена віддати цілу галузь на безконтрольне володіння  вороватому гендиректорату аби тільки той не підіймав шуму. За це генеральні директора об’єднань стабільно забезпечували київську верхівку слухняним електоратом. Всі ми пам’ятаємо, як шахтарі дружно схиляли голови спочатку перед Януковичем потім і перед Тимошенко.   

В цій схемі було   замішано багато людей,   починаючи з керівників підприємств   і закінчуючи губернаторами.  Але це окрема тема, на яку необхідно виділити додатковий час.

Тому продовжуємо. …ДТЕК, намагаючись ухилитись від сплати податків, на протязі всіх цих років, необґрунтовано підвищував собівартість  вугілля. В результаті «успішний» менеджмент Ахметова  докерувався до того, що вугілля стало не конкурентоспроможним. Не вкладаючи в модернізацію підприємств, в інфраструктуру міст, скорочуючи штат, висмоктавши  всі соки з шахт і гірничо-збагачувальних комбінатів, Ахметов зараз намагається не тільки повернути ці вбиті  промислові одиниці державі, а ще й і звинуватити її в цьому. Не здивуюсь, що наступним кроком ДТЕК спробує, через суд отримати від України компенсацію за втрати.

Ахметовим готується нова афера, йому вже  не потрібні шахти,   він зараз дуже успішно займається зеленою енергетикою і намагається знову  залишитися монополістом на ринку енергетики. От тільки для нас це не є свято, бо квТ зеленої електроенергії від Ахметова коштує більше ніж в будь якій країни Європи.

А що ж держава?

А держава знову беззуба, вона не знає що робити і це при  тому, що тільки за незаконне привласнення державних підприємств, за розкрадання в особливо крупних розмірах державних коштів, за невиконання умов соціального партнерства, його можна не тільки притягнути до відповідальності, а і повернути не один мільярд доларів в державу. А ці ж  гроші  потім можна направити на розвиток вугільної галузі,...чому ні?

Я розумію, що сказати легше ніж зробити, тим не менш у держави є всі необхідні для цього інструменти. Влада, використовуючи їх, може позбутися будь яких монополій. В першу чергу  це стосується монополії на видобуток надр, енерго і теплогенерації, фармакології і інш.

Зі свого боку стверджую, що:

по-перше: Держава може бути ефективним власником, якщо тільки буде тримати за шкірку тих, хто нахабно її розкрадає.  І це не означає, що шахти не можна приватизувати, навпаки їх можна і продавати, і утворювати з них акціонерні товариства, єдине про ще не потрібно забувати державі, так це за необхідністю контролювати цей процес, стосовно умов на яких ці шахти продані чи акціоновані. При не виконанні умов підприємства повертаються державі і знов виставляються на конкурси. Так працює весь світ;

по-друге: вугільна галузь є прибутковою. Я це доказав наприкінці 90-х, коли взяв в оренду не працюючу шахту, відновив її і вона почала грузити 1000 т. вугілля на добу. Якщо робити чесно, то прибутки не тільки покривають постійні затрати, а ще й і дають можливість розвивати підприємство і його модернізувати. Але ж на той час держава знищувала такі шахти, щоб не створювати конкуренції  різним хитрим компаніям, як ДТЕК.

Навіть і в цих умовах, коли галузь лежить на боку, а тут ще й і Ахметов в черговий раз намагається нас обдурити,  не бачу трагедії. Що потрібно, на мою думку, зробити в першу чергу:

1.      Згідно норм закону притягнути  Ахметова до відповідальності і повернути вкрадені кошти в бюджет. Розумію, …складно, але ж потрібно колись починати робити правильні речі.

2.      Запустити ринок цінних паперів, який дасть можливість запаси вугілля використовувати на отримання дешевих кредитів і інвестицій.

3.      Провести ретельну ревізію шахт, звільнити їх від штучно створених боргів по зарплатах, штрафів і пені. Провести реструктуризацію боргів за електроенергію.

4.      Знизити зелені тарифи до європейських.

5.      Провести антимонопольне розслідування за всіма обленерго.

Ну, а після цього вирішувати, чи потрібно державі бути власником або акціонером чи ні. Впевнений, що при такому підході до справи наші шахти не пропадуть, люди залишаться з робочими місцями, а інвестори  вишикуються в чергу.

Але, як завжди є одне але. Для всього цього потрібні ті у кого є не тільки досвід і знання,   а і міцний дух з  бажанням це робити.  

 

 

 

 

 

Коментарі

Да когда ж оно, сука, нажрётся?!!!
Узнал фото. Как вас там еще не поубивали. Захватить шахту Ахметова, для этого нужно иметь крепкие яйца. Вы его тогда унизили на весь мир. Но. зато спасли дофига и больше шахтеров от увольнения. Респеткт!
Панове радлюди, ДЕРЖАВА - ЦЕ ВИ!!!
І доки ви будете свідомими сраколизами, доти у нас все й гіршатиме.
Пропагуйте хоч концепцію Закону "Про пряму залежність прибутків держуправлінців від добробуту населення на підпорядкованих їм територіях " і вам почне розвиднятися.
Дмитро Клець. 096 233 67 23.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі