Блоги → Перегляд

Про гру в політичні наперстки

Понеділок, 19:33, 14.09.20

Рейтинг
0 0
Переглядів
753

0
0

Передвиборчий блюз цього разу писати не буду. Лише нагадаю, що я його співав 5 років тому (https://politiko.ua/blogpost129758). За когось агітувати також не збираюся. Кожний має приймати рішення згідно із своїми уподобаннями, ілюзіями та інтелектуальним рівнем.

Але деякими розміркуваннями та порадами відносно самого процесу вибору все таки хочу поділитися. Загалом віддати голос і зробити вибір, це - не синоніми.

По-перше, треба не забувати, що вибори в нас наближаються саме місцеві. Тому гасла на кшталт "Зробимо референдум", "Врятуємо медицину", "Знизимо тарифи" т.т.і можна відразу віднести до пустого свисту. Бо такі проблеми не вирішуються на місцевому рівні. Ну хіба що ви прихильник ідеї побудови комунізму в окремо взятому дворі.

По-друге, якщо хтось у разі обрання обіцяє боротися з корупцією, то на нього також можна не звертати увагу. Бо для цього мандат не потрібний. Він не додає додаткових привілеїв у цій царині. Навпаки - надає доступ до розпилу місцевого бюджету. Краще запитати де він вже її поборов.

По-третє, про боротьбу з магнатами також не слід вірити. Бо основою олігархічного управління є сама пропорційно-партійна система виборів. Якщо якась політична банда когось внесла до свого списку, то це означає, що з "татусем" ця кандидатура узгоджена. І це варто не забувати.

Стосовно мене. Я - прихильник мажоритарки з двома турами та цензом осілості не менше 5 років в окрузі. То вагався, чи варто взагалі брати участь у тих виборах, що не відповідають моїм поглядам? З іншого боку, що змінить мій бойкот? Піти та намалювати на бюлетені член - теж на вихід. То вирішив діяти наступним чином:

1 Якнайбільше дізнатися про кандидатів (не залежно від кольору прапорів, під якими він іде) - хто такий, звідки, чим славетний, від яких "партій" раніше виступав...

2 Зрозуміти, хто кінцевий бенефіціар "партії", яка висуває конкретного кандидата, і які в нього зацікавлення.

3 Оцінити можливі шкідливі наслідки від діяльності кожної окремої зграї політичних попів, а також що відбуватиметься у разі їхнього посилення чи послаблення за рахунок підтримки іншої.

4 Проаналізувати (без урахування безкоштовної гречки) реальні можливості і ресурси обранців.

5 Або зробити вимушений вибір найменшого лайна, або псувати бюлетень.

З мого погляду влада не буває хорошою. Вона може лише або бути прийнятною, або нестерпною. Тому не треба сподіватися на дива. Достатньо того, щоби вона не заважала вам працювати і робити корисні справи. А як ще буде від неї користь - можна вважати це приємним бонусом.

Також варто пам'ятати, що серйозні політичні сили не ліпляться за один-два місяці перед виборами з того, що підпало під руку. Справжнє партійне будівництво - це тривалий поступовий процес. А як раптом в певний час як гриби виростають якісь нові, то це - лише тимчасові проекти. Деякі з них навіть не мають по за виборами своїх стаціонарних офісів. То про що мова? Чи можуть такі сили щось гарантувати, як вони далі виборчих штабів не в здатні організувати взаємні контакти з виборцями?

А тепер поглянемо, що маємо. "Європейська солідарність" наспіх утворене з уламків БПП, "Народного фронту", "Самопомочі" та інших інгредієнтів угруповання заточене під одного лідера. Фактично то - його власність. "Слуга народу" зібрання випадкових істот без досвіду політичної діяльності і конкретних цілей. "Пропозиція" - швидко переформатований під ці вибори "Укроп" з домішками інших політичних трупів. ОпБл, ОПЗЖ, Відродження, Наш край - різноманітні клони ПР та позаштатного УВ. "Демсокира" - популістське утворення, помітне лише на фоні гучних подій. Торік запевняли, що "Сила людей" формується знизу та орієнтована на потреби посполитих. Де вони за рік поділися? А потреби залишилися. "Голос" - втратив голос. Можна проводити ребрединг. Вілкул раптом зробив якусь "Перспективу". Ще можна пригадати, що у ВР під вивіскою "Батьківщина" сидять особи, які мають власні політичні проекти - "Основа" і "Справедливість".

Чи треба ще щось пояснювати?

І останнє. За що зараз іде боротьба? Що дають місцеві вибори для різноманітних політичних шахраїв?

Перше: отримати доступ до контролю та перерозподілу місцевих бюджетів (звісно, що не з філантропських намірів)

Друге: формувати потрібні ним електоральні настрої для майбутніх виборів до центральних органів.

Поки все....

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі