Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ

Вівторок, 13:03, 27.10.20

Рейтинг
5 0
Переглядів
396

0
0

ДІАЛОГИ

205

УЧЕНЬ. Учителю, що являє собою бажання?

УЧИТЕЛЬ. Бажання представляє собою тонку форму обумовленості живої істоти. Господь виконує бажання людини настільки, наскільки вона того заслуговує, або з метою випробування. Сама людина не всемогутня, щодо виконання своїх бажань.

206

УЧЕНЬ. Учителю, навіщо Бог дає людині можливість робити як праведні, так і гріховні вчинки?

УЧИТЕЛЬ. Господь дає можливість живій істоті здійснювати праведні вчинки, щоб вона могла вознестися; Господь також дає їй можливість грішити та відправитися у пекло, тобто на нижчі матеріальні планети. Душа наділена свобідною волею і сама робить вибір між добром і злом.

207

УЧЕНЬ. Учителю, хто на Землі вважається представником Всевишнього Господа?

УЧИТЕЛЬ. Такими представниками вважаються духовні учителі, гуру, адепти, окремі релігійні діячі. Представник Господа ніколи не проголошує себе Богом, але йому слід виявляти таку ж повагу, як і Всевишньому Господу, тому що він володіє досконалими знаннями про Бога.

208

УЧЕНЬ. Учителю, що означає термін «обумовлені душі»?

УЧИТЕЛЬ. Поки людина ототожнює себе з тілом, вона вважається обумовленою душею. І лише після того, як усвідомить справжню власну сутність, вона піднімається до стадії урівноваженості та звільняється від обумовленого життя.

209

УЧЕНЬ. А це означає…

УЧИТЕЛЬ. Що людина більше не зобов’язана народжуватися у матеріальному світі і після смерті зможе досягти небесної обителі.

210

УЧЕНЬ. Чи правда, що таку людину можна вважати безгрішною?

УЧИТЕЛЬ. Коли жива істота звільняється від прив’язаності до матеріальних предметів і від ненависті, вона стає безгрішною та достойною увійти в Небесну Обитель.

211

УЧЕНЬ. Учителю, яка ознака людини, котра досягла духовної самореалізації?

УЧИТЕЛЬ. Основною ознакою є те, що така людина не обдурена помилковим ототожненням свого істинного «я» зі своїм тілом, тобто вона не введена в оману матеріальною ілюзією, сприймаючи грубе тіло за душу. Така людина особливо не радіє, коли здійснюються її прагнення, і особливо не сумує, коли щось втрачає. До  другої ознаки відноситься уміння обходитися у зрілому віці без сексуального задоволення. З точки зору матеріального світу найвищою насолодою є насолода статева. Весь земний світ крутиться навколо цього, і матеріаліст важко працює та накопичує багатства, маючи в підсвідомості подібну думку.

212

УЧЕНЬ. Невже людина, яка служить Всевишньому Господу, ніколи не думає про секс?

УЧИТЕЛЬ. Віруюча людина намагається уникати нерегульованих статевих задоволень. Свою надлишкову сексуальну енергію вона сублімує в роботу, творчість, яку присвячує Господу.

213

УЧЕНЬ. Учителю, по правді кажучи, чи не здається Вам, що для молодої людини штучне стримування себе від статевих потреб виглядає якось неприродно?

УЧИТЕЛЬ. Для цього є таке поняття, як урегульовані статеві стосунки, тобто офіційний шлюб. Все, що виходить за ці рамки, вважається розпустою і не схвалюється Священними Писаннями. Духовна самореалізація і неупорядковані сексуальні насолоди, чи як написано в Біблії – перелюб, погано поєднуються одне з одним.

214

УЧЕНЬ. у зв’язку з цим, хочу довідатися ще й про наступне: чому у Священних Писаннях так суворо засуджуються неурегульовані статеві стосунки, тобто перелюб?

УЧИТЕЛЬ. Тому що такі гріховні насолоди служать причиною безперервного матеріального існування душі. Чим більша прив’язаність до матеріальних насолод, тим сильніше людина заплутується в матеріальних стражданнях.

215

УЧЕНЬ. Учителю, що потрібно для того, щоб впевнено просуватися шляхом духовної самореалізації?

УЧИТЕЛЬ. Той, хто впевнено просувається зазначеним шляхом, повинен навчитися керувати збудниками матеріальних почуттів. До таких збудників відноситься розум, гнів, шлунок, геніталії і язик.

216

УЧЕНЬ. Але якраз через незадоволені матеріальні бажання найчастіше виникає гнів, роздратування…

УЧИТЕЛЬ. Саме тому слід постійно навчатися керувати власними очима та власними думками. Той, хто в змозі так чинити, вважається пізнавшим себе, і він щасливий та черпає задоволення від свого перебування у стані духовної самореалізації.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі