Блоги → Перегляд

Темна сторона виноробного бізнесу Анатолія Полоскова

Вівторок, 10:17, 15.12.20

Рейтинг
0 0
Переглядів
1408

0
0

b27b18240d5f04b99061da0ed78352d7.jpg

Після офіційного призначення Анатолія Полоскова губернатором Закарпаття мій телефон розривався цілий день. Писали друзі, колеги й навіть деякі журналісти. Все моє оточення з колишніх співробітників СЕС та Держпродспоживслужби в шоці від того, що відбувається. Свого часу ми всі постраждали від конфліктів з керівництвом "Шато Чизай" та сподівалися на те, що колись справедливість переможе. Але Полосков не тільки уникнув покарання за свої дії, а тепер став головною людиною в Закарпатській області.

Для повноти картини повідомляю, що порушення, які з 2012 року регулярно фіксуються на об'єктах виноробної компанії "Шато Чизай", є дуже важкими. Вони стосуються грубих порушень технологічного процесу, використання неякісної сировини та відсутності медичних книжок у фахівців. Наприклад, більшість перевірок з боку СЕС, а пізніше Держпродспоживслужби, проводилося за фактом скарг споживачів, які повідомляли про різке погіршення самопочуття після вживання продукції Чизай. На жаль, після візитів на виробництво, накладення штрафів та приписів про усунення порушень через місяць історія з масовими отруєннями повторювалась. Надалі керівництво СЕС взагалі стало ігнорувати інформацію, що поступала про Чизай, а багато тих, хто займався перевірками виноробні, за різними приводами звільняли. Втім, саме закриття Державної санітарно-епідеміологічної служби також багато експертів пов'язують із помстою з боку Полоскова.

Саме я зіткнувся із впливовістю директора "Шато Чизай", коли вже працював в Держпродспоживслужбі в 2018-2019 роках. На моїй пам'яті, ця компанія за останні роки стала абсолютно недоторканною на алкогольному ринку України, незважаючи на критичне перевищення шкідливих речовин у продукції, наприклад, пестициду біфеназату й фталатів. На мою думку, уникнути будь-яких перевірок та зауважень контролюючих органів, Полоскову досі допомагає заступництво людей з Банкової. При цьому здоров'я споживачів та репутація закладів, що купують Чизай, нікого не турбують. Наприклад, так було, коли прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом отруєння в серпні 2019 року на весіллі в місті Рогатин Івано-Франківської області (троє осіб померли у лікарні). Нашу експертизу про наявність сульфатних спиртів у вині цілком переписали, та в розслідуванні змінили "Чизай" на якийсь склоочисник. Після цього я остаточно вирішив звільнитися з Держпродспоживслужби.

Хотілося б зазначити, що Полосков та його підлеглі виготовляють різне вино за якістю. Найризикованішою для споживача є продукція вартістю до 150 гривень. Кількість постраждалих за останні 8 років від такого вина по всій Україні може доходити до 350 тисяч осіб. Тут і летальні випадки, і захворювання на онкологію. Судячи з усього, під час губернаторства Полоскова "Шато Чизай" може взагалі не морочитися щодо якості та безпечності продукції. У свою чергу, це може призвести до отруєння громадян ЄС, Ізраїлю, Канади та інших країн, куди вино активно постачається. Тут вже йдеться про удар по репутації всього українського експорту.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі