Блоги → Перегляд

Угорська алкомафія: чи правдиві чутки про нового губернатора Закарпаття?

Четвер, 10:47, 17.12.20

Рейтинг
0 0
Переглядів
1444

0
0

28c0aebc58d2f0048c6d43ec02b3b5f1.jpg

Нещодавня викривальна стаття про "темний бік" виноробницького бізнесу новоспеченого голови Закарпатської ОДА сколихнула інтернет. Відгуки та думки ринули з усіх кінців, зливаючись в інформаційний ґвалт. Одні підтримали критику на адресу титулованого українського шато, інші поспішили стати на захист улюбленого "бюджетного вінішка". Треті взагалі угледили в нападках на продукцію виноробні підступи конкурентів Полоскова, причому як комерційних, так і політичних, та вже охрестили статтю "замовною".

Звичайно, наша молода ініціативна група "Пильний погляд" не могла пройти повз, і ми вирішили провести власне розслідування, щоб у всьому розібратися. З цією метою ми заслали в "Шато Чизай" нашого інсайдера і ось що з цього вийшло.

За паном наша людина (ім'я та обличчя не розкриваються в інтересах особистої безпеки цієї персони) мала влаштуватися у відому виноробню робочим, із чим вона успішно впоралася. Зателефонували за контактним номером, приємна дівчина-менеджер швидко підібрала вакансію та запросила на умовну "співбесіду". І вже на цьому етапі почалися порушення: при прийняті нашого інсайдера на роботу працівники шато дійсно не перевірили наявність у нього медичної книжки - повірили на слово. З усіх документів тільки побіжно оглянули паспорт і після пари формальних запитань затвердили. Про укладення трудового договору та будь-які гарантії з боку працедавця тим більше не йшло жодної мови. Ось таким нехитрим чином доступ на виробництво вина, яке потім розійдеться по українських магазинах, отримав ніким не перевірений "мімокрокоділ".

Однак у порівнянні з тим, що відкрилося нам далі, усе вищезазначене - лише дитячі пустощі. Як виявилося, за гарним фасадом, який працівники шато гордовито демонструють екскурсійним групам, приховується вельми скромна виробнича потужність, яка, м'яко кажучи, не дозволяє забезпечити кожний алкомаркет України якісним вином. А сам виробничий процес при цьому чітко поділяється на дві частини: в розкішних льохах витримується добротне дороге вино "для людей", а в прихованих від стороннього погляду підсобках із порошку та м'язги розводиться вино подешевше - для масового споживача. Перше - на експорт та для "своїх", а друге - на внутрішній ринок. І щоб зрозуміти, який із двох варіантів у вашому келиху, не треба бути сомельє.

Про дотримання технології знову ж, як заведено в подібних випадках, мова не йде. Перевіряти на себе не ризикнули - лікарні зараз переповнені - але, дивлячись на ось такий "піно-нуар", охоче віриться в усі ці історії про отруєння та гнівні відгуки в інтернет-магазинах.

Що не дивно, самі працівники виноробні не горять бажанням вживати свій продукт, а на питання на кшталт "а що перевірка?", "а якщо раптом комісія - це ж скандал!" відповідають лукавою напівусмішкою, мовляв, "у господаря все схвачено". Та й взагалі під час спілкування з персоналом у нашого інсайдера склалося враження, що директор виноробні - це така всесильна невразлива персона, могутнє закарпатське божество. І, як виявилося, небезпідставно.

В діалогах із іншими співробітниками раз по раз виникали натяки на багаторічну тісну дружбу Полоскова із видними представниками угорської громади. Побутує думка (хоча нам її озвучили більше як факт), що саме завдяки їй директор "Шато Чизай" свого часу отримав вихід на європейський ринок - через Угорщину. І у цьому світлі поділ виробництва на дві полярні частини починає грати новими фарбами. Ширяться чутки, що зародився цей зв'язок ще задовго до того, як Полосков вдарився у виноробство, в період його роботи у банківському секторі, і в подальшому не раз ставав губернатору-виноробу у пригоді. Навіть саме призначення Полоскова на посаду голови Закарпатської ОДА деякі "наближені" директора однозначно пов'язують із його дружбою з лідерами громади а також, цитата, тим, що "вітер змінив свій напрямок". Під цим, очевидно, ухильно маються на увазі нещодавні події зі спецперевіркою СБУ та черговим скандалом із угорським урядом. В подібних декораціях призначення на посаду губернатора Полоскова, який користується особливою довірою у угорців, виглядає як елегантний дипломатичний компроміс. На ті ж думки наштовхують і останні висловлювання новоспеченого голови у підтримку етнічних меншин Закарпаття.

Показово й те, що Полосков вже претендував на цю посаду раніше, у 2019 році, але тоді призначили Ігоря Бондаренка. Судячи з усього, політична кон'юнктура тоді була не настільки сприятливою для політичного врожаю. Але це лише версія, а ось вірити в неї чи ні - вирішувати вам.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі