Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ

Субота, 11:00, 02.01.21

Рейтинг
9 0
Переглядів
577

0
0

ДІАЛОГИ

445

УЧЕНЬ. Значить, сповнені гординею живі істоти, які виявили свою непокору Всевишньому, опинилися закутими в кайдани матеріальної природи?

УЧИТЕЛЬ. У цей матеріальний світ, сповнений хвороб і страждань, їх затягло помилкове его. Але коли жива істота припиняє втілюватися в матеріальному світі  і повертається назад у Світ Духовний, вона відновлює своє духовне тіло, в якому може зрідка спілкуватися з Господом, своїм Творцем. На духовних планетах кожна душа має своє індивідуальне тіло, яке в чомусь нагадує духовне тіло Всевишнього Господа. Там вона насолоджується співтворчістю з Богом та вічним блаженством.

446

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чому планети Сонячної системи та інших космічних систем тримаються вкупі і не розлітаються в різні сторони?

УЧИТЕЛЬ. Як відомо, всі планети плавають у космічному просторі, де немає ні повітря, ні гравітації (тяжіння). І це відбувається завдяки присутності однієї з вищих енергій Всевишнього Господа. Така енергія як душа, котра присутня в кожному тілі і в кожній планеті, підтримує у невагомості кожну планету, як душа людини підтримує людське тіло. Завдяки цій невидимій і безмежно могутній енергії, планети, які рухаються у космічному просторі, тримаються вкупі, тобто всі рухомі і нерухомі предмети залишаються на відведеному для них місці.

447

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, яка з трьох матеріальних енергій Всевишнього вважається найбільш сприятливою для живої істоти?

УЧИТЕЛЬ. Згідно зі Священними Писаннями, діяльність під впливом енергії доброчинності вважається найбільш сприятливою для просування по шляху звільнення від матеріальної залежності. З іншого боку, ті, хто діє під впливом енергії пристрасті та невігластва, не мають жодної можливості звільнитися. В результаті вони або залишаються у цьому світі людськими істотами, або опускаються до рівня тварин, або на ще більш низькі рівні життя.

448

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, що означає дотримуватися аскетизму?

УЧИТЕЛЬ. Аскетизм – це певні зобов’язання, які накладає на себе людина по відношенню до тіла, розуму і язика. Без аскетизму жодна жива істота не може досягти звільнення від цупких матеріальних тенет. Людина-аскет не повинна мати статевих стосунків з жінками ( у зв’язку з цим у Писаннях рекомендується практикувати аскетизм після 50-ти років), вона повинна вести цнотливе життя та займати свій розум вивченням релігійної літератури для поглиблення духовних знань.

449

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, наскільки непорушною є заповідь «не вбий»?

УЧИТЕЛЬ. Ця заповідь означає, що людина не повинна відбирати життя у будь-якої іншої живої істоти. Не слід думати, що коли душа не гине навіть після знищення фізичного тіла, то не існує й шкоди в убивстві людини чи тварини. Якщо одна людина вбиває іншу людину, вона тим самим позбавляє останню можливості відпрацювати свої попередні кармічні борги (якщо, звичайно, сама смерть не являється таким відпрацюванням, тобто спокутуванням). Але іноді в житті бувають випадки, коли іншого вибору не існує, і людина, захищаючись, має право зупинити агресивного нападника навіть шляхом спричинення йому смерті. Таким нападником може бути як людина, так і тварина. Звичайно, при найменшій можливості священний обов’язок кожного - уникати кровопролиття, бо написано: «Кров за кров; хто вбив, того вб`ють». Саме таку відплату отримає кожен вбивця, якщо не в нинішньому, то обов’язково в наступному житті, згідно з вищим законом справедливості.

     Ті ж, хто прагне до прогресу в духовному житті, не повинні вбивати ні людей, ні тварин. Тварини також еволюціонують шляхом транс міграції з одних видів тваринного життя в інші. Якщо вбито якусь тварину, то її еволюція затримується, тобто їй знову доведеться повернутися в цю ж саму форму життя, щоб завершити встановлений термін існування в ній, і лише після цього природно перейти в інше тіло. Те ж саме стосується і людини, життя якої було достроково перервано насильницьким шляхом. Тому прогрес живих істот не повинен стримуватися примусово.

450

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, що означає «бути стриманим»?

УЧИТЕЛЬ. Навіть якщо хтось провокує нас, ми повинні стримувати свій гнів, бо як тільки гнів заволодіє людиною, все її тіло вважається оскверненим. Гнів породжується енергіями пристрасті і невігластва, тому людина, яка перебуває під впливом енергії доброчинності, повинна утримуватися від гніву. Для цього не слід шукати недоліків в інших або намагатися виправити їх без особливої потреби. Звичайно, якщо злодія назвати злодієм, то це не являється прискіпуванням, але якщо злодієм назвати чесну людину – це великий проступок, гріх для того, хто прагне до розвитку свого духовного життя. Слід завжди бути дуже обачним і скромним та не здійснювати жодних неблаговидних вчинків.

451

УЧЕНЬ. А що означає поняття «рішучість»?

УЧИТЕЛЬ. Рішучість означає, що не слід впадати у відчай, намагаючись чогось досягти. Якщо спроба закінчується невдачею, не слід жалкувати про це, але необхідно продовжувати свій шлях з терпінням та твердістю.

452

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, поясніть, що означає «сила»?

УЧИТЕЛЬ. Слово сила частіше відноситься до державних службовців, військових і правоохоронців. Вони завжди повинні бути дуже сильними, щоб мати можливість стримувати зло та стояти на сторожі добра. Вони не повинні відмовлятися від справедливого застосування насилля. Якщо насильницькі заходи необхідні, вони повинні вдаватися до них. При цьому слід пам’ятати, що людина, яка здатна зігнути ворога, може за певних обставин проявляти милосердя. Вона може пробачити незначні образи та проступки.

453

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, а що означає поняття «нечистий на руку»?

УЧИТЕЛЬ. Воно означає, що людина займається шахрайством. Чистота стосується не лише розуму і тіла, але й вчинків людини. Шахрайство найбільш розповсюджене серед людей, які займаються комерційною діяльністю. Існують шахраї і серед державних службовців. Таких людей не слід допускати до влади, щоб вони не мали можливості приймати участь в сумнівних операціях.

454

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, що таке «відсутність прагнення до почестей»?

УЧИТЕЛЬ. Це поняття здебільшого відноситься до людей, зайнятих фізичною працею, робітників і селян, які згідно зі Священними Писаннями утворюють нижчу з чотирьох суспільних каст. Їм не слід гордитися без причини та задирати носа. Обов’язок дрібних службовців, робітників і селян виявляти повагу до представників вищих класів заради підтримки суспільного порядку.

455

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чим відрізняється людина з демонічним характером від людини віруючої?

УЧИТЕЛЬ. Демони, не дивлячись на те, що самі не дотримуються релігійних принципів, хочуть показати іншим свою релігійність та духовний розвиток. Вони завжди проявляють пихатість, гордовитість, хизуючись своєю освітою та багатством. Такі люди хочуть, щоб інші поклонялися їм, і вимагають до себе поваги, хоча насправді зовсім не заслуговують на неї. Вони приходять у сильний гнів через дрібниці, їхня мова груба, часто з нецензурними висловлюваннями.

     Такі люди не знають як слід і як не слід чинити та як себе правильно поводити. Кожен вчинок вони здійснюють з власної прихоті та керуються при цьому лише власними бажаннями. Вони не визнають авторитетів. Зазначені люди набувають демонічних властивостей ще на початку свого життя і, по мірі росту, нарощують усі ці несприятливі якості.

456

УЧЕНЬ. Тобто, жодна жінка не знає, кого вона народить: добру людину чи демона?

УЧИТЕЛЬ. Батькам майбутньої дитини, не дано цього знати.

 

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі