Четвер, 23:56, 07.01.21

Рейтинг
250 0
Переглядів
3726

0
0
У цій статті згадуються

 

«Взяття Капітолію: невдала спроба перевороту»

або

«Демократичний режим не терпить – революцію, яка ж його привела до влади»

В листопаді 2020 року в США пройшли чергові вибори президента, згідно результатів голосів виборців перемогу здобув демократ Джозеф Байден над чинним президентом-республіканцем Дональдом Трампом. Офіційні результати виборів президента США 2020 року, мали і були оприлюднені 6 січня 2021 року. Хоча фактично, ще осінню було відомо, що демократ Байден здобув перемогу і 20 січня 2021 року відбудеться його інавгурація, як 46-го президента США. Проте 6 січня 2021 року, ще чинний президент США - Дональд Трамп, який вважає вибори сфальсифікованими, закликав своїх прихильників не визнавати ці результати.

В результаті у Вашингтоні з’явився багатолюдний мітинг біля Капітолію, який згодом переріс у зіткнення з поліцією. Натовп прихильників Трампа, таки зміг увірвався до Конгресу (в будівлю Капітолію) та зірвати встановлення результатів виборів. Американських конгресменів евакуювали. Під час зіткнень у соцмережі потрапило відео, на якому чутно постріл у приміщенні Конгресу та видно, як одна з жінок у натовпі протестувальників падає з важким пораненням у груди. Згодом стало відомо, що жінка померла. Як виявилося загибла була ветераном військово-повітряних сил США з Сан-Дієго. За даними поліції, вона і ще кілька людей увірвалися у зал засідань Конгресу. У свою чергу їм протистояли поліцейські в штатському, один з них дістав зброю та вистрілив. Жінку доправили у лікарню, де вона згодом померла. Її ім'я не озвучують, поки про смерть офіційно не повідомлять родичів.

Мер Вашингтона Мюріел Баузер та начальник поліції округу Колумбія Роберт Конті повідомили, що загалом у заворушеннях на Капіталійському пагорбі загинуло четверо людей. Крім згаданої жінки, також на території Капітолію виявили ще трьох загиблих - жінку та двох чоловіків. Точні причини смерті не називаються. Також постраждали щонайменше 14 поліцейських: двох госпіталізували - один з них отримав серйозні травми після того, як його затягли у натовп, а іншого поранили в обличчя. За словами начальника поліції округу Колумбія Роберта Конті - станом на 21:30 за місцевим часом у районі Капітолія арештували, як мінімум 52 людей: чотирьох - за носіння вогнепальної зброї без ліцензії, одну особу - за носіння забороненої зброї, 47 - за порушення комендантської години і незаконний в'їзд в місто. Комендантську годину у Вашингтоні оголосили з 18:00 (6 січня – за місцевим вашингтонським часом) через заворушення. Ще поліція Вашингтона заявила, що біля Капітолійського пагорба виявили і знешкодили два саморобних вибухових пристрої. Один з них був неподалік будівлі Національного комітету Республіканської партії.

Після кількох годин сутичок поліція і спецпризначенці витіснили прихильників Трампа з Капітолію. Ще після початку заворушень Дональд Трамп закликав людей розійтися по домівках, але при цьому повторив твердження про те, що у нього вкрали перемогу на виборах. Згодом соцмережі Twitter, Facebook, YouTube та Instagram заморозили аккаунти Дональда Трампа, щонайменше на добу через його звернення до своїх прихильників із заявами про "вкрадену перемогу" і фальсифікацію виборів. У компанії Facebook так пояснили видалення відео: "Ми видалили його, адже вважаємо, що воно сприяє ризику насильства, а не знижує його". YouTube заявив, що видалив відео, тому що воно "порушувало правила, поширюючи брехню про підсумки виборів".

А в той час Пагорб біля Капітолію оточувала поліція, проте групи демонстрантів все ще залишилися у Вашингтоні - люди з прапорами і гаслами на підтримку Трампа заповнили Національну алею в центрі американської столиці. Режим надзвичайної ситуації у Вашингтоні продовжили на 15 діб - до інавгурації нового президента Джо Байдена (20 січня). А Конгрес все ж таки зміг відновити офіційне встановлення результатів президентських виборів.

Відійшовши трохи від сучасних перепитій, щодо захопленню Капітолію, слід таки згадати, що востаннє його захоплювали британські війська у 1814 році. Це було під час Англо-американської війни 1812-1815 років. Дана війна, тоді була спричинена втручанням Великої Британії у торгівельні справи США та намаганням Сполучених Штатів у свою чергу окупувати територію Канади. Конгрес розраховував розширити територію США за рахунок Канади та Флориди. Тому 18 червня 1812 року президент і Конгрес оголосили війну Великій Британії. Проте впродовж 1814 року США  загрожувала повна поразка, особливо після перемоги над Наполеоном Бонапартом в Європі, Велика Британія направила великі сили на боротьбу з американцями, а уряд США до осені був неплатоспроможним. Тоді у 1814 році, після розгрому французьких військ Наполеона Бонапарта у Парижі, британська армія вважалася на той час передовою у світі. В результаті у тому ж 1814 році британські війська окупували Вашингтон в окрузі Колумбія і спалили багато будинків, в тому числі і перший Білий Дім. Капітолій також був захоплений і підпалений, він зазнав значних руйнувань. Проте несподівано американці змогли розбити британський флот в бухті Платтсбурга, і позбувшись підтримки флоту, британські сухопутні сили, які знаходилися на території США, були вимушені відступити до Канади. Переговори щодо мирного договору почалися в червні 1814 року і 24 грудня був підписаний Гентський договір (місто Гент, тоді Нідерланди, а тепер Бельгія), що відновив довоєнний статус-кво, але не вирішив територіальних і економічних суперечностей між США та Британією, які спричинили війну. Ця війна також отримала назву «Другої війни за незалежність» (саме така назва прийнята в американській історіографії).

P.S.

Враховуючи ті події, які відбуваються нині у Вашингтоні, та ті події, які відбулися в кінці травня і на початку червня 2020 року, через виступи афроамериканців, тобто чорних - можна довести, що навіть сама «цивілізована країна» на світі, як США, може також дійти до масових безладів та заворушень. Я оце зараз згадую події в Україні у кінці 2013 та на початку 2014 року, які увійшли в історію під назвами «Майдан-2» та «Революція гідності» (хоча суть цих подій суперечить змісту поняття – революція), і сміюся з тих, хто казав, що українці – «варвари» і «ганьблять» Україну на весь світ! Бо тут слід згадати про недавні виступи проти Путіна у місті Владивосток (липень-серпень 2020), початок заворушень і протестів в Білорусі (серпень 2020), виступи чорних в США (травень-червень 2020) і теперішні події у Вашингтоні (6 січня 2021 року), це все свідчить про те, що всі ми «смертні», і ніяка сама «ідеальна» та «супер-цивілізована» країна на світі – не застрахована від політичних заворушень, протестів, бунтів, переворотів та революцій.

Але якщо говорити стосовно самої політики, то я є прихильником Дональда Трампа, так як він є справжнім американським президентом. Чому? Бо він на протязі всіх чотирьох років свого президенства (2017-2021) намагався повернути США її стабільну могутність на планеті, яке в неї було після Першої Світової війни. Звичайно Трампа неодноразово звинувачували у расизмі, але тут слід згадати, що США стали могутніми при расовій сегрегації, яка почалася після Громадянської війни (1861-1865) на території Півдня. Тоді в південних Штатах, а згодом майже по всіх Штатах ввели Закон Джима Кроу (1890 рік), який встановлював расову сегрегацію (чіткий расовий поділ у суспільстві) та який проіснував, аж до 1964 року. А по факту расові сегрегаційні переконання в американському суспільстві тривали, впритул до 80-х і 90-х років 20 століття, коли демократія, фемінізм, «сексуальна революція», керовані американськими євреями, всерйоз не зайнялися геноцидом Білих і помстою за чоловічий Білий імперіалізм у світі (світовий імперіалізм Білих чоловіків).

В результаті діяльності єврейської демократії, яка «відчинила двері» у США в першу чергу для кольорових (арабів, африканців, азіатів, латиносів) та завдячуючи пропаганді змішаних шлюбів, кольорові нині стали більшістю у Штатах. Ця країна тримає свій економічний, військовий, промисловий, науковий, політичний потенціал, завдяки Білому населенню, яке нині всіма силами, демократи намагаються асимілювати генами кольорових. Проте Дональд Трамп розумів, що для того, аби зберегти могутність США, потрібно вберегти цю країну від навали емігрантів. Тому він споруджував «Стіну» на кордоні з Мексикою, яка стала «тимчасовим табором» для латиноамериканських біженців, обмежував в’їзд у Штати для громадян певних мусульманських країн, представники яких часто влаштовували теракти, скоротив квоти на прийом біженців зі всього світу. Трамп намагався врятувати США від наступаючої долі – країни третього світу. Бо з навалою кольорових, яка вигідна Росії та Китаю, США вийде з «Великої гри».

Чому я згадав про расову сегрегацію у США і до чого тут Трамп? Тому що американські та світові мас-медіа, часто називають прихильників Трампа – расистами. 6 січня 2021 року та взяття в цей день Капітолію у Вашингтоні тими ж прихильниками Дональда Трампа, стало також не виключенням. Особливо через ті факти, що більша половина окупантів Капітолію – це Білі! І також є світлини, тобто фото прихильників Трампа з прапорами Конфедератів (Штатів Півдня) часів Громадянської війни у США, які програли цю війну і відповідно вони намагалися зберегти рабство у Штатах. Тому Дональду Трампу закидають расизм, намагання захопити владу, спровокувати нову Громадянську війну на расовій основі ітд. Хоча, як там не було, але повернення расової сегрегації у США, тобто расового поділу суспільства, вберегло б цю країну від міжрасових конфліктів та асиміляції одних – іншими. І відповідно можна було б зберегти могутність Штатів, завдяки Білому населенню. Проте все йде до того, що кольорові перетворять цю країну на таку землю, з якої вони емігрували, тобто посіють хаос, беззаконня та економічну кризу. Те що всі лідери провідних країн засуджують дії Трампа, це не означає, що від нього всі відвернуться. Його будуть все одно підтримувати свідомі Білі люди у США, особливо англо-саксонського та німецького походження, так як він сам має це коріння.

Мені хочеться завершити цю статтю згадавши слова, уже колишнього соратника Трампа, а саме віце-президента Майка Пенса: «Ті, хто сьогодні влаштував хаос у нашому Капітолії, знайте: ви не перемогли» та ще одні його слова: «Насильство ніколи не перемагає. Перемагає свобода, і це як і раніше Дім народу. Світ знову стане свідком стійкості і сили нашої демократії - навіть після безпрецедентного насильства і вандалізму». Цими словами, як і заголовком моєї статті, я хочу сказати, що демократія не терпить бунтів, переворотів, революцій, вона їх законодавчо засуджує і карає тих, хто їх провокує і вчиняє. При тому, що сама демократія, мається на увазі сучасна, а не та справжня антична, забулася, яким шляхом вона сама прийшла, а саме – незаконним! Велика французька революція (1789 року), Війна за незалежність у США (1775-1783), «Весна народів» (1848 року), повалення монархічних режимів у Російській (лютий 1917 року), Німецькій та Австро-Угорській імперіях (1918 року) та багато інших ідентичних історичних подій (Вибачте! Але все не перерахую) встановлювали демократичний режим шляхом перевороту, насильницьким захопленням влади та звісно кровопролиттям. Тому мені смішно чути те, що демократи засуджують насильницькі спроби захоплення влади, коли ж самі їхні попередники-демократи, таким же чином колись здобували владу, тобто шляхом «безпрецедентного насильства і вандалізму», як нещодавно зазначав Майк Пенс, щодо прихильників Дональда Трампа. І гіпотеза пана Пенса щодо того, що «насильство ніколи не перемагає, а перемагає свобода» є сумнівною. Бо логічно демократія не мала б перемогти, так як сама ж насильницьким шляхом здобувала владу. Тому на останок хочеться зазначити, що законодавчо засудивши перевороти, бунти, революції, демократи себе і свій режим не врятують, бо як стверджують ревні християни – «хто прийде з мечем, той згине від меча».

Коментарі

вово, ти й сам заплутався у нікчемності свого плюрало-лібералізму. Та все одно завзято до них, сіоністів(!) лижешся.
Наснасправді ж сучасна демократія - це РІЗНОВИД ВЛАДИ, КОМАНДУВАННЯ ЛЮДИНИ ЛЮДИНОЮ. І в силу суб'єктивності кожного індивіда вона завжди буде далекою від оптимуму. Нагадую, в силу суб'єктивності самого даного оптимуму.
Але ти все одно тупо пнешся командувати ближнім і нахабно нав'язуєш іншим свої безграмотні марення.
Вчи діамат і політекономію.
vova stasyuk   18:15
+1

Пан Клецман! Ви уже дістали! Ви самі є євреєм! Ну я ж до вас не підлизуюся! Ви ще своїми новаторськими мозгами можете зрозуміти, яка різниця між лівим і правим? Ви розумієте якої ідеології я прихильник? По-друге пан Клецман! Будь-яка ідеологія це "командування людини людиною". По-третє! Я ніким тут не командую і нахабно не нав'язую свої погляди! У кожного є своя голова, і кожна голова має переварювати отриману інформацію та формувати власне бачення щодо певних питань. Я не ви! Я нікого не змушую вірити у якусь міфічну і не опубліковану новизну! І якщо ви не вивчили діамат і політекономіку, а судячи з ваших огризків на блозі, то ви не вивчили навіть "основи економіки", то йдіть самі і вчіть те, що не вивчили!
0

вово, всяка ідеологія - це брехня і махінації. Ти вже, мабуть, про це починаєш і сам здогадуватися.
І вкотре: для чого ти так люто і постійно мене оббріхуєш?
Невже ти думаєш, що це тебе так возвеличує в очах інших?
vova stasyuk   06:16
0

"Всяка ідеологія - це брехня і махінації" - в тому числі ваша "новизна".

Пан Клецман! Де я вас оббріхую? Я брешу, що у вас ваша "новизна" не опублікована, не захищена, не доведена і її ніде не можна в повному обсязі прочитати? Бо воно так насправді і є! Ваша "новизна", яку ви возвеличуєте, ніде не опублікована! А коли ви всіх називаєте "ліберало-самодурами", бо вони не пізнали вашої не опублікованої "новизни", це маразм!

Мене мої суперечки з вами, ні перед ким не возвеличують! По-друге, більшість просто уже на це не звертає увагу. Бо якби комусь це треба було, то крім мене ще хтось з вами б активно сперечався. А так як ви дуже любите в мене під статтями лишати коменти про свою "новизну", яка типу "єдиноправильна" на весь світ, то доводиться мені вступати з вами у дискусію.
як можна бути прихильником брехні? Яке повернення могутності? Те, що Трамп хотів "повернути виробництво" в США свідчить лише про одне - в його мізках рос. пропаганда і абсолютне нерозуміння світових трендів. Маск, наприклад, без допомоги трампів задав напарям...
Купляти і продавати мізги дуже вигідна справа. Але трампу це важко зрозуміти.
vova stasyuk   06:00
+1

При Трампові ВВП США ріс. Трамп кинув виклик китайській продукції, він намагався сприяти подальшому розвитку промисловості на території Штатів. В плані економіки Трамп не поганий президент. Також він зменшив квоту прийому біженців. Трамп є расистом, і він намагався зменшити еміграцію кольорового населення, яке Штати перетворює на країну третього світу. А Ілон Маск не кольоровий, тому до чого він тут? Мова йшлася про кольорових емігрантів з країн третього світу. І по-друге, бізнес Ілона Маска державний, що він має відношення до Трампа? І по-третє Трамп забороняв комусь в тому числі Маску, у Штатах і поза продавати "мізки"?
+3

Вова, це соросьонок. Нашо воно тобі - на нього час витрачати?
-1

бізнес Маска державний? мдааа... ясно. Трамп, Меркель, Байден та інші не вирішують яким буде бізнес. Трапм цього не розуміє. Дитяча хвороба лівизни в трампа. Цікаво, чи закрив би шахти трамп на місці Тетчер? Чи все-таки підтримував би лівих?
vova stasyuk   16:05
0

Ви в кінці речення бачили знак питання? Я у вас питався, яке відношення має Трамп до Маска, якщо бізнес останнього не державний! Трамп ні чий бізнес не душив, він виступав навпаки за розширення промисловості на території США, так як всі провідні американські фірми, корпорації, концерни мають свої потужності у країнах третього світу, здебільшого у пд-сх Азії. І також він намагався боротися зі засиллям китайської продукції у Штатах, замінивши її місцевою. І до чого тут ваша вугільна промисловість, якщо він її не закривав?
і ще одне - "промисловість" на території США чудово процвітає. Без Трампа.
vova stasyuk   16:11
0

На території Штатів процвітає хіба що продукція китайської промисловості, а не американської. Більша половина американських фірм мають свої потужності у пд-сх Азії. При Трампові рівень ВВП країни ріс, а не падав, бо він сам успішний бізнесмен, тому розумів, що треба для державної економіки, і все одно найбільші промислові магнати, підтримують його, а не демократа Байдена.
0

Розглядати світові економічні процеси тільки беручи до уваги США - це спрощення, якщо не говорити більш жорстко. Розмови(пропаганда)про те, що "Америка ничего не выпускает только доллары" тягнуться вже більше 10років.Говорити таке про одну з найпотужніших економік світу - не бачити слона. Точніше - людям(експертам) зав'язують очі, підводять до слона і просять на дотик описати тварину. Цікаво потім послухати - один схопив за хобот, інший - за бивень, третій - за... І потім дискутують в кого найвірогідніший орис. Уявляю Меркель, яка раптом виступила - ми повинні повернути виробництво касет BASF в Німеччину - колись кожен любитель відео чи аудіо хотів мати касету BASF. Чи прем'єр Британії раптом занепокоївся, чому всі фірми взуття перекочували в ПдСхідну Азію.
Безумовно - світовий перекіс з виробництвом в Китаї треба аналізувати, вивчати.
Але стратегічні галузі ніхто не віддає. Взяти тільки ВПК - люди навіть не уявляють, які гроші там. Коли дивишся на телескоп Хабл чи нові марсоходи, то не можеш зрозуміти, чому експерти так переймаються, що з 70х японці стали домінувати на ринку автомобілів в США. Навіть при смішній ціні палива в США, там живуть люди, що вміють рахувати. Ми говоримо про Маска, але NASA, наприклад, при плануванны польотів на Місяць, розглядає продукцію декількох недержавних фірм, не дивлячись, що людей зараз запускає зі SpaceX. Люди роблять ракети, марсоходи, зброю, літаки, а трампи переймаються могутністю. В свій час радянська пропаганда дуже переймалась тим, що маленькі япошки, переможені в 2ій світовій, викупили один з символів США - коламбію пікчерс. Рейган був би дебілом, якби переймався цим. Ну викупили - і ху сім. В президета є свої справи.
Ще раз - продавати мізки чи розміщувати виробництво там, де дешева робоча сила - це нормально. А перше - взагалі дуже вигідна справа. Я ще 20 років тому дивуввся - зробив Гейтс продукт і продає диски з дебільним W98 по 200 баксів. Продав 100 КОПІЙ - 20000. Чи ІNTEL трішки піску, заплатив інженерам і зробив проц. Скільки коштує новий проц? Ах так -жах - їх клепають в Індонезії чи Таіланді. Не важливо - 100 процесорів (ящичок) - і ти маєш 30000-40000 баксів з піску.
vova stasyuk   01:19
0

В цьому є правда! Але ми живемо не в той час, коли ми можемо повністю всі наші людські потреби задовольнити без природніх ресурсів, а лише технологічними досягненнями. Справа в тому, що США бояться війни з Китаєм. Якщо представити, що в одну мить розпоснеться Третя Світова або просто локальний конфлікт між США і Китаєм, то останні можуть для перших зробити блокаду. Мається на увазі перекрити надходження промислової продукції в Штатах. Нині в США, кожна друга річ, має китайське походження. Я пам'ятаю, десь років 12 тому, у Штатах навіть пробували організувати рух "антикитайської продукції", типу викинь китайське, а придбай американське, яке типу в рази по якості краще і безпечніше. Трамп просто боявся "китайської блокади" в пд-сх Азії, де нині зосереджена найбільша частка промислових потужностей. Я можу навести, як приклад, коли в 1942 році в північній африці, Роммель, згідно наказу Гітлера, мав захопити Суецький канал, щоб "перекрити кисень" Британії, так як через цей канал кораблями надходила сировина та продукція з життєво-важливої Індії та всієї пд-сх Азії, і Австралії та Нової Зеландії. Проте ще загрозу тоді несла Японська імперія, яка впевнено захоплювала пд-сх Азію. Тому в Тихому океані так вперто і відчайдушно билися американці, британці, австралійці, ново зеландці, французи (хоча останніх там по суті не було, їм не до того було, бо Франція і так з 1940 року була окупована Рейхом). Просто Трамп напевно згадав урок Другої Світової війни, а саме японську главу. І ще раз повторюся, ми ще не дійшли до тієї стадії технологічного розвитку, щоб відмовитись від природніх ресурсів (сировина) для задоволення наших людських потреб. Тому міжнародна політика досі грає шахову партію і думає про якісь "маньоври", жертвами яких стають солдати і суспільство. А Ілон Маск просто вирішив, що життя одне і чому ж не спробувати штурмом взяти Марс і втекти з цієї планети. Ще й заробивши на переселенцях. Але вони якщо і будуть, і ми доживемо таки до цього, то це буде тільки еліта, а не прості простолюдини!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі