Субота, 11:59, 06.02.21

Рейтинг
14 0
Переглядів
904

0
0

Сьогодні 110 років як народився 40-й президент США Рональд Рейган.

5769876_original.jpg

Мало хто так цікавився Україною як Рейган. Він входив до Комітету з будівництва пам’ятника Т.Шевченку у Вашингтоні, спорудженому всупереч тискові Москви і протидії потужних антиукраїнських сил в Америці.

Рейган був першим президентом США, котрий знав багатьох українських політв’язнів поіменно. Його безкомпромісна позиція щодо політичних репресій і систематичного порушення прав людини у комуністичному світі була відома всім. Після звістки про закатованого у совєцькому концтаборі Валерія Марченка, Рейган заявив, що "його загибель ставить нас перед фактом трагічної ситуації з людськими правами в Радянському Союзі, яку рішуче засуджують усі американці".

5770162_original.jpg

Напередодні переговорів з Горбачовим він передав совєтському лідеру списки тих, кого необхідно звільнити, і той змушений був йти на поступки. Безпрецедентною подією стала й зустріч Рейгана у посольстві США під час його візиту до Москви у травні 1988 р. зі 150 дисидентами, проведення якої він домігся всупереч протидії Кремля. Саме в період перебування Рейгана в Білому домі українська громада мала найбільший вплив на державну політику США.

5770428_original.jpg

За 15 років до того, як в Україні було проголошено День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій, він перший із президентів США звернувся до американців, згадавши про найбільшу національну трагедію в нашій сучасній історії.
В 1984 р. Рейган скріпив підписом закон, що санкціонував створення Комісії з дослідження голоду в Україні, яка на державному рівні дійшла висновку, що "СРСР, Сталін та оточення вчинили геноцид проти українців у 1932–1933 рр".

5770528_original.jpg
5771069_original.jpg

На рахунку Рейґана 77 врятованих життів, пройшов військову службу від рядового до лейтенанта, записався добровольцем на війну.
І якими ж цінниками виявились пропандони 1+1 та бєніни слуги не нашого народу, які порівнювали московського буратіна-манкурта Зеленського із цією найвидатнішою українолюбською постаттю ХХ століття.

5770846_original.jpg

Українці бажають 46-му президенту США Д. Байдену брати приклад з колеги Рейгана, щоб остаточно покінчити з імперією зла – московією.

Коментарі

mart mart 16:06
+1
Горбачов не був змушений ні до чого,він нами володів гірше як цар, починаючи від людей і кінчаючи ріками.
міг затопити місто і повернути річку пробувати.
тільки би йому видумали і написали причину.

а людей міг ліквідувати як мурашок.

трошки менше як сталін, але подібно.

просто сталін зразу розігнався вбивати бо була причина і вигідна ситуація.

а Горбачов все віддав, незалежність України як подарунок.

Горбачов жив при повному комунізмі плюс з владою абсолютного диктатора.
0

Ну, такими були всі окупанти-генсеки.
soloha . 22:32
+1
Вічна й славна Пам'ять найбільшому Президенту у світовій історії!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі