Блоги → Перегляд

Майданівські тижні. Ч1: новий суспільний договір

Субота, 19:46, 27.02.21
У цій статті згадуються

Майданівські тижні. Наслідки Євромайдану, ч1: геть від Москви

---

17444197_101.jpgНайочевидніший наслідок тих подій - загвінчений жовто-синій болт в менталітет еліти та багатіїв. Російський нарратив почав слабнути серед найрусифікованішої частини громадян - багатіїв і їх постійних слуг, великих партійних боссів, "червоних директорів", власників великих підприємств, нерухомості в центрі великих міст. Я зараз кажу не про олігархів в основному, а про список ТОП 10000-100000 Форбс найбагатших громадян.

Зараз я спеціально оминаю першу тисячу. Так як про них буде окремий пост.

Директори заводів, місцеві депутати, деякі депутати ВР, мери міст, перші чиновники, перші силовики.

Саме вони формують хребет діючої системи господарювання і поліцейського аппарату.

Змусити їх говорити Українською замість російської, вдягти вишиванки, говорити про власний, окремий від срср нарратив спробував ще Кравчук. До нього це пробував Щербицький та кілька інших екс керівників УРСР. Різниця в тому що до Євромайдану, всі ці люди навіть не уявляли щось більше за просту автономію у фарватері Росії! Всі їх бізнеси, технологічні ланцюги, платіжні системи, документація, бухгалтерські програми і навіть стиль управління, стиль мови - тупо копіювались у росіян.

Все кардинально змінилось, коли росіяни спочатку пообіцяли частині партії регіонів автономію - а потім прислали бойовиків і повбивали їх родичів в Києві і на Донбасі.

Правлячі сім'ї під час війни на Донбасі швидко збагнули: Путін скоріш забере їх майно, тіла і душі і віддасть на поталу московським, пітерським, тамбовмьким, чеченським та іншим але російським гопнікам, аніж дасть можливість їм жити як раніше!

І коли люди з Батьківщини, УДАРу, БПП, Свободи почпли говорити їм, мол - поки півень не клюнув ви і не чесались, а зараз у вас є шанс і він полягає в першу чергу в зміні менталітету - правлячі сім'ї таки здались.

Відтепер навіть слуги в більшості вважають кощунством, щоб в Україні було путінське телебачення.

Згадаймо 2011, 2012 і навіть 2015 роки - патріотизм не був трендом успішних і багатих.

На 2021 рік головним наслідком Євромайдану є консолідація еліт, лідерів і креативного молодого класу навколо проукраїнських ідей. Власна держава, армія, медицина раптом з чогось совково-рудиментарного, оккупантського, стали в особистих розмовах для них речами першої необхідності!

Не персональна охорона, медики і обслуга. А дієві державні інститути для всіх.

Це хороший тренд. Євромайдан показав, що примирення між елітами і суспільством можливо.

До кінця цього ще не відбулось - новий суспільний договір ще в стадії формування. На це знадобиться від 10 до 30 років.

Я називаю це #РеформаціяРенесансу. Стан України, коли еліта і суспільство перестануть заважати один одному, а будуть співппацювати заради спільного бачення майбутнього.

Цьому можуть завадити як внутрішні чинники, так і зовнішні.

Але про це в другій частині.

Прошу Ваші думки.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі