Блоги → Перегляд

Хрущов про жидів

Неділя, 01:22, 07.03.21

Рейтинг
2 0
Переглядів
705

0
0
У цій статті згадуються

https://politiko.ua/blogpost156738#comments


104439b6272ac0.jpg Zakhar Brahmann "Цинічний Бандера"   15:29 up.gif down.gif 0
Низка англомовних видань для єврейської аудиторії у світі продовжує обговорювати питання етнічного походження новообраного президента України Володимира Зеленського і той факт, що Україна перестала вписуватися в антисемітські стереотипи, які були поширені у світі раніше і над поширенням яких продовжує працювати Росія. Для деяких єврейських оглядачів, родом з України, це навіть стає ще одним приводом перестати говорити про себе і свою родину, як про «східноєвропейських євреїв», а переусвідомити себе саме «українськими євреями».

Публікація у Jewish Telegraphic Agency, цитує російсько-ізраїльського коментатора Авігдора Ескіна, який дивується тому, як «чистокровного єврея зі зовнішністю персонажа з творів Шолом Алейхема» обрали у президенти в країні, де «вшанування нацистських злочинців запроваджено законом». Ескін, який пише для російськомовного видання Regnum, вважає, що «проблема антисемітизму» насправді має російське походження і є частиною антиукраїнської пропаганди Росії.

А от Кнаан Ліпшиц, автор статті, вважає, що проблема таки існує і посилається на звіт ізраїльського уряду, який засвідчив «подвоєння кількості антисемітських нападів» у 2017 році. Далі журналіст цитує часті звинувачення щодо «прославлення нацистів». (Цей звіт українські дослідники і українські єврейські організації опротестували, навівши дані власного моніторингу, згідно з яким, за останні два роки в Україні не було жодного нападу на євреїв, і говорити можна було тільки про акти вандалізму – ред.).

Публікація тим не менше, розповідає про те, що в Україні стали називати вулиці іменем Степана Бандери, а у Львові «націоналісти осміліли настільки, що святкували річницю створення 14-ї Галицької дивізії Ваффен-СС», під час якої люди «крокували вулицями міста у нацистських уніформах».
104439b6272ac0.jpg Zakhar Brahmann "Цинічний Бандера"   15:31 up.gif down.gif 0
З іншого боку, Зеленського підтримали деякі крайньоправі, які відзначили його зв’язок із мільярдером Ігорем Коломойським, який на початку війни з Росією зарекомендував себе як «полум’яний патріот». А сам майбутній президент жартує, що його єврейство стоїть «хіба що на 20-му місці у довгому списку недоліків».

Свою статтю Кнаан Ліпшиц завершує словами критика нині ще чинного президента, висловлені директором Українського європейського комітету Едуардом Долинським, який каже, що «ставка Порошенка на націоналізм провалилася» і «українці хочуть змін», тож він почувається оптимістично.

Ще оптимістичніше на Україну дивиться автор коментаря в ізраїльському часописі «​Гаарец» Аншель Пфеффер, який вважає, що євреям настав час визнати своє українське коріння.

Раніше, якби його спитали про родинне коріння, він відповів би – польське, бо Галичина політично належала тоді до Польщі. Але останні події в Польщі, які в Ізраїлі розцінили як сплеск антисемітизму різних типів, зробили так, що авторові захотілося уважніше придивитися до місця народження своїх галицьких предків. Зрештою, місця, з яких походять предки Аншеля Пфеффера – це сучасна Україна.
---
https://www.radiosvoboda.org/a/29917719.html


---
---------------------------------------------------- http://militera.lib.ru/memo/russian/khruschev1/15.html

Содержание «Военная Литература» Мемуары

 

 

Во Львове и других западноукраинских городах была также большая еврейская прослойка, как среди рабочих, так и среди интеллигенции.

 

Не помню, чтобы от этой части населения исходило что-либо отрицательное, антисоветское. Среди еврейских рабочих и интеллигенции было много коммунистов. Организация коммунистов называлась КПЗУ (Коммунистическая партия Западной Украины).

 

В нее входили и украинцы, и евреи. А когда мы собрались на митинг во Львовском оперном театре, то пригласили туда и украинцев, и евреев, и поляков, в основном рабочих, хотя пришла и интеллигенция.

 

Выступали там среди других и евреи, и нам странно было услышать, как они сами говорили: «Мы, жиды, от имени жидов заявляем...» и прочее.

Дело заключалось в том, что по-польски евреев так называют в обыденной речи, не имея в виду ничего дурного. Мы же, советские люди, воспринимали это как оскорбление еврейского народа.

 

И потом, в кулуарах собрания я спрашивал: «Отчего вы так говорите о евреях? Вы произносите — «жиды», это же оскорбительно!».

Мне отвечали: «А у нас считается оскорбительным, когда нас называют евреями».


Для нас слышать такое было очень странным, мы не привыкли к этому.

Но если обратиться к украинской литературе, то в ней слово «жид» тоже звучит не ругательным, а вроде определения национальности.

 

Украинская песенка: «Продам тэбэ, жидові рудому» означает «Продам тебя, еврею рыжему».

Этот эпизод запечатлелся в моей памяти, потому что противоречил нашей практике, нашей привычке.

--------------------------------------------------------------------------------

ця пісня

https://www.youtube.com/watch?v=yR90CCo0ycI&ab_channel=YuliaMala

Ой ходила дівчинонька беріжком, Заганяла селезня батіжком:

Іди, іди, селезню, додому,

Продам тебе жидові рудому

За три копи селезня продала, А за копу дударика найняла: Заграй, заграй, дударику, на дуду, Нехай же я своє лихо забуду

----------------------------------------------------------------------------

а комуністи вже змусили змінити слова на 

,,дядькові рудому,,

=

https://www.youtube.com/watch?v=7NGMi7Ybnt0&ab_channel=ViktorOstafeychuk

українське телебачення 1958 ?

Коментарі

Цікаве спостереження.
Коли українофоб посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон, що страждає ідіотизмом, засудив марш з нагоди 112-ї річниці від дня народження Степана Бандери, який пройшов у Києві 1 січня 2021 року, і зробив у себе в твіттері хамський запис:

«Ми [жиди] рішуче засуджуємо будь-яке прославляння пособників нацистського режиму. Час для України примиритися зі своїм минулим»,

жоден (жожен!!) соросьонок не засудив жида-провокатора.
Зрозуміло на кого працює соросятня...
Принаймні, не на користь України.
https://politiko.ua/blogpost156200
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.