Блоги → Перегляд

Про наративи Кремля про нашу мову, що лунають з пащі ЗЕбидла

Четвер, 18:04, 08.04.21

Рейтинг
15 0
Переглядів
580

0
0

На тлі знущання важкощелепних чужинців Авакова та Мендель над нашою мовою за наративами Кремля про "українську російську мову" цікава думка👇

Адептами "різновиду російської" виявилася верхівка ЗЕвлади, зокрема, Аваков уже не вперше називає її "слобожанською", хоча така дефініція геть несправедлива, оскільки Слобожанщина – це українська етнічна територія, де панують слобожанські діалекти української мови.

Нецілих 200 років тому «слобожанським правописом» називали ярижку, тобто передання українських текстів російським транслітом. Перше видання «Кобзаря» видано «слобожанським правописом». Чому цей трансліт назвали так? Бо українське відродження почалося саме зі Слобожанщини. Тому назва вкрай некоректна. Ще не варто забувати, що голою назвою окрему мову не створиш. Наразі українські різновиди російської вирізняються кількома словами і кількома фонетичними явищами. Цього явно недостатньо для окремої мови, але достатньо для спекуляцій, якими можна прикрити брак бажання вчити державну мову. Що роблять чужинці Аваков, Мендель etc
https://uchoose.info/slobozhanska-mova/

Коментарі

Їхнє "тільки б не українська" повністю співзвучне зі ще одним "а лиш би не Порох". Вони прекрасно розуміють, що в українській Україні в них шансів нема, тому руками й ногами стараються зберегти домінування "маскофскаво міра" в усіх його іпостасях, у т. ч. мовній. Цю "ідеологію" найкраще й найлаконічніше сформулював Едуард Драч: "І спайом, як Сталін / Научіл нас пєть. / Крикнем дружно: Україну / З України - геть!"
0

Саме так, пане Юрко!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі