Блоги → Перегляд

Влада проти обороноздатності України ?

П'ятниця, 00:12, 30.04.21

Рейтинг
3 0
Переглядів
1118

0
0

Коли перед країною постають ряд викликів - все, а зокрема влада мають працювати над забезпеченням обороноздатності держави. На сьомий рік російської гібридної військової агресії це вже не риторичне питання, а є аксіомою.

630_360_1619003530-992.jpg

Обороноздатність забезпечується не лише гаслами політиків про глибоке занепокоєння безпекою держави, але й конкурентними військовими розробками, які уможливлюють і забезпечують зростання боєздатності та обороноздатності країни. Для України, а зокрема української армії це конче необхідно.

Коли у владі почали окреслювати плани на реформи, оборона галузь не була полишена увагою влади і нажаль політизація у реформі «оборонної сфери», а зокрема реформи «Укроборонпрому» теж була «включена» в пакет «реформи оборонної галузі України. Досить непростою може скластись ситуація  і навколо державного підприємства «Івченко-Прогрес», яке є частиною оборонного концерну «УКРОБОРОНПРОМ». До слова дане держпідприємство розробляє авіадвигуни, які застосовуються на 66 типах літальних апаратів, а їх модифікації використовуються у більш ніж 100 країнах світу.

Як відомо з відкритих джерел, реформа «Укроборонпрому» передбачає створення замість одного концерну, аж два холдинги. Перший називатиметься "Оборонні системи України" (об'єднає 65 підприємств), а другий холдинг зосередиться на аерокосмічному напрямку. Він  в свою чергу займатиметься авіабудуванням, аерокосмічними компонентами, космічними системами.  В Україні даним напрямком до слова, достатньо успішно займається державне підприємство «Івченко-Прогрес». Підприємство з понад 76-річною історією.  Підприємство, право якого на проектування, виробництво, ремонт і модернізацію двигунів підтверджують сертифікати  не лише Державіаслужби України, але й Бюро Верітас, Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA), Головного управління цивільної авіації Китаю (CAAC), Авіаційного регістру Міждержавного авіаційного комітету (АР МАК).

Власне до чого цей контекст ? Розпочинаючи реформу «Укроборонпрому», влада має  розуміти, що така реформаторська ініціатива не має руйнувати конструкторські  школи, такі як Івченко-Прогрес. Логіка тут досить проста, на формування  «з нуля» конструкторських шкіл потрібні десятки років і завдання влади досить просте - зважати на позитивні здобутки і не заважати тим хто сприяє зміцненню держави і навіть економічному престижу держави.

Як на мене, політики не повинні втручатися в роботу таких шкіл, які є  в державному підприємстві «Івченко-Прогрес». Завдання політиків - сприяння наповнення роботи підприємства успішними контрактами. Нажаль «кейс Мотор-Січ», який реалізовує зараз влада не сприяє злагодженій «реформі УКРОБОРОНПРОМу». На сьогодні, майно Мотор-Січі, арештовано, а виконання ним своїх виробничих замовлень - виготовлення авіадвигунів стає риторичним питанням.

Якщо влада дійсно виступає за економічний розвиток України, вона має підтримувати успішних гравців, а не просто займатись економічним моделюванням, а тим паче розробкою нової моделі управління державною часткою власності оборонного концерну. Що влада може зробити вже, а також, щоб не помножити на нуль  позитивні перспективи в аерокосмічний галузі? Для початку не політизувати реформу оборонної галузі та порозумітись з інвесторами  держпідприємства «Мотор-Січ». На період конфлікту  довкола Мотор-Січ треба максимально усунути участь політиків від конфлікту. Мотор-Січ є господарюючим суб'єктом, а тому втручання депутатів ВРУ суперечить закону про статус депутата.

Резюмуючи, переконаний, що якщо благі наміри влади в реформі «УКРОБОРОНПРОМу» є чесними, а не блефом то створення нового авіакосмічного концерну в Укроборонпромі повинно розширити можливості всіх підприємств учасників.  Лише за такого підходу можлива більша економічна свобода, яка здатна стимулювати креативні можливості кожного підприємства в оборонній галузі.

 

Коментарі

1 2 00:26
0
Очевидно Ви ще не зрозуміли, що до влади прийшли ліквідатори України, завдання яких перетворити Україну в сировинний придаток Заходу, неоколонію, постачальника дешевої робочої сили в Європу.Знищення заводів. Розпродаж землі транснаціональним корпораціям.
+3

Дякую за особистий коментар пане Олександре. В моєму дописі про ситуацію в оборонці я не декламував оди влдаі, а суто вказував свою суб'єктивнц точку зору з певною долею іронії та сумнівів щодо дій зеленої влади6 яка і реформах дійсно ї "зеленою" і зовсім не проукрахнською. В цьому я з вами загалом погоджуюсь.
П'ята колона - іноземна агентура, всі ці запроданці/соросятня отримали завдання знищити Укроборонпром.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі