Блоги → Перегляд

Перевоевать 2

Четвер, 10:46, 06.05.21

Давно известно: любую войну можно «перевоевать», если не в реальности, так в головах. По крайней мере, попытаться. Победителя можно попытаться сделать побежденным, побежденного – победителем, агрессора – жертвой, жертву – агрессором.

Попытки перевоевать Великую Отечественную в Украине потомками «бiйцiв» УПА и проч. нечисти предпринимаются регулярно. Чаще всего — в преддверии 9 мая.

Вот и в этом году правнуки славных бойцов СС намерены провести в Ивано-Франковской области «военно-историческую реконструкцию» быта и боевых действий УПА и дивизии СС «Галичина».

Напомню тем, кому пропаганда таки затуманила мозг и отшибла память, что дивизия СС «Галичина» была создана из украинских нациков в 1943 г. Задействовалась бригада в карательных операциях и борьбе с партизанами. Летом 1944 г. дивизия пыталась сдержать наступление Красной армии в районе города Броды, однако была разгромлена частями 1-го Украинского фронта.

Что хочется пожелать «реконструкторам» за несколько дней до очередной годовщины НАШЕЙ Победы?

Ребята, оставайтесь в своих «схованках»! Навсегда! И играйте в СВОЮ войнушку хочь до скону!


Коментарі

Ганьба комуняці!
mart mart 13:40
+1
Сергей Петраковский
--------------------------
для нас нечисть это ты ибо ты ,,москаль,, , то есть не только русский, а русский нацик имперец,хотя выдаёшь себя за интернационалиста.возможно тоже что ты жид, но это было бы ещё хуже, тут нам путаться.

щас уточню о дивизии СС
mart mart   13:51
+1

https://lia.lvivcenter.org/uk/themes/reherit/ss-galychyna/

ДИВІЗІЯ ВАФФЕН СС "ГАЛИЧИНА" — УКРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКОВЕ УГРУПОВАННЯ В СКЛАДІ ВЕРМАХТУ
Дивізія Ваффен СС “Галичина” сформована була нацистами задля підтримки падаючого режиму. Український Комітет Центральний охочо підтримав цю ідею незважаючи на ціну співпраці з тоталітарним режимом та його злочинний характер. Сюжет є частиною теми "Колаборація", розробленої в межах програми “Складні сторінки спільної історії: розповідаючи про Другу світову війну у Львові".
Навколо пам'яті і вшанування військового формування СС Стрілецької дивізії "Галичина" у складі німецької армії в Україні (і у Львові зокрема) точаться дискусії: в одній нарації — це колаборанти, які в складі ворожої армії брали участь у бойових діях проти Червоної армії і в каральних операціях, а в іншій, протилежній, нарації їх розглядають тільки як героїв, які боролися за незалежну Україну, оминаючи їх причетність до Ваффен СС. Не додають ясності й експозиції в музеях, присвячені цьому військовому формуванню, марші на честь дивізії, які останніми роками регулярно відбуваються у Львові за участі націоналістичних організацій, обласної і міської влади та громадян, і замість донесення історії дивізійників, намагаються показати дистильовано-чисту ідеалістичну картину боротьби солдатів в ім'я незалежної України, ставлячись до співпраці з нацистами як до політичної тактики, не більше.
mart mart   13:52
+1

Уже на етапі створення дивізії серед українців Львова не було одностайності щодо потреби створення українського військового формування у складі Вермахту. Великим ентузіастом створення був Володимир Кубійович, голова Українського центрального комітету, якого підтримували члени ОУН(м). Основним аргументом за створення дивізії її ентузіасти висували потребу у вишколенні професійних збройних сил, які пізніше знадобляться незалежній Україні.Далеко не всі представники української громади Львова розділяли загальний оптимізм УЦК, і Кубійовича зокрема, щодо створення дивізії, аргументуючи це ситуацією на східному фронті (після Сталінградської битви) і, загалом, колоніальною політикою окупанта щодо українців. Лариса Крушельницька у своїх спогадах згадує позицію своєї мами, Галини Левицької:При всій повазі до наших дивізійників, які тоді рвалися до бою і вірили, що тільки таким способом, маючи в руках зброю, зможуть захистити Україну від ворогів з усіх її боків, я визнаю, що мала рацію моя Мама, яка була категорично проти організації Дивізії у такий невідповідний час. Зрештою, це її переконання підтверджують сьогодні спогади дивізійників про страхіття "Бродівського котла" і про перфідію німців, які посилали наших хлопців на явну смерть і тим самим забезпечили собі надійний відступ; не кажу вже про наслідки і поневіряння, які ці, що залишились серед живих, мусили пережити на Заході, щоб переконати світ у правоті своїх дій.Варто також зазначити, що категорично проти створення дивізії виступила ОУН(б).
mart mart   13:54
+1

Щодо мотивів самих дивізійників, то, разом з ідеологічною мотивацією, а саме необхідністю вишколеної армії заради майбутньої незалежної держави, а також небажання повернення більшовиків після досвіду радянської окупації 1939–1941, важливим фактором було делегування історичної пам'яті про дивізію Українських Січових Стрільців у складі Австро-Угорської армії і їх досвід у боротьбі за українську державність, а також на користь участі у військовому формуванні промовляли соціальні та побутові аргументи: така служба рятувала від примусового відправлення на роботу до Німеччини, годувала і давала певний легальний соціальний статус.Уже в липні 1943 року дивізія Ваффен СС "Галичина" була відправлена на фронт, де була розбита в битві під Бродами, після чого частина (ті, що вижили) була переформатована і відправлена на територію Словаччини, де солдати брали участь у боях з учасниками Словацького повстання, також на території Польщі з вояками Армії Крайової, а після чергового переформатування вже як 1-ша Українська дивізія Української Національної Армії опинилась на території Австрії, де склала зброю в Західній зоні окупації, і більшість солдатів дивізії проживала за кордоном.
mart mart   13:55
+1

У війні двох нарацій важливим аргументом обох сторін є складання присяги. Прихильники вшанування дивізії СС "Галичина" наголошують, що солдати українського військового формування присягали на вірність України, що відповідає дійсності. Прихильники колаборантської нарації завжди цитують текст німецької присяги вояків дивізії, де вони обіцяють бути відданими Адольфу Гітлеру, і це також відповідає дійсності. Така "подвійність стандартів" робить історію дивізії чудовим знаряддям і внутрішньої, і зовнішньої війни за історію пам'яті Другої світової війни.В Україні вояки дивізії Ваффен CC "Галичина" на державному рівні не визнані воюючою стороною. Але їхню діяльність вшановують на локальному рівні. Окрім щорічних маршів на честь створення цього військового формування, у Львові є кілька меморіальних таблиць, присвячених воякам дивізії Ваффен СС "Галичина", є невеликий музей, присвячений винятково історії Першої Української дивізії Української національної армії, який розташований у львівській середній школі № 34, його засновником є вчитель історії, Ігор Федик, автор блогу з української історії. Згадується про дивізію СС в експозиції музею Визвольних змагань. Також варто згадати пам’ятник, що вшановує вояків дивізії СС "Галичина" поряд із солдатами УГА, УПА і вояків, що загинули у 2014–2018 роках під час російсько-української війни. Саме таке розташування пам'ятника і напис "тут спочиває невідомий вояк Дивізії Галичина, який віддав життя за волю українського народу" прив'язує ідею створення і діяльність дивізії до ідеї боротьби за незалежність, але не згадує причетності дивізії до військ Ваффен СС.
mart mart   14:04
+1

Загальна дискусія про Україну у Другій світовій війні і колаборацію, роль дивізії СС "Галичина" у цій площині ще попереду. Наразі питання участі вояків у складі армії Вермахту поза вузьким колом істориків викликає лише багато емоцій, відстоювання своєї "правди", поляризацію думок і війну пам'ятей. І першим кроком на шляху до розмов навколо колаборації буде визнання двох присяг дивізії, визначення місця вояків в історії як України, так і Європи, а також публічні дискусії на цю тему.

------------------------------------

моя думка така:
якби вони втекли зі зброєю в бандерівці то були би борці за Україну, нехай і несвоєчасними методами.

а так поїхали помагати німецьким нацистам які нічого не зробили для України , тільки обманювали.

вони такі як наші ,,стрибки,, , ястребки, що ганялися за бандерівцями, помагаючи нквд.
vova stasyuk 14:00
0
Петраковський ти єб.н..? Історію спочатку йди вивчи, а тоді щось п.зди! Які фашисти? Фашисти були в Італії, і їх очолював Муссоліні! То по-твоїй й.б.ні. логіці "савєтский народ" воював в Другій Світовій - з фашистською Італією, а не нацистською Німеччиною? Прекрасно Петраковський! Фашисти, так фашисти! Н.хуй перепишемо історію, і зазначим, що на "СеРиСеРи" (тобто СРСР) напали грязні італьяшки на чолі з Бєнєю, тобто з Беніто Муссоліні.

Який б..ть "советский народ"? Це штучне та ідеологічне найменування! То по твоїй й.б.ні. логіці, назва нації походить від назви панівної ідеології в країні. Ну тоді є..ть нині в Україні, по всій Європі, та в твоєму любому Кацапстані, тобто Расєї - "демократичні народи" бл..ь!?

"Но да, потом пришел достопамятный 91-й год и все пошло наперекосяк. Ну, я имею в виду, что Украина стала незалежной. То есть, голой, босой и с протянутой рукой" - Петраковський - голим і босим у 1991 став СРСР, а не Україна. Отприски "побєдітєлєй" 45-го - потєрялі такую страну! І ТО БЛ..Ь БЕЗ ВІЙНИ І РЕВОЛЮЦІЇ! ПЕТРАКОВСЬКИЙ ЗНАЄШ, ЯК БЛ..Ь НАЗИВАЮТЬ СИНКІВ БІЗНЕСМЕНІВ, ЯКІ ПО СВОЇЙ ДУРОСТІ ПРО.БАЛИ ВСІ СТАТКИ СВОЇХ ОТЦІВ? ПРАВИЛЬНО! ТАМ МОЖНА ПІДІБРАТИ ПОЛОВИНУ СЛІВ НЕЦЕНЗУРНОГО СЛОВНИКА! ТАК САМО ТВОЄ СРСР, ТИПУ "ВИГРАЛО" ВІЙНУ ДЯКУЮЧИ АМЕРИКАНСЬКОМУ ЛЕНД-ЛІЗУ З 41-РОКУ, ДЯКУЮЧИ АМЕРИКАНЦЯМ, ЯКІ В ТОМУ 41-МУ ПІСЛЯ АТАКИ НА ПЕРЛ-ХАРБОР, ПОЧАЛИ ВІЙНУ ПРОТИ ЯПОНЦІВ, ЯКІ МАЛИ НАПАДАТИ НА СРСР, ДЯКУЮЧИ АМЕРИКАНЦЯМ, ЩО В 1942 ВИСАДИЛИСЯ В ПІВНІЧНІЙ АФРИЦІ, НЕ ДАВШИ НІМЦЯМ ВЗЯТИ СУЕЦЬКИЙ КАНАЛ, ДЯКУЮЧИ АМЕРИКАНЦЯМ, ЩО В 1943 РОЦІ, СОЮЗНУ ГІТЛЕРУ - ФАШИСТСЬКУ ІТАЛІЮ ЗАХОПИЛИ, ДЯКУЮЧИ АМЕРИКАНЦЯМ, ЩО В 1944 ВИСАДИЛИСЯ У ФРАНЦІЇ ТА ПОЧАЛИ НАСТУПАТИ НА ЗАХІД НІМЕЧЧИНИ, ДЯКУЮЧИ АМЕРИКАНЦЯМ, ЯКІ ЗАХОПИЛИ ЗАХІДНУ, ПІВНІЧНУ, ЦЕНТРАЛЬНУ, ПІВДЕННУ НІМЕЧЧИНУ У 45-МУ. АЛЕ ЗНАЄШ ПЕТРАКОВСЬКИЙ, ЩО МЕНЕ НАЙБІЛЬШЕ МОРАЛЬНО ВБИВАЄ? А ВБИВАЄ ДУМКА ПРО АМЕРКАНСЬКИЙ ЛЕНД-ЛІЗ ВІД БАНОК ТУШОНОК ДО МАШИН, ТАНКІВ І ЛІТАКІВ! ЯК МОЖНА БУЛО БУТИ НАЙБІЛЬШОЮ ДЕРЖАВОЮ НА ПЛАНЕТІ, МАЮЧИ КОЛОСАЛЬНІ ПРИРОДНІ І ЛЮДСЬКІ РЕСУРСИ, А ОПУСТИТИСЯ ДО ДОПОМОГИ ВІД МЕНШИХ ДЕРЖАВ? ЯК БЛ..Ь ПЕТРАКОВСЬКИЙ? ЯК? ТИ Ж БОЛЬШЕВІК!

ПЕТРАКОВСЬКИЙ! ТВІЙ САВЄТСКИЙ САЮЗ - ЦЕ ПРИКЛАД ДЕГЕНЕРАТИВНОГО СУСПІЛЬСТВА! БО ЯК МОЖНА БУЛО ВИГРАТИ ВІЙНУ, І ТО З ДОПОМОГО США, І ВСЕ ОДНО ВСЕ ПРОБЗДІТИ!? НІМЕЧЧИНА ПРОГРАЛА ДВІ СВІТОВІ ВІЙНИ, І ВСЕ ОДНО СЕРЕД ФІНАНСОВИХ ЛІДЕРІВ У СВІТІ, БУДУЧИ ПОВНІСТЮ РОЗГРОМЛЕНОЮ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ! Я ГОРДЖУСЯ ТИМ, ЩО Є УКРАЇНСЬКИМ НІМЦЕМ, ХОЧ РОДИНУ ЯКОГО РАДЯНСЬКІ - ЮРИДИЧНО АСИМІЛЮВАЛИ (ХОЧА ЗАРАЗ УЖЕ ПОВЕРТАЮ СВОЄ РІДНЕ НІМЕЦЬКЕ ПРІЗВИЩЕ), І ГОРДЖУСЯ ТИМ, ЩО МОЇ ДВА НІМЕЦЬКИХ ПРАДІДИ, У ФОРМІ ВЕРМАХТА, ЯКИЙ ПІДКОРИВ ВСЮ ЄВРОПУ ВІД АТЛАНТИЧНОГО УЗБЕРЕЖЖЯ, АЖ ДО МОСКВИ, ВОЮВАЛИ ПРОТИ ЖИДО-БІЛЬШОВИЦЬКИХ ДЕГЕНЕРАТІВ, ЯКІ "САВЄТСКІМ НАРОДОМ" ЗНИЩУВАЛИ СХІДНИХ СЛОВ'ЯН! РУССКИЕ - НІ Х.Р. В ЦІЙ ЖИЗНІ, КРІМ ВОДЯРИ НЕ ПРИДУМАЛИ! ДЯКУЮЧИ ІВАНУ ГРОЗНОМУ, ЯКИЙ НІМЦІВ ЗАПРОШУВАВ, ТО ВИ ХОЧ ЩОСЬ БЛ..Ь МАЛИ. ПОДИВИСЬ НА СПИСОК ІМЕН ЧЛЕНІВ АКАДЕМІЇ НАУК ПЕТЕРБУРГА ДО 1914 РОКУ. ТАМ КОЖНИЙ ДРУГИЙ З НІМЕЦЬКИМ ПРІЗВИЩЕМ! АЛЕ ВИ ДУРНІ КАЦАПОМЕНИ, ПОВІРИЛИ ЖИДАМ, ЯК ЛЄНІН! ТОМУ ПРО.Б.ЛИ НАЙБІЛЬШУ ІМПЕРІЮ НА ПЛАНЕТІ В 1917. АЛЕ ЯК ПИСАЛИ ЄВРЕЇ У БІБЛІЇ - "ХТО З МЕЧЕМ ПРИЙДЕ, ТОЙ ВІД МЕЧА ЗГИНЕ!" - ТОМУ СРСР СТВОРИЛИ ЄВРЕЇ, ЯК ЛЕНІН І ТРОЦЬКИЙ, ТА ЄВРЕЙ СОРОС ЙОГО ЗНИЩИВ, ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ВЛАДУ ЗАХОПИЛИ КАВКАЗЦІ В ОСОБАХ СТАЛІНА І БЕРІЇ. ТОМУ НЕ ДИВНО, ЩО НИНІ У ТВОЇЙ МОСКВІ ЖИВУТЬ - АЗЄРИ, АРМЯНИ, ГРУЗІНИ, ОСЄТІНИ, КИТАЙЦІ ІТД. ОЦЕ Є..ТЬ СПРАВЖНІ ОТПРИСКИ "ПОБЄДІТЄЛЄЙ"! АЛЕ ЦЕ НЕ ВИПРАВДОВУЄ, ЩО ВИ РУССКИЕ - ДЄГЄНЄРАТИ!

НАОСТАНОК ПОЧИТАЙ ПРО "РУССКУЮ ФАШИСТСКОЮ ПАРТИЮ" ТА МІЛЬЙОННУ РУССКУЮ АРМИЯ ВЛАСОВА - РОА! ПОБЄДІТЄЛЬ Є..ТЬ ЗНАЙШОВСЯ!
vova stasyuk 14:09
0
Це я нагадую про русский нацизм і мільйонну русскую - РОА імені Власова!

Петраковський, а у вас з математикою явно проблеми. Бо ви не бачите різниці між кількатисячною галицькою дивізією та мільйонною російською РОА! Ну да! Кілька тисяч озвєрєвших галичан Дивізії Галичина, це ж є.ать така угроза всьому міру, аніж якась там маціпусінька МІЛЬЙОННА РОСІЙСЬКА - РОА!!!

Навіть якщо до нацистської дивізії Галичина приєднати 20-тисячне УПА, яке воювало проти Вермахту і красної армії - це все одно НІЩО в порівнянні з МІЛЬЙОНОМ РУССКИХ У ЛАВАХ - РОА!
Дєржісь, Петраковскій. Ані в танках нє гарєлі, гдє ім панять ВАШУ пабєду.
вот, это уже дело. молодцы, пацаны. хорошо отработали! айда за зарплатой!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.