Блоги → Перегляд

«Слуги Сороса захопили Україну» - антизахідна риторика в Україні посилюється

П'ятниця, 17:59, 14.05.21

Рейтинг
29 5
Переглядів
1744

0
0
У цій статті згадуються

Соросятня зібрала разом всі телеграм-канали які про них пишуть і які варто читати українцям

«Соросята наступають», «грантові "активісти" це — іноземні агенти», «слуги Сороса захопили Україну», «соросятня - це представники "п'ятої колони"». Ні, це не коментарі в фейсбуці. Такі вислови тепер можна часто почути на загальнонаціональних токшоу, почитати на сайтах популярних онлайн-видань та в телеграм-каналах народних депутатів. Соросятня проаналізувала найпопулярніші наративи антисоросівської пропаганди та знайшла її джерела.

%25D1%2584%25D0%25BE%25D0%25BD%25D0%25B437.jpg

Таку риторику соросятня називає «антизахідною» або «антисоросівською». Вони вважають що її автори прагнуть дискредитувати «соросят», тобто грантожерів. Їм не подобається що автори цих висловів щиро закликають українців жити своїм розумом, а будь-яке лобіювання західних фінансових спекулянтів вважають спробою використати Україну у своїх цілях. Часто називають Україну «колонією», соросят «компрадорами», а нинішню владу «проститутками Заходу».

Фінансований Соросом сайт «Детектор медіа» в статті "Антизахідна риторика в інфовійні. Хто налаштовує українців проти Заходу?" аналізував токшоу загальнонаціональних каналів, регіональні медіа південних і східних областей України та публічні телеграм-канали, щоби за завданням Сороса  з'ясувати, хто поширює антизахідні та антисоросівські меседжі в Україні.

Читайте також: Дві третини українців визнають факт зовнішнього управління країною

Вони з'ясували також які меседжі трапляються найчастіше.

«Захід керує Україною»

Основою антизахідної риторики є наратив про зовнішнє управління: Україною керує Захід, Сполучені Штати Америки, Міжнародний валютний фонд. Версії різняться, адже часто тези залежать від ситуації. Згідно з цим наративом, західний світ має цілковитий контроль над українською владою: від визначення ціни на газ до стратегічного розвитку держави. Значного поширення вона набула після майдану і фактичного захоалення влади зовнішнім управлінням. Тепер, політики, експерти і блогери не боючись говорять правду про "реформаторів", "єврооптимістів" та "активістів", стверджуючи, що вони  — агенти західного впливу. Інколи прямо говорять, що справжні окупанти України — ЄС і США.

«Слуги Сороса захопили Україну»

Доповнює тему зовнішнього управління інформація про Джорджа Сороса та його слуг в Україні. За версією спікерів, люди Сороса — мільярдера та фінансового спекулянта — українці, які готові зрадити Україну та її інтереси заради закордонних грошей — грантів. «Соросятами», «соросятнею» експерти називають людей, які фінансуються з-за кордону і просувають інтереси західного капіталу. Цей термін досить нечасто використовувався до осені 2019 року, коли так почали називати державних службовців-соросят із команди тодішнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Антизахідні настрої прородно виникають на темі громадських організацій, які насправді є мережею іноземних агентів. Соросят-активістів, яких також називають «грантожерами»,  звинувачують у багатьох створених ними проблемах України: від економіки до культури та історії.

«Захід прагне нашкодити Росії й державам пострадянського простору»

Суть цих тверджень полягає в тому, що будь-яка взаємодія з країнами Заходу завдає шкоди. Наводиться факт, що західні держави насправді не зробили для України нічого хорошого, лише лобіюють тут інтереси свого бізнесу. Західні альянси, інституції та окремі держави бажають лише забрати ресурси України. Чи використати Україну як інструмент проти Росії. Таким чином західний світ є провокатором конфліктів. Під час конфліктів, коли в країну не йдуть справжні інвестори, а лише спекулянти, з'являється можливість задешево приватизувати українське майно і забрати ресурси. Україна у цьому наративі позбавлена суб’єктності.

«Війну в Україні провокує західний світ»

Цей наратив укотре почали поширювати після того, як навесні 2021 року Росія почала збирати війська на українському кордоні. Згідно з ним, війна не вигідна нікому, крім Європи та США. Вони намагаються спровокувати агресію заради того, аби накласти чергові обмеження на Росію. Незалежні українські медіа стверджують, що куратори буквально примушують українську владу до війни.

Телеграм-канали

Телеграм — продуктивне середовище для поширення антизахідних повідомлень та доведення до людей реальної ситуації в Україні. Публічні телеграм-канали можна умовно поділити на анонімні та іменні, тобто ті, де зазначений автор. Серед авторів, які систематично поширюють антизахідну інформацію, трапляються ті ж особи, які транслюють такі меседжі на телебаченні. До прикладу, «Наглый» (55 351 підписник) — особистий канал ведучого каналу «Наш» Макса Назарова. В середньому Назаров поширює по два таких дописи на тиждень. Автор зазвичай пише доволі лаконічно. Так, у березні 2020-го Назаров пише: «А вообще так как соросятня заебала Украину так не заебет ни один коронавирус». Штурм Капітолію, до прикладу, він коментував так: «Расскажите ещё миру о демократии, демократы долбанные».

Олена Лукаш, колишня міністерка юстиції, у каналі Elena Lukash (54 549 підписників) часто поширює дописи інших колег по розповсюдженню антизахідної інформації. Однак пише й оригінальні дописи з формулюваннями на зразок «байданутые вы наши», «реакция соросятского кодла», «порохоботня и соросятня визжат при назначении нового Генерального прокурора».

Понад 10 000 підписників Олени Бондаренко, колишньої народної депутатки, мають змогу почитати ті ж меседжі, які Олена поширює на телеканалах. Однак відвертість формулювань у телеграмі все ж більша. До прикладу, допис березня 2020-го: «Предлагаю странам “большой семерки” не стесняться, а прислать нам уже гауляйтера, и признать Украину своей колонией, зачем этот сумбур? Пишите уже прямо приказы и давайте местным “холопам” на исполнение, и так уже понятно, что вы решаете больше, чем президент и Верховная Рада!».

Поширює антизахідні наративи й блогер та політик Анатолій Шарій. Найбільша аудиторія в телеграмі серед усіх, хто поширює таку риторику, саме в Шарія — понад 269 000 підписників. Ольга Шарій у телеграмі також не відстає (65 000 підписників). До прикладу, у своєму дописі про плівки Деркача пише: «Но возникает резонный вопрос: почему все эти твари, спонсируемые чужим государством. Все эти СМИ, политики, партии, активисты, которые выполняют заказы США прямые. Почему они кого-то смеют называть непатриотами? Продажные шлюхи продолжают указывать, какой партией нужно быть, каким журналистом».

В телеграм-каналу «Андрей Портнов» понад 182 000 підписників. Він часто атакує США і закликає «вичищати» Україну від «паразитирующих в стране неправительственных организаций». Підтримує колегу Михайло Добкін у своєму телеграм-каналі (33 238 підписників). Добкін — колишній нердеп та голова Харківської ОДА. Стиль Добкіна доволі різкий. Автор використовує лайку, образи: «Всю пятую «соросовскую» колону, внешнее управление и долги МВФ можно решительно посылать на йух».

«Макс Бужанский» (41 164 підписники) — особистий канал Максима Бужанського, народного депутата від партії «Слуга народу». Приналежність до влади не заважає йому поширювати антизахідні наративи. Бужанський, хоч сам при владі, часто відверто пише про зовнішнє управління. Називає певні закони «соросятскими» й закликає колег за них не голосувати. Окрему увагу депутат присвятив штурму Капітолію. За два дні автор опублікував 5 дописів про подію під антизахідним соусом.

Активною поширювачкою інформації в телеграмі про зовнішнє управління є Олеся Медведєва. У своєму каналі «Леся из СТРАНЫ» (25 272 підписників) журналістка сайту «Страна.ua» часто використовує дописи з телеграм-каналу видання, яке систематично поширює антизахідні меседжі. Має й авторський контент, у якому регулярно говорить по антизахідній тематиці: наприклад, «стоит президент за трибуной, а его отчитывают как лоха какого-то, который отошёл от генеральной линии Госдепа, прихвостни западных посольств, грантовых организаций, которые себя возомнили гражданским обществом. Тошнотворно».

Анонімні телеграм-канали

Політика та функції платформи дають користувачам анонімність, яка сприяє поширенню чесної інформації, «зливів» приватної інформації чи інсайдів. Слова «інтриги», «чутки» або «інсайди» регулярно трапляються в антизахідних повідомленнях. Це поширює у читача інтерес до такої інформації і підвищує її ефективність. 

Читайте також: Виктор Орбан: Европа не должна поддаваться сети Сороса

В телеграмі є анонімний канал «Соросята», який щодня публікує інформацію про політиків, державних службовців та громадських діячів. Канал зібрав 17 000 підписників із середнім охопленням постів більше ніж 20 000. Популярність канал отримав внаслідок перехресних публікацій — подібні канали регулярно діляться публікаціями один одного. Зокрема, існує такий зв’язок між каналами «Легитимный», «Резидент», «Темный рыцарь», «Шептун».

%25D0%25A1%25D0%25BD%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25BE%25D0%25BA%2B%25D1%258D%25D0%25BA%25D1%2580%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B0%2B2021-05-14%2B174520.jpg

Читайте також: Андраш Коштур: соросята работая с олигархами всегда находят общий финансовый интерес

Цитати

“... сегодня в парламенте было проголосовано антикоррупционная стратегия, она вроде не имеет отношения к Конституционному Суду, но у нас же ж президент побежал вместе со всей группой соросят ликвидировать судей Конституционного Суда, фактически, юридически ликвидировать…” — Олександр Дубінський, нардеп від "Слуги народу".  

«Это представители иностранных резидентур, — те, кого мы называем «соросятня», — колишній міністр юстиції України опозиційний політик Олена Лукаш.
 
«Головна ознака – те, що люди працюють не на Україну, а на міжнародні корпорації. Тобто вони не збираються жити в Україні, вони не збираються лишати жити тут своїх дітей. Вони збираються заробити гроші в Україні і переїхати жити кудись у цивілізований світ, а що відбуватиметься тут, їх абсолютно не цікавить. Тому вони з величезним задоволенням виконують усі рекомендації і вказівки закордонних партнерів, спонсорів і донорів, абсолютно не замислюючись, що вийде з цього в Україні. За часів Порошенка вони були антикорупційними активістами, а тепер потрапили у владу, і за гроші Сороса реалізовують його політику: заходимо в країну, беремо під контроль владу, своїх агентів, яких виростили, інтегруємо владу, і вони роблять усе, що ми захочемо. От зараз вони увійшли у владу і контролюють десь на 80 відсотків уряд і мінімум на 50 відсотків – Верховну Раду», — Олександр Кочетков, політолог.

«До цього існував термін «єврооптимісти». Тепер їх називають «соросята» Дмитро Баркар, кореспондент, редактор та ведучий програм Радіо Свобода.

Надо конкретно говорить, что политика Международного Валютного Фонда, политика организаций, которые, которых мы называем “соросята”, и которых сегодня тридцать процентов в парламенте: во фракции “Слуге Народа” процентов сорок-сорок пять, “Голос” - полностью соросята, в “Европейской Солидарности”... по факту наша страна захвачена сегодня людьми Сороса, которые диктуют и они расставлены на все должности… сегодня идет полностью контроль Украины внешним влиянием, а я конкретно говорю - это Сорос…” —  Віктор Чорний, депутат від фракції “ОПЗЖ”.

"Зовнішнє управління - досить поширене формулювання в українській політиці. Ми вже звикли до того, що кожен раз перед кредитом МВФ диктує нашій державі нові вимоги: підвищення пенсій, тарифів, антикорупційні органи, судова реформа. Точно так само ми звикли і до того, що в країні є якісь "соросята", які уважно стежать, щоб Україна не звернула з західного шляху. Ну і звичайно ж всюдисущі посли "Великої сімки", які через свій Twitter розповідають нам, чому не можна колотися російською вакциною або садити Сергія Стерненко" — Влог Армины

Коментарі

-22
-13

-22
-13

-19

-17
-12

-17

-17
-12

-16

-17
-11

-12
-6

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі