Блоги → Перегляд

Україна - бджолярна держава!

Четвер, 20:39, 20.05.21

Рейтинг
14 0
Переглядів
971

0
0

6097373_original.jpg

Сьогодні під егідою ООН відзначається Всесвітній день бджіл.
Нагадаю, що Україна - держава бджолярства!
Про це свідчать збережені донині давні топоніми та гідроніми: Мединичі, Мединівка, Бортне, Бортники, Бортничі, Уборть тощо.
В Русі бджільництво прослідковується з Х ст.
Літописні джерела повідомляють, що в 945 році княгиня Ольга при обміні дарунками з візантійським імператором Костянтином дарувала йому віск і мед.

Засновник першої в Європі школи бджільництва - українець. Винахідник (1814 р.) рамкового вулика - Петро Прокопович з Чернігівщини.
Василь Ващенко розробив оригінальні протиройові методи, зробив великий внесок у вдосконалення конструкції вулика.
Микола Вітвицький - автор фундаментальних посібників з бджільництва, створив розбірний «дзвоноподібний вулик», який максимально відповідає біології розвитку бджолиної сім'ї.

6097434_original.jpg

В сучасній Україні підготовка спеціалістів з бджільництва здійснюється у кількох вищих та ряді професійно-технічних навчальних закладах.
Нині Україна належить до країн-лідерів з виробництва меду. У 2020 році з України було експортовано 80,8 тис. тонн меду. Найбільшими ринками збуту українського меду в минулому році стали Польща - 26%, Німеччина - 18,8% і США - 9,7%.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі