Середа, 23:54, 30.06.21

Рейтинг
160 0
Переглядів
1898

0
0

 

«Black Lives Matter + демократія = расизм»

та

«Чому демократи засудили справедливе гасло - All Lives Matter»

Політичні події кінця травня та початку червня 2020 року в США, роздули славнозвісне та невід’ємне сьогодні демократичне гасло - «Black Lives Matter», тобто «життя чорних важливі». Популярність гасла почала різко зростати під час протестів після смерті афроамериканця Джорджа Флойда, якого вбив білий поліцейський Дерек Чавін, 25 травня минулого року в місті Міннеаполіс. В результаті відбулася низка акцій громадянських протестів, які почалися в центральному районі того ж міста Міннеаполіс і упродовж декількох днів поширилися всією територією США, а згодом в інших країнах світу. Офіційною причиною початку протестів стало вбивство того ж афроамериканця Джорджа Флойда під час арешту співробітником департаменту поліції Міннеаполіса - Дереком Чавіном. Під час протестів у деяких містах мали місце зіткнення між протестувальниками та співробітниками правоохоронних органів і бійців національної гвардії США, які застосували сльозогінний газ і гумові кулі у відповідь на агресивні дії натовпу. Лише за перші 14 днів заворушень, загинуло 19 людей. Згідно з дослідженнями проведеними влітку 2020 року у демонстраціях в США брали участь від 15 до 26 мільйонів людей, що зробило ці протести наймасовішими протестами в історії США. Так протести, демонстрації, масові заворушення, громадянська непокора, погроми, підпали, мародерство, вандалізм – мали довести всім, що життя чорних важливі. І найгірше, що типу «законослухняні» демократи – їх протестувальників та всі їхні форми протесту підтримували.

Саме гасло «Black Lives Matter» з’явилося не минулого року, як більшість думають, а ще у 2013 році. Так влітку того ж 2013 року розпочав своє існування рух з використанням хештегу #BlackLivesMatter в соціальних медіа. Сталося це після того, як був виправданий поліцейський Джордж Циммерман, котрий скоїв вбивство афроамериканського підлітка Трейвона Мартіна. Заснували цей хештег три афроамериканські активіста – Патрісс Каллорс, Алісія Гарза, Опал Тометі. Рух став масовим в 2014 році під час вуличних демонстрацій, викликаних смертю двох афроамериканців: Майкла Брауна і Еріка Гарнера. Також рух брав участь в маршах протесту в пам'ять багатьох загиблих афроамериканців, в тому числі Еріка Гарріса, Вальтера Скотта, Джонатана Феррелла, Сандри Бланди і Фреді Грея. Влітку 2015 року рух публічно виказав невдоволення політикам з питання расової дискримінації. Black Lives Matter об'єднаний ідеєю, але не має формальної ієрархії чи структури.

Нині «Black Lives Matter» (BLM, Життя чорних важливі) — міжнародний антирасистський рух активістів, який називає своєю метою боротьбу проти насильства до темношкірого населення. Займається організацією акцій протесту, демонстрацій проти поліційного насильства та расової дискримінації в правовій системі США. Популярність руху почала різко зростати під час протестів після смерті Джорджа Флойда 2020 року. Самі активісти руху звертають увагу до соціальної несправедливості щодо чорних, і також до суспільних інститутів та законів, направлених на її закріплення. Своїми цілями рух називає боротьбу з поліцейським насильством. Крім того активісти пропонували урізати фінансування поліції під гаслом «Defund the police». А «урізанні» кошти перенаправити на фінансування соціальних служб. Ще активісти «Black Lives Matter» допомагали чорним виборцям реєструватися на президентські вибори, які виграв Джо Байден, та допомагали збільшенню явки серед них. Підтримували також чорних художників та письменників.

Згідно з даними опитувань, які були проведені у червні 2020 року «Дослідним центром П’ю», серед всіх етнічних груп США рух «Black Lives Matter» підтримувало 67%. З вересня 2020 року підтримка руху серед американців почала знижуватися. Як результат 45% білих підтримувало рух, серед латиноамериканців – 66%, серед американців азійського походження – 69% і 87% серед афроамериканців. А в лютому 2021 року серед всіх громадян США, рух підтримувало лише 45%, а 41% - проти, 14% - нейтрально (дані аналітичної компанії «Harris Poll»). «The Guardian» давши аналіз зі статистики зібраною «US Crisis Monitor» на протязі всього 2020 року, зазначили, що «американські правоохоронні органи використовували сльозогінний газ, перцевий балончик, гумові кулі та побиття у явно більшому проценті випадків на демонстраціях «Black Lives Matter» або інших лівих протестах, аніж на «трампівських» або на інших правих протестах». Нове опитування проведене «Harvard-Harris» у лютому 2021 року показав, що підтримка «Black Lives Matter» знизилася повністю до негативного рейтингу серед всіх американців – 55%, тобто більша половина населення, як мінімум були проти цього руху (хоча «Harris Poll» зазначав – 45%). Також опитування показало, що людей більш хвилюють протести та особливо погроми з боку чорних представників «Black Lives Matter», які проходили на протязі 2020 року, аніж протести на Капітолійському пагорбі – 6 січня 2021 року (або «Штурм Капітолія»), як вважали 45% американців (як мінімум).

Контррухи та чому демократи засудили чесне та справедливе для всіх гасло - «All Lives Matter»

Одним із головним контррухів  є рух «All Lives Matter» - «усі життя важливі», як відповідь на «Black Lives Matter». Але даний рух («All Lives Matter») був розкритикований зі сторони представників «Black Lives Matter», які вважали що їх «неправильно розтлумачили». Після розстрілу двох поліцейських у Фергюсоні (серпень 2014), прихильники поліції створили хештег «BlueLivesMatter». А білі расисти створили рух «WhiteLivesMatter». В період з липня 2016 по травень 2018 року гасло «All Lives Matter» активно використовували у соціальній мережі «Twitter». Прихильники даного руху зазначали, що їхнє гасло відображає расово-нейтральний підхід до різних проблем. А на думку критиків, дане гасло відображає точку зору при якій расові проблеми ігноруються. Даний рух зародили представники Республіканської партії США (Дональда Трампа підтримували), під час виборів президента у 2016 році. Ренд Пол та Бен Карсон представники цієї партії активно та публічно виступали за це гасло. Проте більшість противників в США цього гасла дружно стверджували, що дане гасло «All Lives Matter» відволікає суспільство від проблем афроамериканців (проте на думку демократів це означало, що можна ігнорувати проблеми інших рас). Колишній президент США Барак Обама мотивував важливість гасла «Black Lives Matter» тим, що на його думку афроамериканці частіше стають дискримінованими та жертвами (при тому що білих, жовтих та латиносів не менше вбивали).

Згідно результатів опитування компанією «Rasmussen Reports» у 2015 році, більшість американців, а саме 78% підтримують гасло «All Lives Matter» («Всі життя важливі»). На стороні даного гасла частіше виступали республіканці – 88%. Доволі часто до цього гасла звертався також колишній президент США – Дональд Трамп. Він вважав рух «Black Lives Matter» - расистським, а натомість підкреслював важливість гасла «All Lives Matter» («Всі життя важливі»). У Демократичній партії США також більша половина підтримує це гасло («All Lives Matter») – 67%. Проте керівництво партії все одно засудило дане гасло.

Один із авторів хештегу «Black Lives Matter» - Алісія Гарза вважала, що існування гасла «All Lives Matter» («Всі життя важливі») зайвий раз підкреслює те, що суспільство не визнає існування расизму у світі та США. І те, щоб відволікти американське суспільство від проблем афроамериканського населення, яке представники «All Lives Matter» подають, як агресорами. Ліві рухи США також вважали, що гасло «All Lives Matter» («Всі життя важливі») замовчує проблеми афроамериканців в Штатах.

«BlueLivesMatter»

Гасло «BlueLivesMatter» - «життя поліцейських важливі» зародилося після вбивства офіцерів поліції 20 грудня 2014 року в Нью-Йорку – Рафаеля Рамоса та Веньцзяня Лю. Дане вбивство зробив мусульманин Ісмаіл Абдулах Брінслі, як акт помсти за вбивство поліцейськими афроамериканців Еріка Гарнера та Майкла Брауна (влітку 2014 року). Представником руху став офіцер у відставці департаменту Лас-Вегас – лейтенант Ренді Саттон та сержант Джоуї Імператріс («BlueLivesMatter NYC»). Даний рух займався допомогою співробітникам поліції та членам їх родин. Даний рух критикували за те, що він підтримував систему дискримінаційної охорони порядку та расове профілювання. І звичайно те, що він замовчує проблеми афроамериканців в Штатах. Також критиканти зазначали, що юридично за вбивство поліцейського карають суворіше, аніж за вбивство простої людини.

«WhiteLivesMatter»

«WhiteLivesMatter» - «Життя Білих важливе» - рух білих ультраправих США, яке було використане «Націоналістичним фронтом» США, під час мітингу «об’єднаних правих» в Шарлотсвіллі, штат Вірджинія у 2017 році. Активісти даного руху намагаються нагадати про проблеми білих людей, які страждають від нападів та насильства з боку емігрантів та афроамериканців. Також акцентується увага на тому, що білі люди підлягають обвинуваченню у расизмі через образи на адресу представників інших рас, при тому, що ігноруються расистські вислови з боку чорних та інших у адресу білих людей. Особливість цього гасла в тому, що воно також, як і гасло «Black Lives Matter» (BLM, Життя чорних важливі) стало міжнародним. Активісти даного руху також вважають, що євреї (як Джордж Сорос) винні у тому, що Європу і США населяють африканці та араби, які на вулицях влаштовують протести та безлади. 5 червня 2021 року у Сентервіллі, штат Техас відбувся мітинг. Білі націоналісти тримали плакати, які зазначали про теорію змови, щодо ГЕНОЦИДУ БІЛИХ. Наприклад такі як «Зупиніть геноцид білих» або «Зробіть більше Білих дітей».

P.S.

Особисто мене дістали акції «Black Lives Matter» в США та у Європі. Коли особливо під час спортивних змагань, спортсмени стають на одне коліно в честь поваги до життя чорних. Я вважаю, що несправедливо акцентується увага на проблемах чорного населення в усьому світі. Таке враження, що тільки чорні мають проблеми і більше ніхто. Що ніби ніхто і ніде не вбиває білих, жовтих та латиносів, а тільки чорних. Тому я підтримую думку представників Республіканської партії, щодо «All Lives Matter», що «Всі життя важливі», а не тільки якоїсь конкретної раси. І також погоджуюся з думкою Дональда Трампа, що рух «Black Lives Matter» - це расизм! І з яким так активно боряться демократи. Якщо життя чорних розвиток яких зупинився, ще за доби Неоліту і вони нічого корисного (в плані технологій) не дали людству - важливе, тоді важливість життя тварин несправедливо забуте. Бо якщо судити з корисності чорної людини і тварини, то тут відразу складно сказати – хто корисніший!? Але! Якщо так звані демократи прагнуть рівності, то вони мають засудити гасло «Black Lives Matter», або змиритися з такими гаслами як наприклад - «White Lives Matter», бо життя кожної раси важливе. І якщо прихильники руху «Black Lives Matter» зазначають, що гасло «All Lives Matter» (Всі життя важливі) відволікає суспільство від проблем чорного населення в світі, то чому їхнє гасло має відволікати від проблем інших рас? Якщо ми боремося за расову справедливість, то ми маємо визнати гасло «All Lives Matter» - правильним, а гасло «Black Lives Matter» - расизмом!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі