Блоги → Перегляд

Щодо нападу на Ешонкулову

Вівторок, 12:02, 20.07.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
1406

0
0

yzbyenye-e1626767554792.jpg

Позиція ІА Антикорупційна правозахисна рада,  щодо скоєного нападу в Дніпрі на правозахисницю Наталію Ешонкулову та інші схожі випадки.

Останні дні в ЗМІ активно обговорюється подія, щодо нападу на правозахисницю, керівника ГО у місті Дніпро Ешонкулову Наталію. Так, виходячи з інформації, двоє невідомих чоловіків нанесли тілесні ушкодження Наталії. Потерпіла пов’язує дану подію з своєю діяльністю, навіть, публічно озвучила осіб, яких підозрює у замовленні свого побиття. В даній статті ми не будемо обговорювати хто правий, хто винен та чиї версії більш реалістичні. Але, враховуючи той факт, що на  керівника нашої організації  не так давно було скоєно замах на вбивство, висловимо своє, нажаль, практичне бачення загальної ситуації.

Впродовж декількох років на території Дніпра, Дніпропетровської області скоюються непоодинокі правопорушення, в тому числі, напади на журналістів, правозахисників, тощо. Більшість злочинів даної категорії, нажаль, залишаються нерозкритими та без належного висвітлення в ЗМІ, без надання коментарів можновладців. Хоча, в питанні, щодо здійсненого нападу на Наталію Ешонкулову, бачимо чималий резонанс.

Вважаємо, що вибірковість у методах реагування на такі події недопустима розкіш, що шкодить досудовому слідству та може сприяти новим аналогічним випадкам.

Наприклад, виходячи з нашої сумної практики, після скоєння замаху на вбивство Снісара О.М., деякі політичні гравці міста та області намагались висвітлювати версії, які були вигідні лише їм. Даний підхід катастрофічно завадив здійсненню досудового слідства, в тому числі в питанні встановлення осіб замовників вбивства!  Також, слід зазначити, що без наявності підтвердженої, перевіреної інформації звинувачувати в замовленні конкретних осіб це, як мінімум, некоректно!   Адже, у випадку зі Снісарем , спочатку розглядалось ТРИ версії, а на даний час найвірогіднішою  виглядає… ЧЕТВЕРТА, яка з’явилась через декілька місяців після події.   Також, у випадку нападу на Снісара О.М., на відміну від нападу на Наталію:

  • кримінальне провадження спочатку кваліфікували як хуліганські дії (хоча нападники наносили удари заздалегідь підготовленими предметами виключно в область голови, потерпілого в критичному стані було доставлено в реанімаційне відділення, лише через декілька діб переведено в інше відділення);
  • фактичний час нападу (нанесення тілесних ушкоджень) склав близько ДВОХ ХВИЛИН. За цей час ЧОЛОВІКУ було спричинено переломи всієї лівої частини обличчя. За переконанням Олександра, від смерті його врятувало декілька факторів: нападники не знали місцевості (переплутавши вулиці, змарнували час); не було забою скроні (перелом величної кістки на відстані 0.5 см від життєво-небезпечної частини); напад здійснювався в світлий час доби вихідного дня в людному місці (обмеження в часі та громадяни перешкодили здійснити вбивство);
  • враховуючи вищевикладене, ЖОДЕН посадовець офіційно не висловлював свого обурення, щодо зазначеної події! Навіть тоді, коли суддя Кухтін відпустив підозрюваних до дому.

Це лише поверхневий аналіз вибіркового реагування з боку ЗМІ та посадовців на факти нападів на журналістів, правозахисників! В даній статті ми навели свій приклад, але й в інших потерпілих ситуація схожа…

Ми переконані, що напади на журналістів, громадських діячів не повинні залишатися безкарними. Також, інформацію про такі злочини не мають права використовувати треті особи з метою отримання своїх особистих політичних дивідендів!

Щодо нападу на Наталію Ешонкулову, вважаємо, що обвинувачення, начебто причетних осіб, висвітлення мотивів, на даному етапі передчасні. Використання засобів масової інформації, заяв посадових осіб, спрямованих на чиїсь обвинувачення – недопустимі та такі, що можуть перешкоджати здійсненню об’єктивного досудового слідства. Особи нападників на ВСІХ журналістів, громадських діячів повинні  бути встановлені та, не залежно від політичних переконань та мотивів, злочинців повинно бути покарано!

У разі відсутності адекватної, об’єктивної  реакції з боку держслужбовців на ВСІ аналогічні справи та/або при вибірковому реагуванні може статися так, що політичні супротивники в подальшому зможуть використовувати напади та ЗМІ з метою досягнення своїх особистих інтересів. Але, слід замислитись, адже «сакральні жертви» з журналістів, громадських діячів можуть закінчитись. Тоді, можливо, наступними жертвами стануть можновладці…

А Наталії бажаємо здоров’я та скорішого одужання.

ВСІ НОВИНИ

 

 

Коментарі

mart mart 13:00
0
а що взагалі зробила поліція в цих справах?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі