Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ. ДІАЛОГИ. КНИГА ІІ

Неділя, 10:02, 25.07.21

Рейтинг
7 0
Переглядів
552

0
0

ДІАЛОГИ

115

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, трохи раніше Ви розповідали про волю Бога. А що являє собою воля людини?

УЧИТЕЛЬ. Усі події, які ми спостерігаємо у світі, усі зміни в суспільстві, усі види діяльності – це результат думок, а точніше,  проявлення волі людини. Автомобілі, засоби виробництва, кораблі, зброя, міста – усе це є проявом волі людини. Ця воля черпає свою енергію з характеру, який закарбовано в душі, а характер створюється кармою (діяльністю). Якщо карма позитивна, то й воля проявляється позитивно, якщо ж вона негативна, то й воля проявляється негативно.

     Святі люди – люди великої волі, всі вони були великими душами, позитивна воля яких формувалася наполегливою працею упродовж багатьох віків. Гігантська воля, подібна до волі Будди чи Ісуса, не могла бути сформована за одне життя, тому що ми знаємо, ким були їхні батьки. Батьки ж їхні, наскільки нам відомо, жодного слова не проронили щодо Всевишнього Господа і не здійснили нічого видатного з метою просвітлення людства. Мільйони й мільйони теслярів, подібних до Йосипа, жили й померли. Мільйони їх живуть і сьогодні. У світі жило сотні тисяч маленьких царів, на зразок батька Будди.

     Коли б питання стояло лише в передачі спадкових якостей, тоді як пояснити, що цей звичайний царьок мав сина, якому поклоняється півсвіту? Як пояснити прірву, яка відділяє теслю від сина, якого мільйони людей славлять у якості Бога? Ця загадка не може бути вирішена однією теорією спадковості.

     Гігантська воля, яку Будда і Ісус кинули у світ, звідки вона з`явилася? Звідки прийшло це накопичення сили? Воно повинно було існувати віками, наростаючи все більше й більше, поки не пролилося на людей через Будду і Ісуса, продовжуючи литися і до нинішнього часу.

116

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи можна щось отримати у світі, чого не заслужив?

УЧИТЕЛЬ. Ні, говорить вічний закон причини і наслідку. Але, дивлячись, як нечестиві і беззаконні люди накопичують багатство, ми часто схильні думати, що це не так. Однак, прискіпливіше дослідивши історію життя того чи іншого багатія, ми в решті решт переконуємося у бездоганності цього закону.

     Людина може все життя накопичувати багатство, може обманювати тисячі людей і тут несподівано, як сніг на голову, на неї починають сипатися усілякі негаразди: виникають серйозні проблеми з законодавством або вона, здавалося б ні з того, ні з сього починає хворіти, швидко розоряється та стає банкротом і, навіть, жебраком (наприклад, пригадайте мільярдера Мавродія, засновника фінансової піраміди «МММ», який помер у Москві бомжем»). Така кара Божа обрушується на тих, хто отримує те, чого не заслужив.

     Наша карма визначає, чого ми заслуговуємо і що можемо засвоїти (переварити) у цьому житті. Своїми попередніми діями та вчинками ми відповідальні за те, ким являємося сьогодні, тому ми повинні мати у собі силу постійно удосконалюватися і ставати кращими. А звідси випливає, якщо ми, ким являємося тепер, є результатом наших попередній вчинків, то наше майбутнє може також бути створене нашими нинішніми діями та вчинками.

117

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, навіщо людина повинна вчитися?

УЧИТЕЛЬ. Для того, щоб досягти більших результатів у житті та уникнути даремної трати сил. Різні професії існують для виявлення здібностей, прихованих в душі.

118

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи існують ще якісь стимули до праці окрім забезпечення фізіологічних потреб та чуттєвих насолод?

УЧИТЕЛЬ. Людина працює, керуючись різними мотивами; без мотиву не може бути й роботи. Деякі люди прагнуть слави, і вони працюють для слави. Інші хочуть мати гроші, і вони працюють заради грошей. Ще інші прагнуть до влади, і вони працюють заради влади. Четверті хочуть потрапити на небо, і вони працюють, щоб досягти свого. П’яті хочуть залишити після себе слід на Землі або отримати титул, і вони працюють для цього. Насправді ж працювати слід лише в ім`я Всевишнього Господа. Кожна людина має право працювати, але не має права привласнювати плоди своєї праці.

119

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чому засуджується дармоїдство?

УЧИТЕЛЬ. Інтенсивна діяльність необхідна для того, щоб людська душа збагачувалася новим досвідом, а, значить, розвивалася. Людина у будь-якому віці має посильно працювати. Той, хто не хоче працювати, деградує фізично і морально.

     Але поряд з інтенсивною діяльністю необхідний і відпочинок на лоні природи без шуму та житейської суєти. В усьому слід дотримуватися золотої середини. Тому ідеальною вважається та людина, яка серед тиші та спокою знаходить для себе напружену діяльність, а посеред напруженої діяльності знаходить час для тиші і заспокоєння. Про таку людину говорять, що вона оволоділа таємницею самовладання, тобто має владу над своїм характером.

120

 УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, раніше Ви казали, що праця звичайної людини носить егоїстичний характер…

УЧИТЕЛЬ. Це так. Працюючи, ми повинні аналізувати мотиви, які спонукають нас до праці. І спочатку, майже весь час, будемо переконуватися у тому, що наші спонукальні мотиви егоїстичні. Але наполегливе прагнення до безкорисної праці не заради власних потреб, а заради сім`ї, суспільства, країни тощо, поступово розтопить цей егоїзм, поки, нарешті, не настане час, коли ми по-справжньому будемо здатні працювати безкорисно.


ЗВЕРНЕННЯ

     Посилаю своє звернення до заможних і незаможних: до політиків і промисловців, державних службовців і депутатів, банкірів і підприємців, інженерів і юристів, лікарів і вчителів, військовослужбовців і правоохоронців, ремісників і селян – усіх благодійників, котрі забажають посприяти виданню наступних богоугодних книг: «Людина і Всесвіт», «Дорога до пекла і раю», «Учитель і учень. Діалоги», спрямованих на духовне просвітлення громадян та навернення до гармонійного, мирного і щасливого життя.

     Всевишній Господь віддячить кожному, хто щиро відгукнеться на цей заклик і не залишиться байдужим, бо він стане покликаним, а ім`я його буде навіки вписане до Вселенської Книги Пам`яті.

     Своє благодіяння ви можете перерахувати на картковий рахунок у ПраватБанку № 5457 0822 2653 6055 довірена особа Куденко Олег Олександрович.

«Да не оскудіє рука дающого!» І да благословить вас Всевишній Господь!

     Олег Духовний

Коментарі

mart mart 11:28
0
Людина може все життя накопичувати багатство, може обманювати тисячі людей і тут несподівано, як сніг на голову, на неї починають сипатися усілякі негаразди: виникають серйозні проблеми з законодавством або вона, здавалося б ні з того, ні з сього починає хворіти, швидко розоряється та стає банкротом і, навіть, жебраком (наприклад, пригадайте мільярдера Мавродія, засновника фінансової піраміди «МММ», який помер у Москві бомжем»). Така кара Божа обрушується на тих, хто отримує те, чого не заслужив.

------------------------


а сталін?
Безумовно, з людської точки зору - він тиран і уособлення зла. Зрозумійте мене правильно, я не збираюся бути адвокатом у покійного Сталіна, який до цього часу перебуває у чистилищі. Зло є зло, а це - репресії, концтабори, голодомори, непосильні податки і т.д. Але поряд зі злом (бо добро і зло - дві сторони однієї медалі) було й добро: відмова від велетенського царського боргу перед західними країнами, індустріалізація та електрифікація забитої та відсталої країни, ліквідація безграмотності, безкоштовна освіта, медицина, відсутність безробіття, перемога у другій світовій війні, побудова, у післявоєнні роки, економічно розвиненої та потужної держави під назвою Радянський Союз тощо.
mart mart (можливо Мартин Мартинович?), а як гадаєте Ви, Всевишньому Господу, Творцю і Володарю Всесвіту важливіші стенання окремих людей про несправедливість у їхньому вузькому розумінні, чи в цілому загальний прогрес людської цивілізації? А цей прогрес складається з різної мозаїки: хорошої і не зовсім хорошої, доброї і злої, і не завди приємної для суто людського розуміння, суто людських почуттів.
З моїми висловлюваннями та висновками, Вам, як закоренілому атеїсту, змиритися не просто. Відчуваю, як Ви повстали на диби, зайнявши войовничу позу! Але це істина. Слон завжди є слоном, і він складається не з окремих бивнів, не з окремих ніг, не з окремого хобота і не з окремого хвоста. Спробуйте, за окремими частинами нащупати всього слона, а це людині, з її здоровим глуздом, зробити дуже й дуже важко. Поряд з негативом завжди існує і позитив. Не було б цього слона, не було б і української республіки, а були б російські губернії, землі польські та землі угорські. Ось такі пироги...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі