Блоги → Перегляд

Інспектор газової компанії «Дніпрогаз» отримав хабар

Четвер, 15:40, 12.08.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
1021

0
0

hlavnyj-rysunok_1-e1628765304650.jpg?fit=800%2C531&ssl=1

Як пишуть на сайті ІА Антикорупційна правозахисна рада, інспектор,  начальник відділу інспектування газової компанії АТ «ОГС «Дніпрогаз» вимагав та отримав хабар. Гроші у розмірі 50 000 мала сплатити споживачка газу. Хабарника затримали працівники прокуратури та УСР ДСР НПУ.

В нашій практиці ми неодноразово стикалися з фактами вимагання хабарів. Були випадки отримання неправомірної вигоди з боку ректора УДХТУпосадовця, відповідального за організацію харчування для однієї зі шкіл, тощо.  В даній статті розглянемо події, які передували ситуації, коли інспектор газової компанії «Дніпрогаз» отримав хабар від споживача блакитного палива. Співробітники газових компаній, як то герой матеріалу Сергій Лисенко, регулярно організовують перевірки споживачів газу. Часто подібні перевірки мають сумні наслідки для власників будинків та квартир. Іноді аби не сидіти без газу та не сплачувати величезні штрафи громадяни змушені платити хабарі газовикам. Втім ситуація із співробітникам компанії «Дніпрогаз» Сергієм Лисенко продемонструвала, що газовиків можна притягнути до відповідальності.

Від дій газовиків страждають мешканці багатоповерхівок, коли цілі під’їзди відключають від мережі газопостачання. Також, майже кожен мешканець приватного сектору стикався з перевірками інспекторів «Дніпрогазу», які потрапивши до будівель обов’язково знаходять порушення. А там варіантів залишається не багато: або «домовлятися», або буде відключено газопостачання.

В червні 2021 року співробітники АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпрогаз» (ЄДРПОУ 20262860) перевіряли споживачів газу у місті Підгородне. Зазвичай після таких перевірок газовиків споживачів відключають від газопостачання під приводом ремонту елементів газорозподільної системи. Іноді газовиків «непокоїть» характеристики котла опалення, розмір газової колонки або кількість конфорок на газовій плиті. Як наслідок споживачам відключають газ, а включають після сплати величезних штрафів. 

Цього разу події розгорталися у місті Підгородне, де переважає приватний сектор. Втім співробітник газової компанії порушення знайде майже завжди. Чому в нашому випадку газовики так ретельно шукали порушення стане зрозуміло далі.

16 червня 2021 року співробітники компанії «Дніпрогаз» перевіряли будинок на вулиці Яворницького у місті Підгородне. В результаті перевірки було складено два Акти. Перший -  Про порушення Кодексу газорозподільних систем. Другий - Про припинення газопостачання.

Через місяць комісія АТ «ОГС «Дніпрогаз» знов приїхала до домоволодіння у місті Підгородне. Виявляється одного разу газовикам здалося замало. Під час цього візиту начальник відділу інспектування АТ «ОГС «Дніпрогаз»  Сергій Лисенко запросив власницю будинку на засідання комісії. Комісія мала засідати двадцятого липня, втім пан Лисенко наполягав на приватній зустрічі напередодні засідання комісії - дев’ятнадцятого липня.

На приватній зустрічі начальник відділу інспектування компанії «Дніпрогаз» повідомив власницю, що за 50 000 гривень зможе вирішити її проблеми із газовою компанією. За ці гроші Сергій Лисенко  обіцяв ліквідувати Акт перевірки газовиків  та не накладати штрафні санкції на власницю помешкання.

Інспектор газової компанії «Дніпрогаз» Сергій Лисенко  мав отримати хабар у розмірі 50 000 двома траншами.

Першу частину  грошей у розмірі 10 000 гривень жінка передала в серпні. Через шість днів,  начальник відділу інспектування компанії «Дніпрогаз» Сергій Лисенко отримав другу частину хабаря. Сума склала 40 000 гривень.

50 000 гривень  Сергій Лисенко отримав, втім витратити їх у співробітника газової компанії не вийшло.

Завдяки злагодженим діям працівників Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра та УСР ДСР НПУ співробітника газової компанії було затримано під час отримання другого траншу хабаря.

Дії начальника відділу інспектування АТ «ОГС «Дніпрогаз»  Сергія Лисенко кваліфікували за частиною 4 статті 3683 Кримінального кодексу України. Чоловік може відправитися за грати на три роки. Слід зазначити, що інспектор,  начальник відділу інспектування газової компанії «Дніпрогаз» який отримав хабар, на даній стадії досудового слідства має статус «підозрюваного». Згідно чинного законодавства, винною особа може вважатися виключно після обвинувального вироку суду. Впевнені, що судовий розгляд буде об’єктивним, справедливим та швидким! 

Висловлюємо подяку працівникам прокуратури, УСР ДСР в Дніпропетровській області та слідчим поліції за професійне, оперативне реагування на факт вимагання.

  Якщо під час перевірок газового обладнання ви стикалися із Сергієм Лисенко або іншими співробітниками газових компаній, які вимагали хабаря, звертайтеся до Антикорупційної правозахисної ради та/або повідомляйте правоохоронні органи.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі