Блоги → Перегляд

Чому, українці і росіяни, це два різних народи.

Четвер, 12:56, 02.09.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
1680

0
0

 

                 Чому,  українці і росіяни, це два різних народи.

Говорити про те, що українці і росіяни, це один «братський народ», на мою думку можуть лише ті, хто сам ніколи не мав, ні братів, ні сестер, та не відчував, що це таке  - братські та родинні  відносини, особливо у тих сім’ях, де батьки виховували дітей у любові до рідних.

    І варто визнати, що Росія, це наш територіальний сусід, який постійно зазіхає на нашу територіальну, матеріальну і духовну незалежність.

  Чи це випадково?

  І ось відповідь на це нам дає Адам Сміт, у своїй книзі «Дослідження про природу і причини багатства народів», яку він написав ще у 1776 році.

   Коли, у цій книзі,  Адам Сміт першим сформулював концепцію вільного ринку як системи, що не потребує управління чи жорсткого регулювання, то він тоді і не думав, що колись його вчення, хтось візьме, щоб на них довести, що українці і росіяни – це не братні народи, та і не можуть ними бути.

   То ж, давайте повернемося до роботи Адама Сміта.  Так, у виданні книги «Дослідження про природу і причини багатства народів», яка вийшла друком у 2018 році, у видавництві «Наш формат» - Київ, на сторінці 533 у частині 1 – Про витрати на оборону, ми можемо знайти дуже цікаві речі.

   Так, Сміт у своєму дослідженні, чітко розділяє представники яких професій, потребують від влади більших витрат, коли їх залучають до війська. Ось він пише – «Якщо хлібороб зайнятий у військовому поході, то перерва в його роботі не завжди призводить до зменшення його доходів – звісно, якщо похід починається після сівби й закінчується перед жнивами. Без його втручання природа сама робить велику частину роботи. Але в той момент, коли ремісник – коваль, тесля або ткач, наприклад, - відривається від своєї майстерні, джерело його доходів цілком вичерпується. Природа нічого не робить за нього; він усе робить сам. Коли він вирушає у похід захищати суспільство, воно неодмінно повинно утримувати його, оскільки він не має доходів для того, щоб самому утримувати себе.»

      «Хліборобство, навіть на найнижчому щаблі розвитку, передбачає поселення, своєрідне постійне мешкання, що його не можна залишати, на довго, без великої втрати…»

     Тобто, хлібороб, лише на короткий час може залишити свою домівку, і у нього не має ні часу, ні намірів, йти війною на когось.

   Далі, Сміт описує ще одну групу людей – «Скотар має дуже багато вільного часу;… Такі народи зазвичай не мають постійного житла, а живуть у шатрах або критих візках, що легко переміщується з місця на місце. Ціле плем’я або народ міняють своє місце положення залежно від пори року та інших випадкових обставин. Коли їхні табуни знищують корм в одній частині країни, вони пересуваються у іншу, а звідси -  у  третю… Крім того, народ, що звик до кочового життя за мирних часів, легко пересувається й за часів війни. Чи вони вирушають у похід як армія, а чи кочують як скотарі, їхній спосіб життя однаковий, хоча поставлені цілі дуже різні.», « …Коли вони перемагають, то все, що належало переможеному племені, забирає переможець;».

   Ось так, коротко, про відмінності професій по відношенню до війни, розділив Адам Сміт народи.

   Тому і не дивно, що ті країни у яких предки, були і залишаються хліборобами, здебільшого приймали і приймають участь у бойових діях, які направлені на захист своїх країн і своїх територій, а ті народності, предки яких займалися скотарством, і сьогодні постійно шукають нове «пасовище», щоб збирати здобич.

Коментарі

Шановний Сергію, якщо судити по Вашому прізвищу Медвідь і прізвищу Медведев, то не такі вже ми й різні народи - це по-перше. І по-друге, гарненько подумайте, кому найбільше вигідна ворожнеча між українцями та росіянами? Можливо українському чи російському народам? На мій погляд, ні тому і ні іншому. Тоді, запитується, кому?
Якщо пригадати недалеку історію, то Україна як така, тобто окраїна Росії, Польщі та Угорщини, була розділена офіційними кордонами між зазначеними імперіями. А якщо сюди ще додати середньовічний Хазарський (читай єврейський) каганат, який у свій час також володів частиною українських земель, то коло починає змикатися.
Не завжди справжнім ворогом являється той, хто стоїть обличчям до обличчя, а, як правило, зовсім інші закулісні гравці, котрі прагнуть скористатися вигідною для них нагодою, нацькувати, щоб увірвати своє.
А так як українці багато сторіч не мали власної державності, були затурканими холопами і примітивними рабами, а отже не мали і державницького мислення та досвіду, їх дуже легко збити на манівці підступним і більш досвідченим політикам. Біда наша в тому, що ми дуже рідко включаємо розум, в якому відчувається гострий дефіцит, та живемо виключно за рахунок бухливих емоцій. Якраз на це і розраховують наші приховані вороги. Ось так "брати-товариші", як казали запорожські козаки...
Щодо землеробів і кочівників, то друге якось не зовсім узгоджується з лісистою та болотистою місцевістю, на якій проживали північні словянські племена за часів Київської Русі.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі