Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ. ДІАЛОГИ. КНИГА ІІ

Четвер, 10:32, 09.09.21

Рейтинг
9 0
Переглядів
616

0
0

ДІАЛОГИ

212

УЧЕНЬ. А хіба таке ставлення не являється порушенням зазначеного припису, тобто гріхом?

УЧИТЕЛЬ. Навпаки, не роблячи так, тобто не приймаючи відповідних рішень щодо народжуваності неповноцінних людей, можновладці грішать перед Богом, який не створював живих істот з зазначеними вадами, а це означає, що суспільство вправі регулювати такі питання. Неповноцінність – вада, яка напрацьована людиною чи твариною через свою гріховну кармічну діяльність. І, якщо вона набирає ознак виродкуватості, їй слід протистояти, щоб не перетворювати повноцінні суспільства на пристанище для людей з невиліковною патологією. До речі, у переважній більшості цивілізованих країн давно розроблені та введені міри щодо стерилізації та ізоляції осіб з патологічними відхиленнями, які несуть загрозу для прогресу сучасної цивілізації. Просто їх не прийнято афішувати на широкий загал.

213

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, поясніть, що означає біблійний вислів «любити ближніх»?

УЧИТЕЛЬ. Будь-яка людина під впливом хорошого настрою, внаслідок забобонів або під тиском духовенства може вчинити добру справу чи пожертвувати крупну суму грошей. Але

по-справжньому любить ближніх лише той, хто нікому і ні в чому не заздрить. Ми бачимо, що всі так звані «великі люди світу цього» заздрять одне одному через популярність, славу, посаду або гроші. Поки ця заздрість гніздиться в серці людини, вона далека від досконалості навіть тоді, коли являється вегетаріанцем.

     Будь-який дурень може відмовитися від м`ясної їжі, але лише це одне не являється якоюсь заслугою для нього, як і для будь-якої травоїдної тварини. Людина, яка безжалісно грабує інших людей та вчиняє найпідліші справи заради грошей, гірша за люту тварину, навіть якщо вона харчується однією травою. Людина ж, котра навіть подумки не намагається когось образити та радіє благополуччю інших людей, являється одухотвореною, і лише така людина по-справжньому любить ближніх.

     Завжди слід пам’ятати, що зовнішні (фізичні) вправи та утримання від гріховних діянь мають цінність лише як допомога в досягненні внутрішньої чистоти.

214

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи потрібна фізична сила віруючій людині?

УЧИТЕЛЬ. Просвітлення не може бути досягнуте людиною зі слабким розумом і слабким тілом. Лише сильний та здоровий може засвоїти вищі знання. Що можуть слабкі, маленькі, дряхлі істоти? Вони дощенту будуть розбиті, коли в них почнуть пробуджуватися таємні сили розуму і тіла. Лише здорові і сильні можуть мати успіх на шляху просування до духовного удосконалення, тому фізична сила, безумовно, необхідна. Тільки сильне тіло може витримати перший удар реакції, який наступає за спробою керувати власним організмом. Коли жалюгідні і слабкі намагаються досягти досконалості, вони ризикують отримати якусь невиліковну хворобу та послабити свій розум. Слабке від природи або штучно ослаблене тіло закриває шлях до духовного просвітлення.

     В жодній священній книзі не згадується, що нечисті люди, каліки та душевно хворі можуть були пророками, апостолами, гуру або духовними учителями. Винятком з цього правила являється лише московське православ’я, яке прирівнює до святих грішників і душевно хворих, таких як кликуші, юродиві та розумово не розвинені. Крім цього, московська церква роздає за гроші церковні ордени далеко не праведним людям; возвела у лик святих таких царів-грішників, як Іван Грозний, Петро Перший, Катерина ІІ, Микола ІІ та інших і продовжує возводити нових. Через це московське православ’я і такий гібрид, як греко-католицька церква вважаються фальшивими церквами.

215

УЧЕНЬ. А як же тоді Українська православна церква?

УЧИТЕЛЬ. Вона являється філією московського патріархату, а тому також відноситься до однієї з фальшивих церков.

216

УЧЕНЬ. У свій час і католицька церква організовувала криваві «священні» війни та роздавала грішникам за гроші індульгенції, які, наче б то дозволяли їм потрапити в рай. Тоді виходить, що й католицька релігія також фальшива?

УЧИТЕЛЬ. Усе, що ти сказав, відбувалося за часів середньовіччя і не має жодного відношення до сучасних християн католиків. Тому ні католицька, ні константинопольська, ні магометанська, ні індуська, ні буддійська церкви не відносяться до фальшивих церков.

217

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чому у християнстві, іудаїзмі та магометанстві духовенство і віруючі завжди виглядають якось похмуро, з прісними обличчями, а індуси, навпаки, наспівують, прихлопують, пританцьовують і посміхаються?

УЧИТЕЛЬ. Людина, яка хоче досягти просвітлення має бути доброзичливою і життєрадісною. Однак, для багатьох ідеальною з точки зору релігії є лише та людина, яка ніколи не посміхається,   а її обличчя має бути витягнутим, зі стиснутими до судоми щелепами. На мій погляд, такі загальмовані люди з нездоровим виглядом придатні лише для лікарів у якості пацієнтів. Вони ніколи не стануть просвітленими. Лише допитливий і сильний розум може прокласти собі дорогу до Бога. І така робота не для духовно скутих та фізично і розумово загальмованих.

218

УЧЕНЬ. Чудово! Тепер буду весь час посміхатися, хлопати в долоні і пританцьовувати…

УЧИТЕЛЬ. Зореславе, мені подобається твій гумор, але й надмірна веселість також являється неприйнятною для віруючої людини, адже сміх без причини – прикмета дурачини. Надмірна активність та легковажність робить нас нездатними до серйозних думок, при цьому розумова енергія марно розтринькується. Постійна веселість веде до поступливості тілесним забаганкам та до пристрасті. Просвітлення ж приходить лише до тих, у кого розум і тіло перебуває у стані гармонійної рівноваги.

219

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чому одні люди відчувають насолоду від низьких вчинків, а інші – від добрих?

УЧИТЕЛЬ. Характер того, до чого відчувається найбільша прив’язаність, яка доставляє найсильніше задоволення, залежить від ступеня розвитку живої істоти. Наприклад, жодна людина не може їсти з таким захопленням і задоволенням, як собака або вовк, і, навпаки, задоволення і насолоду, яку відчуває людина від фізичних та розумових занять і їх результатів, ні вовк, ні собака відчувати не можуть.

     У людини спочатку насолода також пов’язана з нижчими відчуттями – задоволення голоду, спраги, статевих потреб, і чим ближче вона за своїм розвитком до тварини, тим сильніший у неї потяг до примітивних насолод і задоволень. По мірі розвитку, тобто духовного удосконалення нижчі види насолод стають все слабшими і слабшими, і з часом отримують перевагу ті, які доставляють їй добрі вчинки та розумові заняття. А досягнувши ще вищого плану – плану божественного прозріння, вона відчуває стан блаженства, у порівнянні з яким усі низькі чуттєві і навіть розумові задоволення, такі як поезія, живопис, література, філософія і т.п. втрачають будь-яке значення та сенс.


ЗВЕРНЕННЯ

     Посилаю своє звернення до заможних і незаможних: до політиків і промисловців, державних службовців і депутатів, банкірів і підприємців, інженерів і юристів, лікарів і вчителів, військовослужбовців і правоохоронців, ремісників і селян – усіх благодійників, котрі забажають посприяти виданню наступних богоугодних книг: «Людина і Всесвіт», «Дорога до пекла і раю», «Учитель і учень. Діалоги», спрямованих на духовне просвітлення громадян та навернення до гармонійного, мирного і щасливого життя.

     Всевишній Господь віддячить кожному, хто щиро відгукнеться на цей заклик і не залишиться байдужим, бо він стане покликаним, а ім`я його буде навіки вписане до Вселенської Книги Пам`яті.

     Своє благодіяння ви можете перерахувати на картковий рахунок у ПраватБанку № 5457 0822 2653 6055 довірена особа Куденко Олег Олександрович.

«Да не оскудіє рука дающого!» І да благословить вас Всевишній Господь!

     Олег Духовний

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі