Блоги → Перегляд

"Слуги народу" знову шкодять реалізації мовного закону

Вівторок, 11:20, 14.09.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
1672

0
0

Незважаючи на те, що пристрасті з приводу набрання чинності низки нових норм закону про державну мову з трудом заспокоїлися, слуги народу знов примудрилися підлити масла у вогонь. Максим Дирдін у новій своїй поправці висуває дуже провокативну ініціативу із пом'якшення дії деяких статей закону для тих національних меншин, що етнічно пов'язані з дружніми Україні державами.

VFRzMFB4_o.jpg

По суті, ці поправки перекреслюють весь сенс законодавчого захисту української мови у всіх регіонах країни. Тепер, ймовірніше, поляки зможуть розраховувати на вагомі привілеї - це застосування рідної мови у передвиборчій агітації, спрощене отримання громадянства без знання української мови, та й ще вони залишать за собою право дублювати фільми польською. І звісно, це тільки початок нововведень. У результаті подальші поправки остаточно заплутають документ та загальмують його реалізацію.

Причому в тій же Молдові, де вже почали обговорювати цей документ, навіть не збираються подякувати нам за можливі послаблення для молдовської мови. На думку молдован, ми їх нібито будемо шантажувати та диктувати свої умови переговорів. Але тоді постає питання, для кого слуги народу намагаються це робити? Для тих, хто досі сумнівається, чи підтримувати наші спроби з відстоювання територіальної цілісності та інші зовнішньо політичні ініціативи? На мою думку, з такими невпевненими товаришами, які знаходяться у Верховній Раді, українська мова буде завжди в небезпеці, і ми ще довго не навчимося поважати власні національні інтереси. Всі сусідні країни повинні за замовчуванням спокійно ставитися до нашого внутрішнього законодавства. А якщо й правити закон, то тільки на посилення, особливо для тих національних меншин, що порушують українське законодавство, коли набувають подвійне громадянство та займаються контрабандою на кордоні.

Коментарі

mart mart 12:01
0
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

Президент України

П.ПОРОШЕНКО

м. Київ
25 квітня 2019 року
№ 2704-VIII


він підписав а закон добрий як я на нього дивлюся.
mart mart 12:12
0
я подивився на правопис і знайшов трохи механічних помилок але і суттєвих

https://mova.gov.ua/diyalnist-i-proyekti/pravopis

З метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки та Національної академії наук щодо схвалення Українського правопису ( .pdf , 2.87 Мб ) в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

2. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 1992 р. № 309 “Питання українського правопису” (ЗП України, 1992 р., № 6, ст. 145).

=

https://mova.gov.ua/storage/app/sites/19/pravopis.pdf
Українська мова муляє всім - і росіянам, і євреям, і полякам, і угорцям, і, навіть, литовцям. Бо вони розуміють - народ, який має і шанує рідну мову, з часом стане по-справжньому незалежним. А це якраз і не входить у їхні недружні плани.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі