Блоги → Перегляд

Ставлення до українців у Польщі

П'ятниця, 10:53, 17.09.21

Рейтинг
0 0
Переглядів
1429

0
0

Crazy.jpg

Незважаючи на заяви політиків різного рівня по обидва боки кордону рівень ворожнечі між народами продовжує залишатися на дуже високому рівні. В першу чергу це помітно на побутовому рівні і українці, які виїхали на заробітки до Польщі, знають про це не з чуток.

Досить часто з'являються історії українців, які зіштовхнулися з агресією з боку поляків. Нашим співвітчизникам не платять за роботу, звільняють і навіть б'ють. А ситуація з Дмитром Нікофоренко, який помер після побиття в витверезнику, куди був доставлений поліцейськими, взагалі виглядає дико. Адже Європа, 21-е століття, дружня українцям Польща (як повторюють політики), і тут таке відверто огидне ставлення. Не менш жахливо виглядає історія Андрія Величко, який поїхав до Польщі на заробітки в 2018 році. Нещодавно він був змушений повернутися в Україну через погрози його сім'ї.

 

Виявилося, що працюючи барменом в Торуні він виявився в центрі побутової сварки з напідпитку місцевими націоналістами. Проти них було порушено кримінальну справу, а на адресу Андрія і його сім'ї посипалися погрози. Більш того, в його рідному місті невідомі спалили гараж його батька.

Можна скільки завгодно говорити про єдину європейську сім'ю, спільних цінностях та відданості демократичним принципам, але ворожнеча між нами нікуди не поділася і подібні історії явне тому підтвердження. Офіційна Варшава, зрозуміло, ніколи не визнає, що поляки живлять глибоку і погано приховану ненависть до українців. На даний момент роздмухувати конфлікт не вигідно. Що буде, коли ситуація зміниться і політики перестануть робити один одному реверанси, залишається тільки гадати.

В історії з тим же Дмитром Нікофоренко поліція довгий час намагалася замовчати реальні факти і правда розкрилася тільки після втручання консульства. З проблемою Андрія Величко мабуть ніхто нічого робити не планує, принаймні до тих пір, поки не сталося трагедії. А скільки ще, невідомих трагедій з українцями відбулося в дружній (офіційно) Польщі. Думаю цього нам дізнатися не судилося.

Коментарі

mart mart 19:54
0
mart mart 18:420
https://politiko.ua/blogpost158303

Андрій Величко про це написав і я дав у прямий ефір, але я запитався чому не укр мовою?

Він не відповів, то я ще раз, чи він говорить але не пише.

Я запитався ввічливо а відповіді не дістав жодної, то може він не укр мовою говорив а таки російською ?

А чого бармен у польськім барі говорить російською?

І що ти на це?
Відповісти

mart mart 18:430
Даю у прямий ефір та й вже.
Відповісти
mart mart 13:23
0
і чого не відповідаєш?
mart mart 12:29
0
і чого я його давав у прямий ефір?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі