Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ. ДІАЛОГИ. КНИГА ІІ

Середа, 21:47, 22.09.21

Рейтинг
8 0
Переглядів
444

0
0

ДІАЛОГИ

236

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи існують окрім наведених, ще якісь ознаки матеріальних ілюзій, в яких перебувають люди?

УЧИТЕЛЬ. Для кожного з нас світ є таким, якими ми є самі. Говорять, що християнство найкраща релігія і в якості доказів вказують на дивовижне багатство християнських націй. Але це не зовсім вдалий приклад. Це також ілюзія. Адже багатство цих націй засноване на нещастях та пограбуванні інших народів. І коли б воно дійсно залежало від релігії, то, припустивши, що весь світ став християнським, ці нації повинні були б збідніти, тому що не залишилося б нікого, кого вони могли б грабувати. 

     Більшість тварин живе за рахунок рослин, люди – за рахунок тварин і рослин або, що значно гірше, за рахунок інших: сильний за рахунок слабкого. Це проявляється скрізь і постійно навколо нас, і знайти відповідь на запитання: «Навіщо це так?» - неможливо, бо це також ілюзія. А неможливо тому, що його неможливо логічно сформулювати. У ньому не існує ні «як», ні «чому». Тому ми не можемо довго зосереджувати на ньому свої думки, щоб знайти вичерпну відповідь. 

     Наші тіла схожі на запрограмовані машини. Ми можемо намагатися бути безкорисними та утримуватися від заздрості, робити людям добро або не робити його, але навіть і в цьому кожен з нас робить лише те, що повинен робити та не може чинити на власний розсуд. Проте людина чомусь вважає, що вона все робить на власний розсуд. Це – також ілюзія.

     З засобів інформації нам часто говорять, що поступово усі негаразди відійдуть, що завжди слід надіятися на краще і що з часом все буде добре. Хоча навіть той незначний відрізок часу, який кожен з нас проживає, постійно вчить, що це далеко не так. Та, навіть, якщо припустити, що все саме так, тоді чому «світле майбутнє» має досягатися сьогодні таким сатанинським шляхом? Чому добро проявляється через зло, а зло – через добро? Чому в наших нинішніх стражданнях нас повинно тішити те, що наші нащадки будуть щасливіші за нас? І це також чергова ілюзія. І т.д, і т.п.

237

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, політики говорять, що з розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу зло в суспільстві зменшується.

УЧИТЕЛЬ. Політики можуть говорити, що завгодно. Такі розмови приємно слухати, бо це задовольняє якщо не наше марнославство, то, принаймні, марнославство тих, хто отримав від земного світу достатньо благ, тобто, хто не розчавлений колесами цього прогресу. Дійсно, для багатьох прогрес створює дуже багато захоплюючих можливостей, тому їм добре і зручно. Завдяки автоматизації та роботизації виробництва, виготовляються дешеві товари, які створюють зовнішню видимість суспільного благополуччя. Але ж машини забирають роботу у мільйонів працівників, щоб зробити декілька десятків людей найбагатшими у світі. Саме у цьому і приховується лицемірство прогресу!

     В сучасних суспільствах ніхто не прагне до всебічного розвитку людини, бо для тих, хто володіє багатством краще, коли більшість перебуває на низькому тваринному рівні, адже такими недалекими рабами керувати значно простіше, ніж людьми розвиненими. Такі люди-тварини дуже невибагливі. Щастя і нещастя для них розпочинається і закінчується їжею, одягом та дахом. Поняття зла і добра для таких людей значно звужується і зводиться виключно до задоволення фізіологічних потреб.

     Але як тільки людина починає розвиватися, як тільки її суспільний горизонт розширюється, починає розширятися і горизонт зла, нещасть. Таким чином, коли з розвитком цивілізації або прогресу примітивні почуття змінюються на більш вищі способи отримання насолод, то одночасно з цим починають зростати і наші страждання, бо нерви стають тоншими, здатними відчувати більш тонкі подразнення. Наприклад,  нерозвинена людина придає мало уваги нанесеній їй образі, тоді як розвинена не може перенести не тільки насилля, але й грубого, дошкульного слова. А це означає, що здатність страждати від зла збільшується разом зі збільшенням потреб у задоволеннях, які забезпечує людині більш розвинена цивілізація.

     Коли суспільство збільшує можливості для людей відчувати щастя, воно водночас збільшує їхню здатність до страждань. Отже, якщо людство в арифметичній прогресії робить певні успіхи щодо зменшення суспільного зла в якомусь одному місці чи на якійсь одній території, то воно обов’язково в геометричній прогресії збільшується в якомусь іншому місці чи на якійсь іншій території. Ті, котрі народилися в примітивних, рабських племенах, мало залежать від сучасного суспільства (наприклад, вирощують продукти харчування на власних присадибних ділянках), тоді як ті, що далеко пішли вперед у суспільному розвитку, добре відчувають на собі його важкий гніт. Чому, наприклад, в Америці найбільший у світі показник злочинності, наркоторгівлі, розлучень, проституції, садизму, божевілля та інших психічних захворювань? Саме таку ціну сатана-диявол вимагає за прогрес.

     Дикун у лісі не знає, що таке ревнощі, не знає, що таке бути притягнутим до суду, не знає, що таке сплата податків, не знає похвали та ганьби від суспільства, не знає тиранії багатих над бідними, не прокидається вночі від жахливих кошмарів. А ми, сучасні люди, з усім цим злом живемо щодня і з кожним днем воно все збільшується і збільшується.  

238

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, у чому проявляється протиріччя людського існування?

УЧИТЕЛЬ. Куди б ми не пішли і щоб не робили, ми повинні пройти через це жахливе протиріччя, яке полягає у наступному: де є добро, там повинне бути і зло, і де є зло, там повинне бути й добро; що за життям завжди, як тінь, крокує смерть, що всі, хто сьогодні сміються, завтра будуть плакати, а ті, хто плаче тепер, будуть потім сміятися. Такий стан речей не може бути виправлений жодними матеріальними покращеннями.

      Звичайно, при бажанні ми можемо уявити собі, що десь на Землі існують країни, в яких процвітає одне добро і повністю відсутнє зло, де люди лише насолоджуються життям і ніколи не плачуть, де ніхто не голодує і ніхто не вмирає. Однак такі фантазії неможливі по тій простій причині, що матеріальна природа, котра оточує нас, і природа самої людини скрізь майже однакові, тому й умови життя також майже однакові, за винятком окремих нюансів. Тому наполягати, що в Америці чи Європі жити краще, або що там менше зла, ніж в Росії чи Україні – лише безпідставні балачки політиків-авантюристів, які прагнуть до влади з корисливою метою. Де існує сила, яка примушує нас посміхатися, там чатує на нас і сила, котра приносить горе і сльози.

     Отже, цей земний світ є сумішшю добра і зла, щастя і нещастя. Якщо збільшується одне, то збільшується й інше. Світ ніколи не буде настільки хорошим, яким ми собі його уявляємо, тому що в самій ідеї суцільного добра лежить протиріччя. Але світ не може бути й суцільно поганим, тому що добро і зло не існують як окремі самостійні речі. У цьому світі не існує ні людей, ні тварин, навіть механізмів, котрих можна було б назвати абсолютно досконалими. Те явище, яке сьогодні здається хорошим, завтра може виявитися поганим. Та річ, яка спричиняє горе одній людині, може бути причиною радості для іншої; вогонь, який обпікає, може зварити їжу; нерви, котрі приносять відчуття болю, приносять і відчуття задоволення.

     Повністю зупинити зло можна лише одним чином – зупинити добро. Іншого способу на цій Землі не існує. Щоб зупинити смерть, ми повинні зупинити життя. Життя без смерті і щастя без нещастя – це і є ті основні протиріччя, котрі не можуть бути вирішені, тому що в кожному окремому випадку вони являються проявом однієї і тієї ж речі, яка називається земним існуванням.  

239

УЧЕНЬ. Тобто виходить, що як би люди не старалися робити лише добро, зло від цього не зменшується. Тоді яка користь від боротьби зі злом?

УЧИТЕЛЬ. Відповідь на це така: лише борючись зі злом людина відчуває себе щасливою; по-друге, не дивлячись на те, що Земля ніколи не буде наповнена виключно добром, ми повинні всіляко цьому сприяти. Бо коли на людському полі зовсім не полоти бур`яни, вони здатні заглушити своїм буйним ростом усі добрі напрацювання людських суспільств упродовж попередніх віків. Звичайно, всі бур`яни виполоти неможливо, злі люди як народжувалися, так і будуть продовжувати народжуватися, однак, не дивлячись на це, добропорядні люди в будь-якому суспільстві мають робити свою добру справу. «Закличте на допомогу терпіння, виконуючи передбачені релігійні та добродійні обов`язки, щоб вберегти себе від неправильних вчинків і запастися молитвою, яка очищає серце та утримує від  мерзоти і гидоти. Тим, у кого серця спокійні, хто твердо вірить у Всевишнього Господа і в те, що вони зустрінуть Його і до Нього одного повернуться – Він воздасть їм за їхні діяння» (Коран, Сура, 2-45, 46).

240

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи правильним є твердження, що першою ознакою смерті народу являється аморальність?

УЧИТЕЛЬ. Це підтверджується всією історією людства. Наприклад, вільна любов між чоловіком і жінкою, або як це називається тепер – «цивільний шлюб», не приносить щастя жодному з них. Або сексуальні стосунки чоловіка з чоловіком, жінки з жінкою. Такі «шлюби» і взаємостосунки вже самі по собі являються ознакою суспільної деградації, а якщо точніше – поступового виродження того чи іншого народу. З цього приводу у Священних Писаннях говориться, що спарювання з тваринами, гомосексуалізм та лесбіянство є найбільшою гидотою в очах Всевишнього Господа.

 

ЗВЕРНЕННЯ

     Посилаю своє звернення до заможних і незаможних: до політиків і промисловців, державних службовців і депутатів, банкірів і підприємців, інженерів і юристів, лікарів і вчителів, військовослужбовців і правоохоронців, ремісників і селян – усіх благодійників, котрі забажають посприяти виданню наступних богоугодних книг: «Людина і Всесвіт», «Дорога до пекла і раю», «Учитель і учень. Діалоги», спрямованих на духовне просвітлення громадян та навернення до гармонійного, мирного і щасливого життя.

     Всевишній Господь віддячить кожному, хто щиро відгукнеться на цей заклик і не залишиться байдужим, бо він стане покликаним, а ім`я його буде навіки вписане до Вселенської Книги Пам`яті.

     Своє благодіяння ви можете перерахувати на картковий рахунок у ПраватБанку № 5457 0822 2653 6055 довірена особа Куденко Олег Олександрович.

«Да не оскудіє рука дающого!» І да благословить вас Всевишній Господь!

     Олег Духовний

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі