Блоги → Перегляд
Мітки Ісламська ДержаваІДІЛІсламМусульманствоІсламізмДжихадКоранЗупинимо ісламізацію ЄвропиЄвропаДемократіяРасизмІсламофобіяісламофобіяХристиянствоБібліятероризмІсламський ХаліфатХаліфатДжихадизмІракСиріяЛівіяАфганістанТалібанАль-КаїдаталібиМухаммедМагометБлизький СхідЄгипетСаудівська АравіяЄменАлжирСинайський півострівПакистанМароккоЛіванЙорданіяТуреччинаІзраїльПалестинаДернаВілаят СинайВілаят ХорсанКавказький ЕміратКавказРосіяЧечняДагестанВілаят Аль-КавказРустам АсельдеровАбу Бакр аль-БагдадіСШААбу ДуаДональд ТрампТрампАбдулла КардашХаджі Абдула аль-АфариАйман аль-ЗавахіріАль Бара ШишаніКорнет-ЕнафтагазекономікаБагдадшиїтиБахрейнКатарОб'єднані Арабські ЕміратиОАЕМартін ДемпсіДжеймс ФоуліСтівен СотлоффДевід ХейнсЕрве ГурдельАлан ХеннінгПітер Едвард КассігАмеді КулібаліКабулCharlie HebdoФранціяВелика БританіяБританіяУкраїнаКримкримські татаритатариВсесвітній ХаліфатСБУАндрій БілецькийПавло КлімкінКлімкінПетро ПорошенкоПорошенкоДжозеф БайденДжо БайденБайденВасиль ГрицакАль Бар ШишаніІнтерполісламізмдемократіярасизммусульманиЗахідна ЄвропаІсламізація ЄвропиІсламізація ЗаходуМартін ЛютерЄвреїєвреїполітика

«Ісламська Держава: зробити світ ісламським або знищити його"

Четвер, 23:57, 30.09.21

Рейтинг
137 0
Переглядів
2177

0
0
У цій статті згадуються

 

«Ісламська Держава: зробити світ ісламським або знищити його"

В черговій своїй статті про ісламістів, я буду розповідати про Ісламську Державу та Джихад. В попередніх статтях я розповідав про ісламізм – як про релігійну ідеологію, яка грунтується на законах Корану, які у свою чергу спонукають до захисту і поширення Ісламу. І що Коран передбачає війну проти невірних під назвою – Джихад, що є священним обовязком кожного мусульманина. Тобто Коран для кожного мусульманина передбачає не лише захист власної віри, а навіть абсолютне поширення і насадження Ісламу, де стали ноги мусульманина. А так як ісламісти є вже по всій планеті, то відповідно її цілковите підкорення. Коран передбачає для кожного мусульманина два таких варіанта боротьби з невірними: перший – це насадження Ісламу невірному, який попередньо добровільно на це погодився, другий – це якщо невірний відмовився приймати Іслам, то тоді поважаючий себе і Коран – мусульманин, має знищити невірного. Тому я, і ще до мене, задавалися питанням – чому європейці мають толерантно ставитися до мусульман у Європі, які категорично відмовляються рахуватися з європейською культурою та поважати традиційний спосіб життя, та які ставлять свою віру вище законів держави, де живуть, і їхня віра, ще й до того закликає до священної війни проти невірних, які відмовляються приймати їхню релігію? Тому враховуючи позитивну та підтримувану імміграційну політику демократів, щодо мусульман, то в принципі можна частково погодитися з думкою всеєвропейського руху «Зупинимо ісламізацію Європи», що «Расизм є найнижчою формою людської дурості, але ісламофобія знаходиться на одному рівні зі здоровим глуздом!».

Так зі словами, що «ісламофобія знаходиться на одному рівні зі здоровим глуздом» можна погодитися, бо толерантне відношення на своїй землі до людей, релігія яких на пряму закликає до насадження невірним, тобто таким як ти, своєї віри, а вразі твого опору передбачається – твоє знищення, то це сумнівна і доволі небезпечна толерантність. Ще й лякає священний обов’язок щодо війни проти невірних. І головне, що це стосується не тільки християн, ай буддистів, даосистів, конфуціанів, язичників, деїстів та навіть атеїстів. Для Корану, якщо ти не сповідуєш Іслам, ти автоматично стаєш – невірним, і плювати хто ти там – християнин, даосист чи атеїст. Але демократи все одно нічого небезпечного не бачать, і навіть теракти ісламських терористів в Європі, серед числа яких було багато біженців – це для них не аргумент. Але факти є фактами, і популярність мусульманської терористичної організації, як Ісламська Держава, все росте і росте серед мусульман Європи, особливо шляхом вербування через інтернет. Новою та смертельно-небезпечною загрозою для Заходу є саме Ісламська Держава (ІДІЛ). І саме про неї далі буде йти мова, і про те яку загрозу вона несе для українського суспільства.

Ісламська Держава

Ісламська Держава (араб. الدولة الإسلامية‎, ад-Даулят аль-Ісламійя), до 29 червня 2014 року Ісламська держава Іраку та Леванту (ІДІЛ; араб. الدولة الإسلامية في العراق والشام‎) — невизнана мусульманська терористична держава (халіфат з 29 червня 2014) і міжнародна терористична, мілітаристська група напрямку салафітський джихадизм. На березень 2015, мала контроль над територією з населенням 10 млн осіб в Іраку і Сирії, і номінальний контроль над маленькими областями Лівії, Нігерії і провінції Нангархар в східному Афганістані. Група також діє або має філії в інших частинах світу, у тому числі Південній Азії. Безпосередня попередниця ІДІЛ — угрупування «Ісламська держава Ірак», яка була утворена у 2006 році в Іраку шляхом злиття одинадцяти радикальних ісламістських угрупувань на чолі з місцевим підрозділом «Аль-Каїди». Починаючи щонайменше з 2004, провідна мета групи була заснування Ісламської Суннітської держави. Особливо, ІДІЛ прагнув встановити халіфат, Ісламську державу на чолі з халіфом, що є наступником Пророка Мухаммеда. У червні 2014, ІДІЛ видав документ, в якому зазначається генеалогічне дослідження походженням його лідера аль-Багдаді від Мухаммеда, а під час оголошення нового халіфату 29 червня, організація призначила аль-Багдаді його халіфом. Як халіф, він вимагає відданість усіх набожних мусульман у всьому світі, згідно з ісламською юриспруденцією. ІДІЛ має на меті розширення свого впливу на всю земну кулю не рахуючись з людськими жертвами. Карта що циркулює інтернетом, показує історичні області колишніх Мусульманських держав в Європі, Близькому Сході, і Африці, які ІДІЛ планує приєднати до своєї держави.

Завоювання Ісламської Держави

У Іраку і Сирії, ІДІЛ використовує існуючу адміністративно-територіальну систему, перейменувавши адміністративні одиниці у вілайати або провінції. У червні 2015, офіційно проголошено створення філій організації в Лівії, Єгипті (Синайський півострів), Саудівській Аравії, Ємені, Алжирі, Афганістані, Пакистані, Нігерії і Північному Кавказі. За межами Іраку і Сирії, ІДІЛ має підконтрольну територію тільки в Сінаї, Афганістані, і Лівії. IДІЛ також має представництво в Марокко, Лівані, Йорданії, Туреччині, Ізраїлі і Палестині, але не має офіційних філій в цих країнах. У квітні 2014 року загін бойовиків ІДІЛ увійшов у Лівію, і в жовтні захопив контроль над прибережним містом Дерна, але в середині 2015 року бойовики ІДІЛ були вибиті із міста. Влітку 2014 року в Лівії почалася громадянська війна між лояльним до ісламістів Загальним національним конгресом і новим парламентом — Палатою депутатів. ІДІЛ виступило в конфлікті як «третя сторона». До лютого 2015 року бойовики тримали в облозі великий лівійський порт Сирт і контролювали розташоване поруч місто Нофалія, а також нафтове родовище аль-Мабрук на південь від Сирту.

10 листопада 2014 члени організації «Ансар Бейт аль-Макдіс» присягнули на вірність аль-Багдаді і стала називатися «Вілаят Синай». Угрупування має 1 000-2 000 вояків. Угрупування «Вілаят Синай» також діє в секторі Газа, називаючи себе Ісламською Державою. 19 серпня 2015, члени групи підірвали штаб-квартиру Сил безпеки Єгипту, в північному Каїрі, поранивши 30 чоловік. Члени угруповання Джунд Аль-хілафа (араб. جند الخلافة‎) присягнули на вірності аль-Багдаді у вересні 2014. Також у вересні 2014 вояки цієї фракції в Алжирі відрубали голову французькому туристу (Herve Gourdel). З того часу, даних про дії угруповання майже немає, у грудні 2014 алжирські сили безпеки знищили керманича фракції Халід Абу-Сулеймана. 26 січня 2015, було проголошено Хорсанську провінцію (Вілаят Хорсан) на чолі з Хафізом Саїдом Ханом й Абдула Рауфом, після того як обоє присягнули аль-Багдаді. Назва Хорсан посилається на історичний регіон, який включає Афганістан, Пакистан, й «інші сусідні землі». Проте вже 9 лютого 2015, Абдулу Рауфа було убито під час авіанальоту літаків НАТО. 18 березня 2015, було знищено афганською урядовою армією Хафіза Вахіді (в.о. губернатора).

13 листопада 2014, непізнана фракція в Ємені присягнула на відданість ІДІЛ. У грудні того ж року ІДІЛ впровадив активну присутність усередині Ємену, маючи конкурента Аль-Каїда на Аравійському півострові. У лютому 2015, фракція Аль-Каїди - Ансар Аль-шаріа присягнула на відданість ІДІЛ Оскільки Єменська громадянська війна зазнала ескалації у березні 2015, вояки ІДІЛ почали бойові дії проти хуситів у мухфазах Хадрамаут, Шабва, Сана. 7 березня 2015, керманич Боко Харам Абубакар Шекау склав присягу ІДІЛ через звукове повідомлення, відіслане через Твіттер. У публікаціях IДІЛ від кінця березня 2015 Боко Харам згадується як Wilayat Gharb Afriqiya (Західно-Африканський вілоят). Деякі командири Кавказького Емірату в Чечні і Дагестані присягнули на вірність IДІЛ наприкінці 2014 та на початку 2015. 23 червня 2015, представник ІДІЛ Абу Мухамад Аль-аднані склав присягу відданості й анонсував нову Кавказьку Провінцію (Wilayat Al-qawqaz) під керівництвом Рустама Асельдерова.

Керівництво, структура та фінанси Ісламської Держави

Керівником «ІДІЛ» був Абу Бакр аль-Багдаді. Державний департамент США обіцяв нагороду у 10 млн доларів за інформацію про його місцеперебування. Він також відомий на прізвисько Абу Дуа, і у США вважався одним з найнебезпечніших екстремістів. Аль-Багдаді народився 1971 року в іракському місті Самарра і називав себе спадкоємцем пророка Мухаммеда. Він вивчав іслам в Університеті Багдада, тривалий час воював на боці іракської Аль-Каїди. Американці заарештовували його 2005 року, але через чотири роки звільнили. Він був проголошений головою Ісламської держави Іраку — до якої тоді ще не входив Левант — у травні 2010 року. 27 жовтня 2019 року Президент США Дональд Трамп підтвердив, що Абу Бакр аль-Багдаді був знищений в ході операції ЗС США в сирійському Ідлібі. В загальній складності операція з ліквідації аль-Багдаді тривала чотири години, було задіяно вісім вертольотів, безпілотники, десант. Новим лідером ІДІЛ став Абдулла Кардаш (Хаджі Абдула аль-Афари). Ще однією значимою фігурою є голова Аль-Каїди Айман аль-Завахірі. За нього дають винагороду — 25 млн $. Аль Бара Шишані — амір джамаата «Ахадун Ахат» в провінції Латакія в Сирії. Один з ключових керівників ІДІЛ, громадянин Грузії. З 2013 року він був заступником військового аміра Абу Умара аш-Шишани, це одна з найвищих посад ІДІЛ. 2016-го, після ліквідації аш-Шишани, Аль Бару виїхав до Туреччини, влітку 2018-го прибув до України за підробленим паспортом. 15 листопада 2019-го його було затримано співробітниками СБУ в будинку, де він жив у Київській області.

На думку аналітиків група налічує приблизно 10 тисяч бойовиків. Припускають, що «ІДІЛ» отримує кошти від індивідуальних спонсорів з країн Перської затоки. Також джерелом прибутків ІДІЛ є грабіжництво, викупи за заручників та продаж наркотиків. Угрупування вже контролює багату на нафту місцевість на півночі Сирії. Із захопленням Мосула в Іраку його позиції зміцнилися. Є інформація, що вони отримали 425 млн доларів, які зберігалися у національному банку в Мосулі, і що невдовзі джихадисти можуть захопити найбільші в Іраку нафтові родовища у Байджі, на південь від Мосула. Під час боїв в районі іракського міста Байджі (за 200 км на північ від Багдада) бойовики Ісламської держави захопили на одному зі складів іракської армії сучасні протитанкові ракетні комплекси 9К129 «Корнет-Е» російського виробництва. Дані комплекси були поставлені іракській армії з Росії в 2014 році.

В перші роки громадянської війни в Сирії ІДІЛ черпав фінансову підтримку переважно з-за кордону, отримуючи левову частку грошей, які йшли на підтримку салафітських угруповань з боку країн Перської затоки, і частину тих, що йшли на підтримку «демократичної опозиції» з боку США. Навесні 2014 року територія ІДІЛ становила 250 тис. кв. км. і вона стала фінансово самодостатньою. Аналітики виділяють п'ять основних джерел наповнення бюджету ІДІЛ на тому етапі: 1. Податки (зокрема спеціальний податок з немусульман, податок за невідвідування мечеті п'ять разів на день, вимагання, грабунки банків, напади на крамниці); конфіскація частини зарплат іракських урядовців, які продовжували їх отримувати від іракського уряду; рештки промисловості і сільське господарство. 2. Торгівля нафтою і газом через Туреччину. Туреччина отримувала з цього як фінансову (частина прибутку), так і політичну вигоду (підтримка сил, ворожих до режиму Ассада і курдського руху). В 2014 року доходи з цієї статті оцінювали в 3 млн дол. на день. Цей експорт був можливий передусім завдяки низьким цінам на нафту і газ, які іноді становили 1/3 від ринкових. Нафта з ІДІЛ виходила на ринок як турецька. 3. Грабунок, контрабанда і нелегальна торгівля творами мистецтва та історичними предметами. Показове нищення храмів і статуй в таких містах як Пальміра стосувалося тих об'єктів, які були занадто великими для транспортування і продажу. Також ІДІЛ видавав дозволи на чорну археологію серед місцевого населення, з чого брав певний податок. 4. Викупи за викрадених іноземців. 5. Продаж наркотиків (переважно героїну з Афганістану в Європу).

Тероризм ІДІЛ: початок боротьби

Одним з перших терактів, за який угруповання взяло відповідальність, був підрив фугасу поблизу міста Баакуба в провінції Діяла (Ірак) 6 травня 2007, внаслідок якого загинув російський фотокореспондент Дмитро Чеботаєв і 6 американських військовослужбовців. Починаючи з 2009, угруповання регулярно заявляє про свою відповідальність за вибухи, напади та інші злочини, зокрема 25 жовтня 2009 — підрив двох начинених вибухівкою автомобілів в центрі Багдада (біля будівель адміністрації губернатора і міністерства юстиції): загинули 155 осіб. 31 жовтня 2010 — Захоплення заручників в кафедральному соборі Багдада, що належить Сирійській католицькій церкві: загинули 58 осіб. Сирійський фронт: на початку серпня 2013 бойовики ІДІЛ атакували позиції курдських бойовиків на прикордонних з Туреччиною територіях Сирії. Восени 2013 року бойовики ІДІЛ вели бойові дії в районі сирійських міст Ідліб, Алеппо і Аазаз як проти «Вільної сирійської армії», так і проти курдських ополченців. Наприкінці 2013 року ІДІЛ установив контроль над сирійським містом ар-Ракка, який став неофіційною столицею ІДІЛ в Сирії. Місто швидко було впорядковано, засновані шаріатські суди, управління містом ґрунтується безпосередньо на ісламських законах. Угруповання здобуло широку популярність улітку 2014, коли бойовики розпочали повномасштабний наступ на північні та західні райони Іраку, а також в північній Сирії (Курдистан). 4 січня 2014 — бійці ІДІЛ установили контроль над містом Фаллуджа.

10 червня 2014 — на п'ятий день вуличних боїв в Мосул і (мухафаза Найнав) бойовики ІДІЛ примусили частини Збройних сил Іраку втікати. За армією пішли чиновники і шиїтське населення двохмільйонного міста. За даними BBC, упродовж доби місто залишило близько чверті населення. До 11 червня бойовики ІДІЛ захопили Тікрит, впритул наблизившись до Багдаду. 15 червня бойовики захопили Талль-Афар. 23 вересня 2014 США і Бахрейн, Йорданія, Катар, Об'єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія завдали ракетно-бомбових ударів по позиціях угрупування «Ісламська держава» в Сирії. Крилаті ракети запускалися з американських бойових кораблів в Перській затоці та Червоному морі приблизно по двох десятках цілей, у тому числі по штаб-квартирі угруповання «Ісламська держава» в місті Ракка (схід Сирії). 24 вересня завдано авіаудари по бойовиках «Ісламської держави» біля міста Алеппо рано-вранці. Унаслідок попередніх авіаударів ліквідовано приблизно 120 бойовиків.

25 вересня збройні сили США та союзників із арабських країн завдають авіаударів по позиціях екстремістів у Сирії. Цього разу військові атакували нафтопереробні заводи, контрольовані терористами, у кількості 13-ти — удари завдані по 12. За підрахунками служб США, щоденно ці об'єкти приносили екстремістам до 2 мільйонів доларів прибутку. 27 вересня міністерство оборони США заявило, що вважає за необхідне ввести війська до Сирії та Іраку — для боротьби з угрупованням «Ісламська держава». Про це оголосив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі. 28 вересня до військових ударів США (F-22) приєдналися Йорданія та Об'єднані Арабські Емірати. Авіація атакувала терористів у Сирії та Іраку, завдано точкових ударів — табір терористів біля міста Хасеке, командний пункт та аеропорт біля міста Манбідж (Сирія), позиції ісламістів у Іраку — загалом сім авіаударів. На це підрозділ «Аль-Каїди» — угрупування «Джебхат ан-нусра» — заявило, що збирається помститися та завдати США удару у відповідь.

5 жовтня стає відомо, що угруповання «Ісламська держава» захопило частину стратегічних висот над південними підступами до заблокованого курдського міста Кобані. 10 жовтня ВПС США атакували позиції бойовиків поблизу міста Кобані, знищено танк, кулеметна точка, дві захоплені бойовиками будівлі. Станом на середину жовтня 2014-го в результаті боїв між захисниками курдського міста Кобані і терористами, що намагалися його захопити, загинули понад 550 осіб. З 16 вересня в місті загинули 553 людини, серед них — 298 були членів «Ісламської держави». Серед загиблих — 20 цивільних, 17 з них були страчені бойовиками. 16 жовтня 2014-го керівництво Італії повідомляє, що направить до Іраку 280 військовослужбовців, для надання допомоги в боротьбі з бойовиками угруповання «Ісламська держава» — у складі міжнародної коаліції.

Тероризм та звірства ІДІЛ після 2014 року

Улітку 2014 бойовики ІДІЛ стратили 500 чоловіків з общини єзидів та захопили в рабство близько 300 жінок. 16 червня 2014 ІДІЛ оголосила, що бере на себе відповідальність за вбивство 1700 курсантів училища ВПС на військовій базі Сабайкар в Тікриті після того, як база і велика частина міста виявилися у їхніх руках. 19 серпня 2014 опубліковано відео, де учасник ІДІЛ обезголовив американського журналіста Джеймса Фоулі. 28 серпня 2014 опубліковано відео, на якому бойовики Ісламської держави ведуть 250 чоловіків, імовірно сирійських солдатів, роздягнених практично догола, на власну смерть, оточених прапорами противника та дулами автоматів. Полонених вивели на відкриту місцевість і по черзі розстріляли в спину. Їхні тіла залишили під сонцем, а жорстоке й принизливе відео віддали на загальний огляд. 2 вересня 2014 опубліковано відео, де учасник ІДІЛ знечолив американського журналіста Стівена Сотлоффа.

4 вересня 2014 бойовики ІДІЛ влаштували в Іраку розправу над військовими. Загинули, за даними правозахисної міжнародної організації «Human Rights Watch», щонайменше 700 осіб. 14 вересня 2014 опубліковано відео, де учасник ІДІЛ стратив британського співробітника гуманітарної місії Девіда Хейнса (David Haines), викраденого в Сирії 2013 року. 22 вересня 2014 понад 300 іракських військових загинули під час хімічної атаки ІДІЛ. 24 вересня 2014 бойовики ІДІЛ стратили взятого в заручники французького журналіста Ерве Гурделя. 3 жовтня 2014 в мережі з'явилося відео, де бойовик ІДІЛ стяв голову таксисту та водієві, що розвозив гуманітарну службу в зруйновані міста Сирії, — британця Алана Хеннінга (англ. Alan Henning), викраденого в Сирії в грудні 2013 року. На відео як наступна жертва названий американець Пітер Едвард Кассіг (страчений, за даними в пресі на 16.11.2014), колишній американський рейнджер, ветеран війни в Іраку і член однієї з благодійних організацій.

10 січня 2015 ІДІЛ взяла на себе відповідальність принаймні за захоплення заручників в магазині кошерних виробів у 12-му окрузі Парижа, підтримавши таким чином оперативників єменської Аль-Каїди, братів Куаші, які раніше атакували редакцію сатиричного видання Charlie Hebdo. Напад вчинив Амеді Кулібалі (африканець із Малі, із родини біженців, був «одружений» на алжирці, також біженці), прихильник «Ісламської держави» у Франції. 14 листопада 2015 ІДІЛ взяло на себе відповідальність за вибухи та розстріли у столиці Франції. 31 грудня 2016 (ІДІЛ) взяла відповідальність за два вибухи, що стались в районі Синак м. Багдад (Ірак), в результаті яких загинули щонайменше 25 людей, а більш ніж 50 отримали поранення. з 31 грудня 2016 по 8 січня 2017 рр. в результаті серії вибухів у Багдаді загинуло щонайменше 108 людей та мінімум 238 — поранених. Відповідальність за вибухи взяла на себе терористична організація «Ісламська Держава» (ІДІЛ) в ході Громадянської війни в Іраку, що триває з 2014 року.

22 березня 2017 року було скоєно напад на парламент Великої Британії, внаслідок якого загинули 4 людини, постраждало більше 40 осіб. Відповідальність за напад взяла на себе ІДІЛ, хоча ряд джерел зазначає, що атака була радше інспірована пропагандою «Ісламської держави», ніж безпосередньо координувалася членами угруповання. 17 серпня 2017 року сталася серія терористичних атак в Каталонії (Іспанія). Вантажівка в'їхала в натовп людей в районі пішохідної вулиці Рамбла в Барселоні, а через кілька годин фургон в'їхав в групу людей в Камбрілсі. Внаслідок першого наїзду загинули 13 людей, понад 100 людей отримали поранення. Другий наїзд забрав життя ще однієї людини, шестеро постраждали. 18 серпня 2019 року «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за вибух на весіллі в столиці Афганістану Кабулі, внаслідок якого загинули щонайменше 63 людини, ще 182 — поранені.

Ісламська Держава і територіальні претензії до України

У червні 2015 року Ісламська Держава оголосила територіальні претензії багатьом країнам світу. У списку зокрема і територіальні претензії до України: Ісламська Держава претендує на український Крим, на Південь і Схід України, а також на українське Поділля (зокрема на Кам'янець-Подільський). Дані претензії Ісламська Держава обґрунтує тим, що це території колишньої Османської Імперії (Ісламська Держава оголосила себе прямим її спадкоємцем). Також Ісламська Держава оголосила про створення Всесвітнього Халіфату, а це фактично територіальна претензія на весь світ. Тобто під територіальні претензії Ісламської Держави потрапляє вся Україна. 25 червня 2015 року в Дніпрі Служба безпеки України затримала двох завербованих терористок Ісламської Держави. 6 жовтня 2015 року в Іраку підірвав себе смертник Ісламської Держави Мухаммед Далаїн, його було завербовано в Харкові. 31 жовтня 2015 року Ісламська Держава збила пасажирський літак A321. Загинуло 4 громадянина України. 18 листопада 2015 — ІДІЛ назвала Україну полем бою між Росією та Заходом.

25 листопада 2015 — ІДІЛ оголосила Україну своїм ворогом. 26 листопада 2015 — Андрій Білецький заявив, що на стороні Ісламської Держави воює 200 кримських татар. 3 грудня 2015 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав Ісламську Державою загрозою світу. 7 грудня 2015 року Президент Порошенко на зустрічі з Джо Байденом заявив, що Україна готова допомогти коаліції в Сирії в боротьбі з Ісламською Державою. 23 березня 2016 року голова СБУ Василь Грицак заявив, що СБУ затримала 25 бойовиків Ісламської Держави. 27 квітня 2016 року СБУ затримала й одразу видворила з України 5 бойовиків Ісламської Держави. 3 травня 2016 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що з полону бойовиків Ісламської Держави держави звільнено 13 українських громадян. 25 червня 2016 року Державна прикордонна служба України в аеропорту Харкова затримали двох громадян Таджикистану, які причетні до діяльності терористичної організації «Ісламська Держава» та розшукувалися Інтерполом. 29 червня 2016 року Ісламська Держава влаштувала Терористичний акт в аеропорту Ататюрк у Туреччині. Загинула одна громадянка України. Один громадянин України постраждав. В ніч з 14 на 15 липня 2016 року під час святкування національного свята Дня взяття Бастилії в Ніцці (Франція) відбувся теракт. Вантажівка на повній швидкості в'їхала у натовп людей на набережній міста, де проходив святковий салют. Загинув громадянин України, двох громадян України поранено.

13 серпня 2016 року СБУ, у Харкові оперативники СБУ виявили приватну квартиру, що використовувалася для тимчасового переховування членів Ісламської Держави, які мали намір транзитом виїхати в сирійсько-іракську зону бойових дій. У «перевальному пункті» перебувало четверо іноземців — вихідців з країн Центральної Азії. Двоє з них були депортовані з Туреччини у зв'язку з причетністю до терористичної діяльності. При собі вони мали декілька комплектів паспортів різних держав з переклеєними фото. Інші двоє очікували в Україні виготовлення фальшивих документів для подальшого переправлення через Туреччину до Сирії", — йдеться у повідомленні. За даними СБУ, кошти для оренди житла прихильникам «Ісламської Держави», придбання ними підроблених паспортів та проставляння в них фальшивих «дата-штампів» про перетин державного кордону України, а також забезпечення «коридорів» в міжнародних аеропортах надходили із-за кордону. Про використання коштів функціонерами «Ісламської Держави» надсилалися фінансові звіти. Іноземців рішенням суду примусово видвореннили з території України. Окрім цього, у Дніпрі співробітники СБУ затримали вихідця з однієї з колишніх республік Радянського Союзу, якого розшукував Інтерпол. Чоловік брав безпосередню участь у вербуванні та переправленні прихильників «Ісламської Держави», які прямували з країн Центральної Азії до Сирії, забезпечував їх коштами, місцями проживання та проїзними документами. Ще одного прихильника «Ісламської Держави», оголошеного у міжнародний розшук, правоохоронці затримали на Київщині. Уродженець з однієї з колишніх республік СРСР впродовж 2014—2015 років пройшов підготовку у таборах терористів у Сирії та брав безпосередню участь у бойових діях на боці «Ісламської держави» в сирійсько-іракській зоні. Матеріали щодо затриманих іноземців було скеровано до прокуратури для їх обрання запобіжного заходу у вигляді екстрадиційного арешту.

19 грудня 2016 року Ісламська Держава вчинила Теракт на різдвяному ярмарку в Берліні. Загинув один громадянин України. 7 вересня 2017 року Президент Порошенко назвав терористичні угрупування «Ісламської держави» загрозою Україні. 28 листопада 2017 року співробітники прокуратури Київської області та СБУ затримали групу осіб, які налагодили канал нелегальної міграції завдяки виготовленню підроблених документів. За результатами проведення досудового розслідування встановлено, що до злочинної групи входять громадяни Азійських країн, РФ та України, які сповідують радикальні ісламістські погляди та причетні до діяльності терористичного угруповання «Ісламська Держава». Затримані особи отримували 6 тисяч доларів за нелегальне переправлення громадян України та іноземців до країн Західної Європи завдяки підробленим закордонним паспортам. У вартість так званої «послуги» входило виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, виготовлення паспорта громадянина України, організація безперешкодного проходження прикордонного контролю під час перетинання Державного кордону України шляхом надання інструкцій та вказівок. За результатами проведення санкціонованих обшуків за адресами проживання зловмисників вилучено 15 підроблених паспортів та готівку у розмірі 108 тисяч гривень. На підставі ст.208 КПК України було затримано 3 особи.

17 вересня 2018 року заступник генпрокурора України Євген Єнін заявляв, що ГПУ розглядала документи більше 20 осіб, яких підозрювали у причетності до терористичного угруповання «Ісламська держава». 25 березня 2019 року СБУ затримала в Одеській області іноземця, який знаходився в розшуку Інтерполу за терористичну діяльність у Сирії в складі ІДІЛ. 15 листопада 2019 року Служба безпеки України спільно з Міністерством внутрішніх справ Грузії та Центральним розвідувальним управлінням США затримала на Київщині одного з ключових терористів «Ісламської держави» відомого як Аль Бара Шишані. 21 листопада 2019 року Оперативники Управління карного розшуку та бійці КОРДу затримали у Житомирі громадянина Росії, що перебував в міжнародному розшуку за вбивство. Поліція припускала, що це був керівник однієї з груп ІДІЛ, який переховувався в Україні. Підозрюваного розшукував Інтерпол. 9 вересня 2020 року У Києві затримали одного з ватажків Ісламської Держави. 27 листопада 2020 року Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Ісламської Держави та Аль-Каїди.

P.S.

Ісламську Державу та її союзну Аль-Каїду та Талібан, який нещодавно підкорив практично весь Афганістан, обєднує одна і та ж ідеологія – ісламізм. Ісламізм грунтується на приписах і законах Корана, і ця політична ідеологія особлива тим, що вона повністю є релігійною. Так у свою чергу Коран передбачає і пропагує священну війну проти невірних – Джихад, який є обовязком кожного мусульманина, незважаючи на те, де він знаходиться. Також Коран передбачає захист своєї віри та її насадження невірним. А якщо невірні не хочуть приймати Іслам, то згідно Корану вони мають бути знищені. І мусульманська віра має бути всюди, де стала нога ісламіста. Головним носієм Джихаду в світі є Ісламська Держава, або ж як її ще звуть – ІДІЛ. Ісламська Держава проголосила себе прямим нащадком середньовічного Ісламського Халіфату та Османської імперії. Всі підкорені землі ними, у їхні епохи, ІДІЛ називає «своєю землею», тому має за ціль їх повернути. Так ІДІЛ висунув територіальні претензії всім країнам Північної Африки, Близького Сходу, Середньої Азії, Малої Азії, та Європи. «Своєю землею» у Європі ІДІЛ називає Піренеї (Іспанія та Португалія), острів Сицилія (Італія), весь Балканський півострів, аж по Угорщину та Австрію. Україні також Ісламська Держава висунула свої претензії на український Крим, Південь України та на південне Поділля, які колись були під владою османів. Саму Україну – ІДІЛ назвав своїм ворогом. Проте Коран передбачає наявність Ісламу і на тих землях, де мешкають невеликі общини мусульман. А нині мусульмани по всій планеті мешкають, тому автоматично стало так, що весь світ має стати ісламським, що у свою чергу є головним завданням Ісламської Держави.

Нині Ісламська Держава має сильні позиції в Іраку, Сирії та у Афганістані. Свою економіку утримує за рахунок захоплених регіонів із багатими покладами нафти і газу. Також за рахунок  продажу зброї, наркотиків, викрадення людей, контрабанди. Одним із головних та неофіційних партнерів ІДІЛ є Туреччина, яка допомагає у перепродажі нафти і газу. І ця держава (Туреччина) прагне вступити у Європейський Союз, маючи економічні звязки із Ісламською Державою. ІДІЛ також має свої філії для вербування у власні ряди в тій же Туреччині, і практично у кожній мусульманській державі. Проте звірства ІДІЛ на захоплених територіях над цивільним населенням, нам показують всю справжню сторону їхнього Ісламу. Їхній Іслам (ІДІЛ) по своїх приписах та обмеженнях нагадує середньовічну Європу, яку в страху тримала римська церква, яка знищувала всіх, хто своїми діями суперечив приписам Біблії. Зазвичай це були науковці і це було шляхом спалення, або катуванням в підвалах, всіма підручними засобами. Якщо Європа це пройшла у Середньовіччі, то мусульманський світ у такому виді релігійної тиранії живе, аж з 7 століття (від пророка Магомета) і по нині. Бійці ІДІЛ всіх хто чинне їм опір, страчує шляхом відсікання голови, масовим розстрілом всього чоловічого населення, масовим навертанням у рабство жінок (після вбивства їхніх чоловіків). Також вони це все люблять знімати на відео, яке звичайно згодом потрапляє в інтернет. ІДІЛ уводить середньовічні закони Корану для всього суспільства, яке має відмовитися від технологічного прогресу, розвитку науки та культури. Саме така політика стримувала прогрес європейської цивілізації у ранньому Середньовіччі. Але у випадку з арабами-мусульманами, навіть ті, хто не перебуває під їхнім безпосереднім контролем (ІДІЛ), особливо не показує блискучі показники у технологічному розвитку. Тому тут справа не лише у релігії. Але якби свідомі мусульмани підкорених країн ІДІЛом відмовлялися від їхньої політики та чинили збройний опір їм, вони завдяки своїм природнім ресурсам (нафта і газ) + залучення іноземного капіталу, могли би мати такий рівень економіки як в ОАЕ, Катарі та Саудівській Аравії. Проте приклад Афганістану, де іноземці вкладали кошти в економіку, армію та в промисловість, показали, що місцеві – афганці, не мали навіть бажання воювати з терористами, щоб жити в країні, у якій були би хоч якісь можливості, а не «дике Середньовіччя».

Головним ворогом ІДІЛ, нині є Захід – це Західна Європа та Америка. Тому воюючи проти їхніх військ на Близькому Сході, вони не забувають вести партизанську війну на їхній території. Так традиційним способом боротьби Ісламської Держави стали – терористичні акти. Пік їхнього тероризму у Європі припав на 2013-2017 роки. В ці роки часто можна було почути, побачити у новинах про терористичні атаки на ярмарках, фестивалях, у метро, храмах, ітд. Зазвичай, і як показила практика, виконавцями цих страшних нападів були біженці, або вихідці із родин біженців, із Близького Сходу, Північної Африки та Середньої Азії. До яких демократи закликали і закликають відноситися толерантно. Чесно сказати! Якби в один прекрасний день, якийсь «олігофрен», чи просто маргінал надумав створити свою релігію, та оголосивши всіх її противників – невірними, яких потрібно знищити, то його би, демократичний режим засудив би. Проте парадокс полягає в тому, що демократи не враховують, що віра мусульман, от якраз і закликає до насильства, щодо всіх невірних, що часто підтверджується прикладом терористичних актів та опором до європейської культури та права. Саме через передбачену Кораном священну війну – Джихад, нині корінні європейці мають жити в страху за своє життя та здоров’я, так як від прийнятих біженців з мусульманських країн, можна очікувати все, що завгодно. Однак Європа завдяки Мартіну Лютеру у 16 столітті, звільнялася від абсолютної влади римської церкви не для того, аби через 500 років, знову опинитися під якимсь новим релігійним терором і впасти у «темні віки». Але нажаль, своєю прорахованою імміграційною політикою (хоча з іншого боку вона є умисною, якщо дивитися з точки зору «теорії змови» та народу Мойш), демократи, от і якраз злочинно ведуть нас до тих часів, але які ж звісно будуть у іншому порядку, так як історія – політика минулого, повторюється своєю суттю, а не формою.

Коментарі

mart mart 00:58
+2
комуністи наробили найбільше зла в 20му столітті

християни наробили від 3го століття до наших днів

мусульмани , злочинці номер 2 від 7го століття дотепер.
mart mart 01:26
+1
жиди не зробили таких речей як ті інші, але багато комуністів зв'язані з жидівським походженням

і нам один жидик скочив на президента.


вони мають біблійну розповідь як вони прийшли до тої країни де бог їм сказав жити і мали вирізати всіх попередників і спалити все їх добро.бо попередники прогрішились перед їх богом.

але вчені не знайшли доказів що так було.
Я ісламістатм все готовий простити, якщо вони демонтують фашистську лержаву Ізраїль, від якого всі війни і немає миру.
mart mart   12:28
+1

а де жидам жити?
vova stasyuk   02:32
+1

Поляки з французами до Другої Світової, хотіли їх відправити на Мадагаскар. Але вони (польські євреї) відмовилися від цього красивого острова, з теплим кліматом та багатим на природні ресурси.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі