Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ. ДІАЛОГИ. КНИГА ІІ

Середа, 21:52, 06.10.21

Рейтинг
7 0
Переглядів
376

0
0

ДІАЛОГИ

253

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, що слід розуміти під самовідреченням?

УЧИТЕЛЬ. Самовідречення означає відмову від ілюзорного, зовнішнього «я», тобто від будь-якого егоїзму. Ідея про маленьке егоїстичне «я» і «моє» виникає через матеріальну ілюзію, що основна мета людського існування – безтямно насолоджуватися життям та виробами сучасної цивілізації. Але чим більше це егоїстичне «я» віддаляється, тим більше починає проявлятися вище, істинне «Я» або справжній скарб людської душі.

     Самовідречення – це центр, основа, суть всього духовного або морального вчення, і знає людина про це чи ні – весь світ повільно наближається до нього. Тільки більшість людства робить це дуже повільно і не усвідомлено. Нинішня людина являє собою лише один проблиск тієї безкінечної реальності, котра за нею, лише одну іскру того божественного вогню, який є Всім і істинна природа якого – Безмежність.

254

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, у чому користь від релігійних знань?

УЧИТЕЛЬ. У нинішній час люди все вимірюють матеріальною вигодою, тобто кількістю доларів, рублів чи гривень. Але чи можна оцінити істину в грошовому еквіваленті? Якщо припустити, що користі від таких знань не має, то хіба зміниться від цього істина? Вигода - не доказ істини. І хоча істина не являється носієм матеріальної вигоди, в релігійних знаннях міститься величезна користь.

     Кожна людина прагне добитися щастя, та більшість шукає його в речах скороминучих і ілюзорних. Ще ніхто і ніколи надовго не знаходив щастя в коханні або чуттєвих насолодах. Справжнє щастя можна знайти лише перебуваючи в дусі, тобто оволодівши духовними знаннями. А це свідчить про те, що вища користь людського життя полягає у тому, щоб знайти вище духовне щастя. При цьому слід пам’ятати, що незнання Священних Писань – мати усіх нещасть.

     Користь від релігійних знань у тому, що коли б хоч невелика частина людських істот, які керують державами та народами, відкинула свій егоїзм, своє невігластво, наша Земля дуже швидко перетворилася б на зразковий, райський куточок. Лише одними машинами, котрі полегшують матеріальне існування, досягти такого результату неможливо; науково-технічний прогрес без духовної складової лише збільшує нещастя, як масло, підлите у вогонь, посилює полум’я. Матеріальні знання без духовних знань тільки розпалюють вогонь заздрощів, даючи в руки егоїстів-демонів додаткові знаряддя забирати собі те, що належить іншим, привласнюючи не лише матеріальні речі, а й їхні життя.

255

УЧЕНЬ. Але ж у сучасному суспільстві люди вважають, що релігійні знання застаріли і вже давно не відповідають нинішній реальності…

УЧИТЕЛЬ. Істина не зобов’язана вклонятися перед будь-яким суспільством, древнім чи новим. Навпаки, людське суспільство повинне завжди схилятися перед істиною, або загинути. Лише те суспільство найвеличніше, в котрому найвищі істини являються найбільш практичними. І якщо нинішні суспільства ще не пристосовані до запровадження вищих істин в якості свого вищого закону, то зробити так слід якнайшвидше.

     Люди мають духовно пробудитися, насмілитися вірити в релігійні істини, використовувати та дотримуватися їх у повсякденному житті. Для цього нинішній світ потребує декількох сотень сміливих, духовно просвітлених чоловіків і жінок.

256

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чому в земному суспільстві існує багато зла?

УЧИТЕЛЬ. Почну з наступної історії. В лісі стояв високий пеньок. Вночі проходив злодій, побачив його і сказав: «Це поліцейський». Тією ж стежкою йшов юнак, щоб зустрітися з коханою, і подумав, що це вона. Потім ішла дитина з батьком, яка наслухалася історій про привидів, тому почала кричати і плакати, що це привид. Хоча весь час це був лише пеньок.

     Вже говорилося про те, що ми бачимо світ таким, які ми самі; що у нас всередині, те й бачимо навколо нас. Покладіть на стіл декілька золотих монет і залиште там трьохлітню дитину. Якщо прийде злодій і забере монети, чи буде дитина знати, що золото вкрадене? У малолітньої дитини не має всередині злодія, тому вона не побачить злодія у тому, хто забрав монети.

     Слід якомога менше говорити про порочність світу і його гріхи. Перейматися потрібно іншим – чому ми скрізь помічаємо лише порочність і часто не помічаємо того добра, яке існує у цьому світі.

257

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи знаєте Ви, як влаштовано Всесвіт?

УЧИТЕЛЬ. Ця тема досить складна і філософськи заплутана, та я спробую пояснити світобудову в достатньо спрощеній і зрозумілій формі, як це роблять філософи - ведантисти.

     Весь світ складається з однієї речовини, яку вони називають акаша. Все, що оточує нас , все, що ми сприймаємо зором, нюхом, дотиком чи смаком, все це лише розгалужені проявлення цієї акаші, тонкої і все проникаючої первинної матерії. Все, що ми описуємо, як тверде, рідке чи газоподібне, всі форми, образи, тіла – Сонце, Луну, Землю, зірки – все складається з цієї акаші.

     Виникає запитання: як з неї утворився Всесвіт? Поряд з акашею існує всеохоплююча сила. Все, що у Всесвіті проявляється як сила тяжіння, відштовхування і навіть думки, лише проявлення цієї однієї могутньої сили, яку індуси називають праною. Прана ж, діючи на акашу, утворює Всесвіт.

258

УЧЕНЬ. Поясніть докладніше, яким чином прана утворює Всесвіт?

УЧИТЕЛЬ. На початку циклу творення, як записано у Ведах, прана (енергія) немов би спить в безкінечному океані акаші (матерії); вона існує, але бездіяльна. Опісля, під її впливом, океан акаші, тобто матерії приходить в рух і з неї починають формуватися усі тверді, газоподібні, неорганічні та органічні тіла. Таким чином, на думку філософів – ведантистів вся проявлена сила (групи сонць, лун і зірок, Земля з її людськими істотами, тваринами та рослинами) складається з прани (енергії) та згущеної акаші (матерії).

     Коли грубий цикл творення закінчується, все, що ми називаємо твердим, переходить в наступну, більш тонку форму, наприклад, в рідину, рідина перетворюється на гази, гази переходять у ще більш тонкі та прості стани і т.д., поки все знову не перетвориться на первинну акашу (матерію), а все, що називається рухом, тяжінням і відштовхуванням, поступово не перейде в первинну прану (енергію).Після цього упродовж досить довгого періоду, прана (енергія) спить або відпочиває, а потім знову прокидається, виробляє всілякі форми і, коли новий цикл приходить до завершення, все знову заспокоюється. Таким чином процес творення являє собою щось схоже на зразок хвиль або, за уявленнями сучасної науки, буває статичним упродовж одного періоду і динамічним – упродовж іншого. На якийсь час він залишається потенціальним, а в інший – стає активним. І таке чергування продовжується вічно.


ЗВЕРНЕННЯ

     Посилаю своє звернення до заможних і незаможних: до політиків і промисловців, державних службовців і депутатів, банкірів і підприємців, інженерів і юристів, лікарів і вчителів, військовослужбовців і правоохоронців, ремісників і селян – усіх благодійників, котрі забажають посприяти виданню наступних богоугодних книг: «Людина і Всесвіт», «Дорога до пекла і раю», «Учитель і учень. Діалоги», спрямованих на духовне просвітлення громадян та навернення до гармонійного, мирного і щасливого життя.

     Всевишній Господь віддячить кожному, хто щиро відгукнеться на цей заклик і не залишиться байдужим, бо він стане покликаним, а ім`я його буде навіки вписане до Вселенської Книги Пам`яті.

     Своє благодіяння ви можете перерахувати на картковий рахунок у ПраватБанку № 5457 0822 2653 6055 довірена особа Куденко Олег Олександрович.

«Да не оскудіє рука дающого!» І да благословить вас Всевишній Господь! 

     Олег Духовний

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі