Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ. ДІАЛОГИ. КНИГА ІІ

П'ятниця, 20:03, 08.10.21

Рейтинг
7 0
Переглядів
378

0
0

ДІАЛОГИ

259

УЧЕНЬ. І це все?

УЧИТЕЛЬ. Ні, не все. Дослідження зупинитися на цьому не могли. Поки що ми бачимо, що Всесвіт зводиться лише до двох складових елементів – матерії і енергії, або до того, що древні філософи в Індії називали акашою і праною. Але ми ще не побачили те Єдине, котре пояснює все інше.

     Тому, наступним кроком було знаходження первинного початку в обох. Подальші дослідження привели до висновку, що ці два первинні елементи вироблено (або створено) ще більш високою сутністю, яку назвали Думкою, космічним «Махатом». Думка або розум відноситься до більш тонкої субстанції, ніж акаша і прана, на які вона здається розділеною. Таким чином, спочатку існувала Світова Думка (Логос), потім вона проявилася, змінившись і розгорнувшись у дві – акашу (матерія) і прану (енергія), сполученням яких і створено Всесвіт. Отже, позаду акаші і прани бачимо Розум, тобто Творця, якого люди називають Богом.

260

 УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи відбуваються аналогічні процеси в тілі окремої людини, тобто чи створює її душа розум, а розум – тіло? І чи складають її тіло, розум і душа три різні субстанції, чи вони являються однією сутністю живої істоти?

УЧИТЕЛЬ. Ми вже знаємо, що в людини є зовнішнє тіло, а всередині цього тіла органи, розум, інтелект і душа. Давай, спочатку припустимо, що душа відокремлена від тіла і, навіть, від розуму, тобто, що вона відрізняється від розуму та тіла і не складається з акаші (матерії) і прани (енергії). А це означає, що вона, грубо кажучи, безсмертна.

     При цьому слід пояснити, що Священні Писання розуміють під смертю? «Смерть – це розкладання, гниття», - зазначається в них. А розкладання можливе лише для таких речей, які являють собою результат поєднання різних часточок. Все, що складається з двох чи трьох складових частин, повинно рано чи пізно розпастися, тобто – вмерти. І, навпаки, те, що не являється результатом поєднання, не здатне до розкладання або, по-іншому, вмерти не може. Лише воно безсмертне, лише воно існує вічно! Воно не створене, тому що все створене є поєднанням чогось з чимось.

     Ніхто і ніколи не бачив, щоб «щось» було створено з нічого; об’єкти, які ми бачимо, наприклад, каміння, дерева, автомобілі, тварини, люди, являють собою поєднання тих чи інших хімічних елементів. А, якщо це так, тоді душа, як первинний елемент, повинна існувати від початку вічності і буде вічно існувати (за окремими винятками, про які згадувалося раніше). Тому, навіть позбавившись тіла, душа буде продовжувати жити.

     Священні Писання вчать: коли тіло перестає жити, життєві сили людини концентруються у її розумі, розум через якийсь час перетворюється на прану (енергію), прана входить в душу людини і душа виходить з тіла, одягнувшись в зазначену енергетичну субстанцію, яку деякі філософи називають тонким чи духовним тілом. У цьому тілі перебувають самскари людини.

261

УЧЕНЬ. А що таке самскари?

УЧИТЕЛЬ. Наш розум схожий на озеро і кожна думка нагадує хвилю в ньому. Як виникають, здіймаються, падають та зникають хвилі в озері, так і в матеріальному розумі постійно виникають та зникають хвилі думок. Правда, зникають вони не назавжди, а лише стають все тоншими і тоншими, залишаючись десь в глибині, готові за першим покликом з`явитися знову. Те, що ми називаємо спогадами, не що інше, як пробудження у формі хвилі деяких думок з числа тих, котрі перейшли в цей тонкий стан. Таким чином, будь-яка зроблена нами справа, і навіть те, що ми думали, міцно сидить у нашому розумі; все фокусується там у зазначеній формі.

     Коли людина помирає, вся сума вражень, отриманих нею за життя, залишається в її розумі і продовжує діяти на тонку матерію. Душа ж, одягнена, як у кокон, в тонке тіло, переповнене цими  враженнями, виходить з грубого тіла і її подальша доля визначається рівнодіючою усіх сил, котрі являють собою різні враження. Це і є самскари.

262

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, чи існують якісь встановлені види призначень для душі?

УЧИТЕЛЬ. Згідно з Упанішадами, ті душі, які досягли значного духовного розвитку, прямують у напрямку сонячних променів і потрапляють у так звану «сонячну сферу». Через неї вони потрапляють у «лунну сферу», а з неї в «сферу Світла». Тут вони зустрічають іншу, вже блаженну душу, яка веде нового прибульця вперед, у найвищу з усіх сфер, котра називається Божественною, де душа досягає найвищих знань, усевидючості та всемогутності і стає майже такою ж могутньою і всезнаючою, як Сам Всевишній Господь. У цій сфері вона залишається навічно.

     Наступний клас – це душі людей, які творили добрі справи з егоїстичних спонукань. За результатами зроблених ними добрих справ, вони приводяться після смерті в «лунну сферу», де знаходяться різні небеса або світи; тут вони отримують тонкі тіла та властивості напівбогів і живуть, насолоджуючись упродовж довгого періоду небесним блаженством. Коли ж цей період закінчується, стара карма повертається до них, і вони знову потрапляють на Землю, опускаючись з «лунної сфери» в «сферу повітря та хмарин» (пристанище злих духів або демонів). І, нарешті, з дощовими краплями досягають земної поверхні. Потрапивши на Землю, вони чіпляються до якоїсь зернини, котру у вигляді хліба з`їдають люди, здатні забезпечити зазначені душі матеріалом для нового тіла.

     Останній клас – це клас порочних людей. Вони стають після смерті привидами, або бісами чи демонами і живуть десь між лунною і земною сферами. Одні з них намагаються спричиняти шкоду людям, інші – ставляться до людей дружелюбно. Проживши деякий час у таких обтяжливих умовах (чистилище), частина з них знову потрапляє на Землю, отримуючи тіла тварин та рослин, а згодом звільняється від тваринних і рослинних тіл та знову повертається на Землю вже у вигляді людей, отримуючи останню можливість шляхом важкої праці та морального удосконалення досягти спасіння.

263

УЧЕНЬ. Учителю, да благословить Вас Господь, а якщо вони, перебуваючи у людських тілах, знову почнуть грішити?

УЧИТЕЛЬ. Я вже пояснював: невиправно грішні душі з чистилища потрапляють у пекло.


ЗВЕРНЕННЯ

     Посилаю своє звернення до заможних і незаможних: до політиків і промисловців, державних службовців і депутатів, банкірів і підприємців, інженерів і юристів, лікарів і вчителів, військовослужбовців і правоохоронців, ремісників і селян – усіх благодійників, котрі забажають посприяти виданню наступних богоугодних книг: «Людина і Всесвіт», «Дорога до пекла і раю», «Учитель і учень. Діалоги», спрямованих на духовне просвітлення громадян та навернення до доброчинного, гармонійного і щасливого життя.

     Всевишній Господь віддячить кожному, хто щиро відгукнеться на цей заклик і не залишиться байдужим, бо він стане покликаним, а ім`я його буде навіки вписане до Вселенської Книги Пам`яті.

     Своє благодіяння ви можете перерахувати через будь-який термінал на картковий рахунок ПраватБанку № 5457 0822 2653 6055, довірена особа Куденко Олег Олександрович. Призначення платежу: поповнення картки за номером рахунку.

     Дії з терміналом Приват Банку:

     1. Натисніть Поповнити картку: введіть власний номер телефону і коли на ньому висвітлиться контрольний номер Приват Банку, введіть останні три цифри у вказані клітини на терміналі.

     2. Далі натисніть Поповнити картку за номером і введіть номер зазначеної вище картки - 5457 0822 2653 6055.

     3. Після цього введіть суму поповнення: 10, 20, 30, 50, 100, 200, 500 або 1000 грн. і т.д.

     4. Внесіть кошти в купюроприймач.

     5. Отримайте квитанцію.

«Да не оскудіє рука дающого!» І да благословить вас Всевишній Господь! 

     Олег Духовний

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі